SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 z akcją sadzenia lasu. Do obsadzenia ponad 7 hektarów

Tylko do najbliższego czwartku mogą zgłaszać się patroni Radia 357, którzy chcieliby posadzić las wraz z dziennikarzami tej rozgłośni. W ramach rozpoczętej w październiku 2022 roku akcji zostało do obsadzenia jeszcze ponad siedem hektarów powierzchni w trzech różnych lokalizacjach. Koniec przedsięwzięcia zaplanowano na połowę kwietnia.

Fot. Materiały prasoweArticle

Akcja Radia 357 zaczęła się w październiku i nawiązuje do rozpoczęcia zbiórki na rozgłośnię (5 października 2020 roku). Wówczas społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu, radiowcy postanowili więc skrzyknąć się z patronami i obsadzić teren leśny w trzech nadleśnictwach. - Dwa lata temu chodziło o radio. Szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić siłę społeczności znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na zasadzenie 3,57 hektara lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty - wyjaśniał Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

Na początek posadzić miano 3,57 ha, lecz wkrótce zebrano taką kwotę, że do posadzenia było 7,35 ha, a ostatecznie w ciągu 10 dni poprzez stronę las.Radio357.pl słuchacze sfinansowali 106 450 metrów kwadratowych lasu, czyli ponad 10 hektarów. W akcję włączyło się 13 tysięcy osób, wykonując 15 tysięcy transakcji. Dwie osoby sfinansowały obszar o wielkości 357 metrów kwadratowych. Pod koniec października ub. roku niemal 200 osób - słuchaczy i dziennikarzy Radia 357 - spotkało się w Suchowoli, by wspólnie sadzić ufundowany przez patronów Las Radia 357. Tego dnia posadzono niemal cztery hektary, ale to było dopiero pierwsze podejście. Teraz akcja jest kontynuowana.

Zostało ponad siedem hektarów

Do posadzenia wiosną 2023 roku jest jeszcze łącznie ponad siedem hektarów lasu w Szamocinie (3,42 ha), Durągu (0,7 ha) i w Chlebiotkach (2,95 ha). Do czwartku, 23 marca chętni do nasadzeń mogą zgłaszać się do radia za pośrednictwem specjalnej strony, a już od kwietnia ekipy ruszą w las. 1 kwietnia las będzie sadzony w Szamocinie, 4 – w Durągu zaś 15 kwietnia w Chlebiotkach.

- Zapraszajcie do udziału także tych, którzy nie są jeszcze naszymi Patronami - oni również mogą wziąć udział w sadzeniu. Każda para rąk do pracy się przyda - w końcu zostało jeszcze ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych – zachęcają radiowcy.
 

 

Z danych Krajowego Instytutu Mediów wynika, że radia w internecie słucha codziennie ok. 2,3 mln osób. Liderem z 20 proc. udziału jest RMF FM, a na kolejnych miejscach są Radio 357 i Radio Nowy Świat mające łącznie ponad 20 proc. Czołowe rozgłośnie przyciągają słuchaczy na ponad trzy godziny dziennie. W drugiej połowie ub.r. Radio 357 zanotowało 0,9 proc. dziennego zasięgu i 284,9 tys. słuchaczy, wynika z danych KIM.

Radio 357 wspiera obecnie na Patronite ponad 49 tys. patronów, deklarujących miesięczne wpłaty na poziomie 883 tys. zł. Łącznie rozgłośnia na swoje funkcjonowanie zebrała ponad 21,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 z akcją sadzenia lasu. Do obsadzenia ponad 7 hektarów

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
No i o to w sumie chodzi, o dobre inicjatywy, o fajne pomysły, a teraz nowa audycja piątkowa z prezentowaniem premierowych płyt, zobaczymy.
odpowiedź
User
las palmas
Ok, fajny pomysł.
odpowiedź
User
Kornik Drukarz
Mnie się to bardzo podoba, bardzo dobry pomysł, pycha!!!
odpowiedź