SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Radiu 357 będzie specjalny Top o Depeche Mode, ruszyło głosowanie

10 czerwca na antenie Radia 357 wyemitowany zostanie Top Depeche Mode – specjalna audycja, poświęcona twórczości zmarłego niedawno Andy’ego Fletchera. 7-godzinną audycję, w trakcie której wyemitowanych zostanie 50 piosenek DM, poprowadzą Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach.

26 maja zespół Depeche Mode poinformował o śmierci Andy’ego Fletchera - założyciela i członka tego zespołu. Wiadomość była wstrząsem dla fanów grupy.

- Pierwszą audycję zrobiliśmy w ciągu godziny. W dniu śmierci Andy’ego do drugiej w nocy wspominaliśmy, graliśmy i przede wszystkim - rozmawialiśmy ze słuchaczami. Rano Marcel (Marcin Łukawski - przyp. JK) rzucił pomysł Topu. I to był impuls  - komentuje Piotr Stelmach koordynujący prace redakcji muzycznej i jeden z prowadzących Top.

Od kilku dni można już głosować w specjalnym wydaniu Topu (głosowanie potrwa do 9 czerwca) na specjalnej stronie audycji. W pierwszych godzinach po uruchomieniu głosowania wzięło w nim udział już ponad 1000 osób.- Depeche Mode w naszej społeczności zawsze mieli szczególne miejsce. Stąd pomysł na specjalny Top. Chcemy być tego dnia ze wszystkimi, którym twórczość „Depeszów” na zawsze wrosła w życiorysy - mówi Stelmach.

7 godzin audycji z udziałem fanów grupy

Top Depeche Mode w Radiu 357 odbędzie się 10 czerwca, w piątek. Łącznie zaplanowano siedem godzin z twórczością zespołu. 50 utworów Depeche Mode zostanie zaprezentowanych w dwóch odsłonach. Pierwszą część od godz. 9:00 do godz. 11:00 (w miejsce audycji „Wspieraj system”) poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą (godz. 19:00 do godz. 22:00; w miejsce „Listy Piosenek 357”) - Piotr Stelmach.

Na deser od godz. 22:00 do północy - epilog muzyczny, czyli audycja stworzona wspólnie z fanami zespołu Depeche Mode. Poprowadzi ją Mateusz Fusiarz. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele grup fanowskich. - Zaproszenie jest otwarte. Jeżeli ktoś chce się włączyć - wystarczy dać nam znać. To ma być dzień, który zapamiętamy na zawsze - dodaje Piotr Stelmach.

Nie tylko audycja - powstały też podcasty ekskluzywne

Zespół Radia 357 przygotował także podcasty poświęcone Depeche Mode: „Single z Żoliborza” - wydanie specjalne. Opowieść o muzyce, emocjach, wspomnieniach związanych z Depeche Mode. Zapraszają Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Krzysztof Tubilewicz. Do odsłuchania są także „Piosenki z historią: Stripped”, historia utworu, który nie był nigdy i nigdzie numerem jeden, a stał się jednym z pierwszych symboli Depeche Mode. O "Stripped" opowiada Marcin Cichoński.
 

 

W nadawanym na początku maja br. drugim „Polskim Topie Radia 357” zwyciężył utwór „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C. W trakcie 12-godzinnej audycji przybyło stacji ponad 1700 patronów,z czego 1,1 tys. - nowych.  Audycja trwała 12 godzin i była prowadzona przez czwórkę dziennikarzy. Prowadzący zmieniali się co trzy godziny. Byli nimi: Piotr Stelmach (godz. 9-12), Marek Niedźwiecki (godz. 12-15), Katarzyna Borowiecka (godz. 15-18) oraz Marcin Łukawski (godz. 18-21; poprowadził finał).

Radio 357 to internetowa stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke.

Rozgłośnia utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 41,5 tys. patronów przekazuje ponad 827,7 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. W sumie przekazali oni stacji już ponad 13,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: W Radiu 357 będzie specjalny Top o Depeche Mode, ruszyło głosowanie

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Franciszek
Jedną z największych zalet Radia 357 jest „bliskość” muzyki, kiedy dzieje się coś ważnego w muzyce niemal od razu jest reakcja w radiu, kiedy wieczorem dotarła informacja o śmierci A Fletchera, od północy była specjalna audycja. Tak samo kiedy wychodzą nowe single ważnych wykonawców, niemal natychmiast są grane w 357.
odpowiedź
User
Otok
357 robi aktualnie to co kiedyś robiłaTrójka - edukuje muzycznie, każdego dnia jest mnóstwo dobrej, mało znanej muzyki
odpowiedź
User
hehehehe
a w tzw trojce nic, nie liczac zenujacej audycji redaktora ktory wymiata.
odpowiedź