SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 zmienia ramówkę. Nowe pasmo o 13

Jesienią część audycji na antenie Radia 357 zostanie wydłużonych, kilka zmieni dni lub godziny nadawania. Niektórzy autorzy pojawią się w nowych rolach, jak Michał Olszański, który poprowadzi wraz z Anetą Awtoniuk nową audycję o zwierzętach. Nowością będzie też „Sobota i Gomora” Antoniego Grudniewskiego i Krzysztofa Tubilewicza. Zamiast programu Tomasza Michniewicza słuchacze usłyszą teraz "Gruzję" Pawła Joźwickiego.

fot. Darek Kawka / 357Article

Radio 357 ujawnia patronom nową ramówkę fragmentami. I tak we wtorek informowano o starcie nowego sezonu podcastowego. W podcastach pojawią się m.in. autorzy, których audycje znikają z anteny: Gabriela Darmetko, czy Michał Olszański i jego piątkowa audycja „W cztery oczy”.

W środę radiowcy opowiedzieli, jak będzie wyglądała nowa ramówka, która debiutuje na antenie 24 września. Pojawi się w niej sporo nowości, niektóre audycje zostaną wydłużone, inne zmienią dzień emisji. I tak: we wtorki na między godz. 19:00 a 21:00 zostanie nadana „Gruzja” Pawła Jóźwickiego w miejsce audycji „No to co teraz” Tomasza Michniewicza.

- Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się, że swojej audycji nie będzie mógł dalej prowadzić Tomek Michniewicz. Intensywnie myśleliśmy, co zaproponować Wam w zamian. Wiemy, że “Gruzja” przypadła wam do gustu – informuje Radio 357 swoich patronów. Tym samym Paweł Jóźwicki dołącza do grona stałych autorów Radia 357. Michniewicz był w Radiu 357 od samego początku, czyli od ogłoszenia zbiórki na nowe radio. Dziennikarz sam zdecydował o odejściu z radia.

„Na dachu świata” – od teraz w piątki

Jesienią zmieni się także pora nadawania „Na dachu świata” Michała Żakowskiego. Zamiast w niedziele, będzie można jej słuchać na żywo w piątki, między 12:00 a 14:00. Natomiast sobotnie „Bistro” Katarzyny Pruchnickiej będzie wydłużone: zaczynać się ma o godz. 8:00 i trwać będzie do 10:00. - Wątki kulinarne będzie poprzedzał muzyczny wstęp, który pozwoli nam lepiej zacząć każdą sobotę – przekonuje Pruchnicka.

W soboty będzie też nadawana nowa audycja muzyczna: „Sobota i gomora”, autorstwa Antoniego Grudniewskiego i Krzysztofa Tubilewicza (godz. 19:00 – 21:00). - Antoni zamienia niedzielny poranek na sobotni wieczór, żeby zagrać bardziej imprezowo – informuje Radio 357. Zaraz potem stery przejmie Agnieszka Obszańska z audycją „Fikando” (do godz. 23:00).

Sportowe wywiady Michała Gąsiorowskiego

Wydłużone zostanie też niedzielne „Merde! Znowu Francja” Ireny i Marka Brzezińskich. Zaczynać się będzie o godz. 8:00 i będzie trwała do 10:00. „Patronautyka” Patrycjusza Wyżgi będzie emitowana wciąż w niedziele, ale o godzinę później - od 13:00 do 15:00.

„Korzenie i skrzydła” – program Grzegorza Sajóra pojawiać się będzie jesienią na antenie Radia 357 trzy razy w miesiącu, o 20:00 w niedziele. – Grzegorz zapowiedział nam, że 2 października spotkamy się z zespołem Wolna Grupa Bukowina, a tydzień później - z Krzysztofem Cugowskim – informują radiowcy. A co czwartą niedzielę swój „Wywiad sportowy” przeprowadzi Michał Gąsiorowski. O godz. 20:00 będzie rozmawiał z ludźmi sportu; 25 września pierwsze spotkanie - gościem będzie Hubert Hurkacz.

Gil co tydzień, publicystyka – po nowemu

Na antenie radia w nowej ramówce co tydzień będzie się też teraz pojawiać „Panoptikum” Bartosza Gila (poniedziałek, godz. 19:00) i „Godzina satysfakcji” Daniela Wyszogrodzkiego (godz. 20:00).

Innowacją jest natomiast to, że publicystyczny „Placu na rozdrożu” (emisja od poniedziałku do czwartku o 21:00) będzie miał teraz przyporządkowane do danego dnia tematy. I tak: w poniedziałki emitowana będzie „Polska na kozetce” Katarzyny Pruchnickiej i Doroty Minty, we wtorki rozmaici autorzy omówią tematy społeczne. W środy nadawany będzie z kolei na zmianę: „Firmament” Jarosława Sroki i „Pat sumuje” Patrycjusza Wyżgi, czyli publicystyka ekonomiczna. Czwartki to znów różni autorzy z rozmaitymi tematami.

Między godz. 13:00 a 16:00 od poniedziałku do czwartku – nowe pasmo na wczesne popołudnie z Radiem 357 – „Taka sytuacja”. W gronie autorów - Maja Piskadło, Ola Budka, Mateusz Fusiarz, Katarzyna Borowiecka, Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski. Do tego cykle antenowe, które będą stałym elementem tych audycji.

Szczegóły Radio 357 przedstawić ma w czwartek, ale już wiadomo, że wśród autorów cykli będą m.in. Michał Olszański i Aneta Awtoniuk z programem o zwierzętach - „Kącik psichodnia”.

Wcześniejsza popołudniówka

W nowej ramówce znajdzie się także miejsce dla wcześniej zaczynającej się popołudniówki. To pasmo przesunięto z godz. 17:00 – 19:00 na 16:00 – 18:00. O tę zmianę najczęściej wnioskowali słuchacze i patroni stacji.  - Ekipa Popołudniówki uznała, że da się zrobić, i od teraz Ernest Zozuń i Justyna Mączka będą was witali wcześniej. Kuba Strzyczkowski wciąż będzie prowadził audycję piątkową, przez 3 godziny – informują radiowcy.

Radio 357 wspiera obecnie na Patronite 44 tys. osób, deklarując miesięczne wpłaty w wysokości ponad 797 tys. zł. Ogółem stacja zebrała od startu 16,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 zmienia ramówkę. Nowe pasmo o 13

61 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotrula.
Cześć młodzi, modnie ubrani fajnosłuchacze z dużych miast ! Moje audycje na szczęscie zostają bez zmian. Także ten.
odpowiedź
User
Łukasz
Tyle pisania nad nic nie znaczącym radyjkiem internetowym. Chyba nieźle płacą Wirtualnym za tą promocje.
odpowiedź
User
Zaciekawiony
Jeśli natarczywie promowane tematy są opłacane, to ciekawe kto płacił za "bojkot Auchana".
odpowiedź