SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 zyskało 1,7 tys. patronów podczas „Polskiego Topu Wszech Czasów”. „Chodziło o pomoc Ukrainie, nie o rekordy”

„Nie pytaj o Polskę” Obywatele G.C. o zwyciężyło w drugim „Polskim Topie Radia 357”, który rozstrzygnięty został na antenie rozgłośni we wtorek wieczorem. W trakcie 12-godzinnej audycji przybyło stacji ponad 1700 patronów,z  czego 1,1 tys. - nowych. - Dla każdego nowego patrona będziemy budować radio z takim samym zapałem jak dla wszystkich z tej 45-tysięcznej społeczności - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prezes radia Paweł Sołtys, podkreślając, że tego dnia "najważniejsza i tak była pomoc dla Ukrainy".

Article

To było drugie już wydanie „Polskiego Topu Radia 357”, ale pierwsze, które zostało wyłonione w głosowaniu online. Trwało ono od 1 do 28 kwietnia - w tym czasie 12 791 osób oddało ponad 700 tysięcy głosów na prawie 1000 utworów.

Wtorkowa audycja trwała 12 godzin i była prowadzona przez czwórkę dziennikarzy. Prowadzący będą zmieniali co trzy godziny. Byli nimi: Piotr Stelmach (godz. 9-12), Marek Niedźwiecki (godz. 12-15), Katarzyna Borowiecka (godz. 15-18) oraz Marcin Łukawski (godz. 18-21; poprowadził finał). Podczas audycji na żywo w Garażu 357 wystąpili: Blenders (godz. 9:45), Rita Pax (godz. 11:40), Natalia Przybysz (godz. 14:40), Barbara Wrońska (godz. 17:40) i Voo Voo (godz. 20:20). Wszystkie koncerty były transmitowane na antenie.

Ciechowski, Lao Che, Maanam
Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się piosenka Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę”, miejsce drugie przypadło Lao Che i utworowi „Wojenka”, zaś trzecie zajął Maanam i jego „Krakowski Spleen”. Co ciekawe: w ciągu 12-letniej historii „Polskiego Topu Wszech Czasów” w Trójce ten sam utwór Ciechowskiego także najczęściej „wpadał” do ścisłej czołówki laureatów.

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli:

4. Czesław Niemen "Dziwny jest ten świat"
5  Kult "Arahja"
6. Kult "Polska"
7. Perfect "Autobiografia"
8. Chłopcy z Placu Broni "Kocham wolność"
9. Dżem "List do M."
10. Andrzej Zaucha "Byłaś serca biciem"

 

W trakcie audycji przeprowadzono też kolejną odsłonę akcji pomocy Ukrainie. Radio zadeklarowało, że przekaże Polskiej Misji Medycznej równowartość miesięcznego wsparcia od każdego nowego patrona, który zostanie nim w trakcie audycji. A tych – jak się dowiadujemy – przybyło w trakcie „Topu…” 1741, z czego 1471 to nowi patroni, 270 osób wznowiło patronat. To znacznie więcej więcej niż w trakcie styczniowego „Topu..”, i ponad 800, niż przybyło ich w trakcie trwania pierwszego wydania majowego zestawienia polskich piosenek. Wówczas przybyło 853 patronów.

"Nie o rekordy chodzi, a o pomoc"

- Niezwykła jest siła tej społeczności i takich okazji jak „Top”. Jedność i muzyka, która pomaga ją budować. To szczególnie potrzebne w tym czasie. Nie o rekordy więc chodzi, choć to dla nas także bardzo ważne, że przybywa patronów. Ale dla każdego nowego patrona będziemy budować radio z takim samym zapałem jak dla wszystkich z tej 45-tysięcznej społeczności, która nam zaufała. I bardzo się cieszymy, że znowu dołożyliśmy cegiełkę i wspólnie pomogliśmy Ukrainie. To było dziś dla nas najważniejsze – podkreślał tuż po zakończeniu audycji w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes radia, Paweł Sołtys.

Radio 357 to internetowa stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke.

Rozgłośnia utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 44,9 tys. patronów przekazuje ponad 829,5 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. W sumie przekazali oni stacji już ponad 12,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 zyskało 1,7 tys. patronów podczas „Polskiego Topu Wszech Czasów”. „Chodziło o pomoc Ukrainie, nie o rekordy”

96 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
do zarzygania to samo
Co za niespodzianka niesamowita. Obywatel GC i Maanam w pierwszej dziesiątce!!!! Tego jeszcze nie było.
odpowiedź
User
Jack
Bo nie o rekordy chodzi a o serce. Do pomocy i dobrego radia. Szacunku do słuchaczy. Mały acz znaczący drobiazg. Dlatego ludzie chcą słuchać i patronować. Akcje charytatywne zawsze były mocną stroną Trójki. Właśnie, były...
odpowiedź
User
Gelato
Wow, tysiąc patronów! Szybko, niech CNN się o tym dowie i zrobi z tego "breaking news"!
odpowiedź