SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio eM Kielce z kolejnymi częstotliwościami w województwie świętokrzyskim

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  wyraziła zgodę na rozszerzenie koncesji dla Diecezji Kieleckiej (nadawca Radio eM Kielce). Rozgłośnia będzie nadawać również w lokalizacjach Czarnca (na częstotliwości 94,4 MHz) i Kielce Święty Krzyż (na 91,3 MHz).

Article

Decyzją KRRiT Diecezja Kielecka rozszerzy nadawanie o kolejne dwie częstotliwości. Zgoda Rady dotyczy rozpowszechniania programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym. Rozgłośnia była jedyną wnioskującą o częstotliwości 94,4 MHz i 91,3 MHz w województwie świętokrzyskim.

Warunkiem uzyskania koncesji był społeczno-religijny charakter programu, który ma być realizowany poprzez audycje słowne. Mają zajmować nie mniej niż 12 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Inne przekazy słowne, które nie będą pochodziły bezpośrednio od nadawcy wnioskującego o przyznanie koncesji, nie mogą przekroczyć 50 proc. dobowego czasu nadawania programu.

Radio eM odbierane jest na częstotliwości 107,9 MHz na terenie aglomeracji kieleckiej od maja 2014 roku. Redaktorem naczelnym rozgłośni jest ksiądz Leszek Skorupa. Wcześniej katolicka rozgłośnia diecezjalna nadawała w ramach sieci Radio Plus Kielce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio eM Kielce z kolejnymi częstotliwościami w województwie świętokrzyskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl