SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 ujawnia ramówkę: Łukawski w porankach, Strzyczkowski w południe, Niedźwiecki w soboty

W dni powszednie poranki należeć mają do Marcina Łukawskiego, w piątki pojawi się popołudniowy program prowadzonego przez Kubę Strzyczkowskiego, a w soboty cykliczna audycja Marka Niedźwieckiego - tak ma wyglądać ramówka Radia 357, tworzona przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia.

Article

Kilka dni temu twórcy Radia 357 ujawnili, że prace nad uruchomieniem stacji nabierają tempa. - Jest już wybrana siedziba, z której będziemy nadawali, lada dzień wejdzie tam ekipa remontowa. Jesteśmy już po analizie instalacji elektrycznej. Jedzie też do nas kupiony sprzęt na wyposażenie studia - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Michniewicz.

Łukawski o porankach, Strzyczkowski w południe - w soboty Niedźwiecki

Teraz w grupie zamkniętej patronów na Facebooku Radio 357 ujawnia pierwsze szczegóły przygotowywanej ramówki, która ma ruszyć w połowie grudnia.

I tak od poniedziałku do czwartku w godz. 6.30-9.30 Marcin Łukawski poprowadzi poranną audycję, w te same dni od godz. 12-13 Kuba Strzyczkowski będzie gospodarzem audycjęiz udziałem dzwoniących do radia słuchaczy. To odpowiedniki dwóch lubianych niegdyś przez słuchaczy Trójki punktów ramówki: porannego „Zapraszamy do Trójki” i nadawanego w południe „Za a nawet przeciw” Strzyczkowskiego.

Od poniedziałku do czwartku między godz. 17-19 dziennikarze 357 zaproponują dwugodzinne podsumowanie dnia przeplatane muzyką. Gospodarzami tego  pasma będą różne osoby. W godz. 21-22 zaplanowano program publicystyczny, w Trójce przed zmianami emitowano o tej porze "Klub Trójki".

W piątki o godz.12 Michał Olszański poprowadzi swoją godzinną audycję, zaś od godz. 16-19 Kuba Strzyczkowski będzie gospodarzem popołudniowego programu z udziałem słuchaczy (Strzyczkowski prowadził też piątkowe popołudnia w Trójce). Natomiast w sobotnie przedpołudnia, w godz. 9-12, Marek Niedźwiecki zaprosi na audycję „Zakamarki”.

Radio 357 na razie bez listy przebojów

Jak zapowiada stacja - na razie nie będzie listy przebojów, ale z czasem pojawi się w piątki w godz. 19-22. Prawdopodobnie poprowadzi ją Marcin Łukawski. Tomasz Michniewicz mówił kilka dni temu, że na początek nie będzie mowy o liście w ścisłym sensie, gdyż do tego potrzebna jest infrastruktura do głosowania, a tej radio jeszcze nie ma.

Będzie to „lista piosenek, jakie ukazały się na antenie w ciągu minionego tygodnia”. Stacja myśli też o uruchomieniu przedświątecznych licytacji, prowadzonych (jak w Trójce) przez Kubę Strzyczkowskiego: także o tym mówił w trakcie spotkania Q&A Michniewicz.

Zespół rozgłośni tworzą obecnie Marek Niedźwiecki, Katarzyna Borowiecka, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Kłosińska, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Patrycjusz Wyżga, Anna Dudzińska, Michał Olszański, Tomasz Michniewicz, Marcin Cichoński, Marta Malinowska, Aleksandra Budka, Marek Brzeziński, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska i Tomasz Jeleński.

Radio 357 ma ruszyć w połowie grudnia, w wersji 0.9 (krótszy czas nadawania). Potrzeba do tego wpłat na miesięcznym poziomie 350 tys. zł. Obecnie chęć wsparcia deklaruje ponad 13,4 tys. patronów, którzy gotowi są wpłacać ok. 326 tys. zł miesięcznie. Od ogłoszenia inicjatywy na początku października br. udało się zebrać ponad 585 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ujawnia ramówkę: Łukawski w porankach, Strzyczkowski w południe, Niedźwiecki w soboty

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seth49
Dramat....oby ten twór nie pojawił się na FM...
odpowiedź
User
Maniok
Co by tu jeszcze panowie, co by tu jeszcze s...ć - zapytam słowami wielkiego trójkowego autorytetu, Wojciech Młynarskiego?
odpowiedź
User
O
Dramat....oby ten twór nie pojawił się na FM...

Krowy przestaną dawać mleko, kury nieść jajka, czy po prostu zesrasz się z bezsilnej złości?
odpowiedź