SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 w trzecie urodziny będzie pomagać telefonowi zaufania dla dzieci. „Jesteśmy Radiem 116 111”

W czwartek internetowe Radio 357 obchodzi trzecią rocznicę istnienia. W ramach świętowania zachęca słuchaczy i patronów do wykupowania bądź powiększania patronatów, obiecując, że tego dnia każda wyłożona na to kwota zostanie podwojona i przekazana na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Fot. Radio 357Article

5 października przypada już trzecia rocznica istnienia Radia 357. Tym razem cały radiowy dzień będzie poświęcony tematowi wspierania najmłodszych. Antenę odwiedzą artystyczne rodziny i zagrają specjalne sesje live, ale będą też spotkania z patronami, którzy zgłosili się przez stronę internetową stacji.

Tego też dnia wpłaty zlecone po raz pierwszy zostaną podwojone przez Patronite i przekazane na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Chodzi o sfinansowanie jak największej liczby rozmów wykonywanych na ten telefon, a jedna z nich kosztuje 50 zł. „357 rozmów – to cel, który bardzo chcielibyśmy z Wami osiągnąć. To niemal jedna rozmowa dziennie przez cały rok – od Słuchaczy Radia 357” – piszą radiowcy w specjalnym apelu do patronów.

Akcja trwać będzie w czwartek od 6:00 rano do północy. Wystarczy wejść na stronę Wspieram.radio357.pl, wybrać nowy próg wsparcia (w przypadku patronów) lub odnowić wpłaty (w przypadku byłych patronów) albo też po prostu zostać patronem po raz pierwszy. W przypadku aktywnych patronów na telefon zaufania zostanie przekazana kwota, o którą podwyższyli dotychczasowy próg (za pierwszy miesiąc). W przypadku zaś nowych i powracających patronów przekazana będzie na telefon zaufania równowartość wybranego progu wsparcia – za pierwszy miesiąc. 

“Wy wpłacacie - my podwajamy” 

„Ale to nie wszystko. Wy wpłacacie – my podwajamy. A konkretnie serwis Patronite. Jak to działa? Mnożymy Wasze wsparcie “razy dwa” - informują radiowcy. "Wybierzesz próg 15 zł? Patronite dorzuca drugie tyle i wspólnie przekazujemy fundacji 30 zł.” – czytamy w odezwie do patronów. Strona radia będzie miała tego dnia specjalny licznik, pokazujący, ile rozmów telefonicznych ufundowali już słuchacze.

Przez cały dzień, w różnych audycjach, będzie też poruszany temat psychicznego zdrowia najmłodszych. Radio odwiedzą muzykujące rodziny – zagrają i opowiedzą o swoich relacjach m.in. Dorota i Henryk Miśkiewicz, bracia Kacperczyk oraz Kathia z tatą. „Tego dnia na antenie będziemy m.in. przypominać historie słuchaczy, którym przez te 3 lata mogliśmy wspólnie z Wami pomóc w potrzebie i połączymy się z rodzinami, które wspólnie słuchają Radia 357, choć dzieli ich wiele kilometrów” - informują radiowcy. 

Nadające od stycznia 2021 r. internetowe Radio 357 poinformowało, że w pierwszym półroczu 2023 r. zanotowało ponad 6,8 mln zł przychodów wobec zakładanych 6,3 mln. Wpływy z tytułu wpłat od patronów wyniosły 5,3 mln zł., zaś z tytułu zakupów osiągnięto 272 337 zł, a z różnego rodzaju współpracy - 1 206 488 zł.

Według wyników fali badania Krajowego Instytutu Mediów, zrealizowanej od grudnia 2022 r. do mają 2023 r. Radio 357 miało 0,9 proc. zasięgu i 276,7 tys. codziennych słuchaczy. Łączną liczbę Polaków słuchających radia w internecie oszacowano na 2,31 mln. Udział Radia 357 w rynku słuchalności radia przez internet podskoczył z 13,8 do 14,1 proc. Średni dobowy czas słuchania rozgłośni wzrósł ze 196 do 208 minut.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 w trzecie urodziny będzie pomagać telefonowi zaufania dla dzieci. „Jesteśmy Radiem 116 111”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiktor
Znakomity pomysł!! Kolejna dobra inicjatywa tego radia
odpowiedź
User
piniądz dej
Jakie trzecie urodziny?!!!
Dopiero na początku tego roku świętowali urodziny i teraz znowu obchodzą?
Nie, no to już jest żebractwo do potęgi…
odpowiedź
User
Abc
Jakie trzecie urodziny?!!!
Dopiero na początku tego roku świętowali urodziny i teraz znowu obchodzą?
Nie, no to już jest żebractwo do potęgi…

Spokojnie kiciuś. Czy ktoś zmusza Cię do wspierania tej akcji ??
odpowiedź