SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych zajmie się w czwartek sytuacją w TVP i Radiu Kraków

W najbliższy czwartek Rada Mediów Narodowych podczas posiedzenia zajmie się sytuacją w Telewizji Polskiej, w Radiu Kraków oraz uzupełnieniem składu rady programowej w Radiu Gdańsk.

Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PRArticle

W porządku obrad najbliższego posiedzenia Rady Mediów Narodowych, która zajmuje się powoływaniem, odwoływaniem i opiniowaniem organów władz mediów publicznych znalazły się punkty o „omówieniu bieżącej sytuacji Telewizji Polskiej”, „omówienie sytuacji w Polskim Radiu Kraków” oraz uzupełnienie składu rady programowej w Polskim Radiu Gdańsk. W tej ostatniej rozgłośni - po rezygnacji z funkcji członka rady programowej przez Dawida Kurpieja - jej skład wymaga uzupełnienia. Klub Prawo i Sprawiedliwości zgłosiło swojego kandydata - Marcina Adamiaka, który najpewniej zostanie wybrany na to stanowisko.

RMN zajmie się zawieszeniem Piotra Pałki

RMN podczas czwartkowego posiedzenia zdecyduje czy ostatecznie odwołać Piotra Pałkę - zawieszonego przez radą nadzorczą TVP. Członek zarządu telewizji znajduje się w sporze prawnym z nadawcą, a dla RN ma być to sytuacja nie do przyjęcia.

Jak wynika z naszych informacji, po czwartkowym posiedzeniu RN doszło już do jednego zebrania zarządu (w postaci prezesa TVP Jacka Kurskiego i członka - Marzeny Paczuskiej), który - według naszego rozmówcy - miał „przejść sprawnie, punkt po punkcie”. Nadal jednak podczas ostatniej rady nadzorczej Telewizji Polskiej nie doszło do podziału kompetencji zarządzających spółką.

Zawieszony prezes rozgłośni

15 marca br. rada nadzorcza Radia Kraków zadecydowała o zawieszeniu dotychczasowego szefa rozgłośni Przemysława Bolechowskiego. W mailu do pracowników, do którego dotarła „Gazeta Wyborcza” poinformowano, że funkcję prezesa rozgłośni objął najpierw przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Drogoń, który wyznaczył również Michała Jaworskiego (prawnika radia) na prokurenta rozgłośni.

Po jednym dniu Drogoń jednak zrezygnował, jak powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl - de facto był szefem radia jedynie 15 marca br., kolejnego dnia złożył rezygnację. Formalnie zatem to prokurent odpowiada za bieżące funkcjonowanie spółki. Teraz RMN będzie musiała podjąć decyzję o dalszych losach prezesa i o tym, kto ewentualnie zastąpi go na stanowisku.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych zajmie się w czwartek sytuacją w TVP i Radiu Kraków

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AANN
Czy jest jakaś giełda nazwisk dla Radia Kraków?
odpowiedź
User
Trynidad
Miałeś chamie złoty róg ...
odpowiedź
User
wróbel Ćwirek
Może wróci Miłosz H. Bo to że się na radiowym sprzęcie w godzinach pracy nagrywało reklamówki wyborcze żony - kandydatki PiS-u teraz jest uznawane za czyn chwalebny - walkę z nomenklaturą, komuną, rewizjonistami, antypolakami, czy czym tam jeszcze. Chyba, że mu za dobrze w narodowej telewizorni.
odpowiedź