SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 ogłosiło ramówkę. Dołączyli Ernest Zozuń i Agnieszka Szwajgier

W ramówce internetowego Radia 357 znajdą się audycje Stelmacha, Niedźwieckiego, Cichońskiego, Malinowskiej, Budki czy Strzyczkowskiego. Data startu nadawania nie jest jeszcze znana, trwają testy infrastruktury rozgłośni. - Niewykluczone, że podamy taką informację z dnia na dzień: "jutro ruszamy". Ruszymy, gdy będziemy gotowi - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Michniewicz, jeden z twórców stacji.

Article

W ramówce udostępnionej przez Radio 357 znalazły się poranne programy Marcina Łukawskiego od 6.30 do 9.30 od poniedziałku do czwartku. W piątki słuchaczy będzie budzić Ola Budka audycją od 6.30 do 10.00. Kuby Strzyczkowskiego będzie można posłuchać od poniedziałku do czwartku od 12.00 do 13.00, po południu w eterze (17.00 – 19.00) zagoszczą natomiast różni wykonawcy. Czas na publicystykę od poniedziałku do czwartku zarezerwowano od 21.00 do 22.00.

W piątki o sprawach globalnych i podróżach opowie Tomasz Michniewicz (10.00 – 12.00), a od 12.00 do 13.00 – Michał Olszański. Następnie na antenie zagości Marta Malinowska, a od 14.00 do 16.00  o filmach, serialach, VOD opowie Katarzyna Borowiecka. Od 16.00 do 19.00 na słuchaczy ponownie będzie czekać Kuba Strzyczkowski, a od 19.00 do 22.00 "Listę Piosenek 357" zaprezentują  różni dziennikarze muzyczni (będą to najciekawsze utwory, grane przez cały tydzień). Od 22.00 do północy Piotr Stelmach będzie proponować swoją muzykę.

W sobotę od 10.00 do 13.00 słuchaczy będzie witał Marek Niedźwiecki; o internecie opowie Gabi Darmetko (13.00 – 14.00), następnie pojawi się Krystian Hanke z komentarzem i satyrą. Od 15.00 do 17.00 nadawany będzie blok o lifestyle, od 17.00 do 20.00 ponownie zagości Piotr Stelmach, od 20.00 do 23.00 – Marta Malinowska, a od 23.00 do północy emitowana będzie audycja o seksie i intymności.

Od 9.00 w niedziele słuchaczy przywita Marek Brzeziński, dalej muzycznie Ola Budka (10.00 – 12.00), o nauce i technologiach opowie Patrycjusz Wyżga (12.00 – 14.00), później o sprawach międzynarodowych prowadzący będzie rozmawiać od 14.00 do 16.00, od 16.00 do 18.00 za mikrofonem zasiądzie Marcin Cichoński, od 18.00 do 20.00 omówione zostaną tematy sportowe, a od 21.00 do 23.00 pojawi się audycja muzyczna.

- Jak Państwo widzą, sporo muzyki (Piotr Stelmach, Marta Malinowska, Marcin Cichoński), sporo aktywnego podejścia do życia, trochę naukowych, futurystycznych i kosmicznych tematów (Patrycjusz Wyżga); oraz audycja o seksie, intymności i relacjach (więcej o niej opowiemy niebawem). Sprawy międzynarodowe - raczej bliżej Radia 2.0 niż 0.9... Ale idziemy w tę stronę szybkim krokiem! A piątkowy poranek... poprowadzi Aleksandra Budka. Będzie zupełnie inny niż wszystkie, i zupełnie inny niż wszędzie indziej, to możemy obiecać - napisali twórcy Radia 357.

Nadal bez daty startu 357

W rozmowie z nami Tomasz Michniewicz, jeden z twórców Radia 357 tłumaczy, że w przedstawionej ramówce nie ma luk. - To są pozycje, których jeszcze nie odsłoniliśmy. Radio będzie nadawać w sposób ciągły, również w wersji Radia 0.9, w której nadawać będziemy nieco krócej niż docelowo, ale na pewno bez żadnych przerw. Te puste „miejsca” w ramówce mamy przemyślane, zabudżetowane i przyporządkowane do autorów. To nie będą jednak tradycyjne formy ramówkowe, czyli stałe pozycje, o stałej porze. Radio 2.0 ma być dużo bardziej elastyczne, reagujące na sytuację, z bieżącym i dostosowanym do potrzeb programem – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl.

Zaznacza także, że Radio 357 będzie zawsze autorskie, co oznacza, że nawet w przypadku pasm - w których dostępna będzie playlista z bazy - autor będzie mógł zmieniać ją w dowolny sposób. - Nie będzie rotacji piosenek jak w stacjach komercyjnych. Robimy radio, które ma budować klimat, wartość, atmosferę, relacje ze słuchaczami. Playlista będzie wyłącznie narzędziem pomagającym autorom budować ich audycje – dodaje.

Twórcy internetowej rozgłośni zapowiadali, że ruszy ona w grudniu, ale do tej pory nie podali ostatecznej daty startu nadawania. Do tej pory odbywały się audycje przedpremierowe podczas których dziennikarz lub dziennikarze zapraszali słuchaczy m.in. za pośrednictwem Open.FM do wysłuchania autorskiego pasma. - Musimy przetestować naszą infrastrukturę pod względem obciążenia i wydajności, żeby mieć 100 proc. pewności, że nasze serwery wytrzymają duże i zmienne obciążenie. Chcemy dać sobie wystarczająco dużo czasu, by wszystko przygotować i dopiero wtedy będziemy w stanie podać datę startu Radia 357. Niewykluczone, że podamy taką informację z dnia na dzień: „jutro ruszamy”. Ruszymy, gdy będziemy gotowi – objaśnia Tomasz Michniewicz, pytany przez nas o datę startu 357.

Obecnie kwota na koncie Radia 357 w serwisie Patronite.pl zbliża się do sumy 900 tys. zł łącznego wsparcia. Ponad 15 tys. patronów deklaruje miesięczne wsparcie kwotą blisko 370 tys. zł. Do startu stacji potrzebna była suma 350 tys. zł miesięcznie.

- Spodziewaliśmy się dokładnie takiego poziomu zbiórki na obecnym etapie. Jesteśmy nawet mile zaskoczeni - ten wynik, a zwłaszcza ostatnie dni - przewyższył nasze oczekiwania. Braliśmy pod uwagę, że w związku z drugą falą pandemii dynamika wpłat może spadać. Widzimy przyrost i patronów, i łącznej sumy miesięcznych wpłat. To oznacza, że gromadzimy wokół siebie ludzi, którzy widzą w naszym projekcie wartość użytkową, a nie tylko emocje – stwierdza Michniewicz.

Oprócz wsparcia patronów, dziennikarze nawiązują także komercyjną współpracę z partnerami. Mecenasem radia ma być m.in. Mazda. Jak wynika z naszych informacji, w tej chwili trwają negocjacje kolejnych pięciu umów z innymi firmami. W ten sposób patroni mają być częściowo „odciążeni” sumą pieniędzy gwarantowaną przez firmy.

Siedziba Radia 357 mieści się na warszawskim Żoliborzu. Lokal miał zostać przejęty w bardzo dobrym stanie, ale wymagał przygotowania go pod studio radiowe. - Studio mamy praktycznie gotowe, jeśli chodzi o wnętrze i dostosowanie go pod kątem dźwięku. W pozostałej części lokalu będziemy jeszcze prowadzić małe prace dostosowawcze – dowiadujemy się.

Zespół ciągle się powiększa

W środę Radio 357 ogłosiło, że do zespołu dołączył Ernest Zozuń, dziennikarz Polskiego Radia, reportażysta, korespondent radiowy i telewizyjny, reporter, prezenter i lektor. Niedawno został on zwolniony dyscyplinarnie z Polskiego Radia, Zozuń zapowiadał, że pozwie spółkę.

Ponadto do stacji dołączyła Agnieszka Szwajgier, która w tym tygodniu także rozstała się z publiczną rozgłośnią. To reportażystka, laureatka wielu nagród za reportaż radiowy.

Internetowe Radio 357 jest przygotowywane do startu głównie przez dziennikarzy, którzy w ostatnich miesiącach rozstali się z Trójką. Obecnie zespół Radia liczy ok. 30 osób, docelowo ma ich być ok. 45. Są to m.in. Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Tomasz Michniewicz Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński i Marta Malinowska, a także muzycy Organek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski. Zespół ogłosił niedawno, że ma już siedzibę i trwa przygotowywanie studia. Start emisji planowany jest na grudzień br., choć konkretnej daty jeszcze nie podano.

 

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ogłosiło ramówkę. Dołączyli Ernest Zozuń i Agnieszka Szwajgier

96 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Robik
Słabe. Gdy byli w Trójce słuchalność im spadała. Przecież to oni mówili do słuchaczy a nie dyrektorzy czy prezes. Tak trudno to zrozumieć?


odpowiedź
User
Olo
Ciekawe jak długo się utrzymają. W Trójce nikt ich nie słuchał to dlaczego teraz ma to robić?
odpowiedź
User
Lisek
Coraz bardziej wygląda to na ZBoWiD...
odpowiedź