SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Gdańsk z nową ramówką: więcej newsów z regionu, audycje o motoryzacji i prawach pracowniczych

Audycja poświęcona problemom pracowników, regularnie nadawane wiadomości regionalne i „Nocne rady psychologa” - to niektóre z nowości w ramówce, jakie wprowadziło od początku stycznia Radio Gdańsk. - Chcemy być coraz bardziej atrakcyjni dla słuchacza - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji rozgłośni.

Article

Nowości w ramówce zaczynają się od poniedziałku. O godz. 12:30 nadawana jest audycja poświęcona problemom pracowników „Głos pracownika”, wymyślona i prowadzona przez Olgę Zielińską. Emitowana dotąd w tym czasie „Dogrywka”, prowadzona przez Włodzimierza Machnikowskiego została przeniesiona na godz. 18:10. O godz. 22:30 będzie można posłuchać „Nocnych rad psychologa”. To nowa formuła audycji Hanny Wilczyńskiej-Toczko, znanej do tej pory pod nazwą „Nocne rozmowy”, która była emitowana w niedzielne wieczory.

We wtorki o godz. 22.30 będzie można słuchać audycji „Jaka zmiana” (poprzednio emisja w poniedziałki o godz. 18.10). Z kolei w środowej audycji „Co za historia” Wojciecha Sulecińskiego (godz. 11.05) pojawi się nowość: Daniel Wojciechowski rozmawiać będzie ze znanymi ludźmi o ich fascynacji historią. W czwartki tuż po godz. 13.00 nadawana będzie nowa audycja poświęcona motoryzacji „Autocooltura”, która zastąpi nadawany wcześniej o tej porze cykl „Bądź aktywny”. Nową audycję poprowadzą Magdalena Manasterska, Ewelina Potocka i Sebastian Kwiatkowski. Na godz. 18.30 z kolei przeniesiono program „Świat się zmienia”, który dotąd emitowany był we wtorki o godz. 22.30.

W piątki po godz. 11.00 na antenie zadebiutowało „Studio polityka”, czyli publicystyczne podsumowanie wydarzeń mijającego tygodnia w wykonaniu Jarosława Popka i Piotra Kubiaka. Natomiast w soboty o godz. 11.00 stacja będzie emitować listę przebojów „Saturday show”, czyli zmienioną wersję audycji polsko-anglojęzycznej. „Kresowy salonik Radia Gdańsk” Andrzeja Urbańskiego i Michała Rzepiaka został wydłużony i przeniesiony na godz. 17.00 w sobotę (poprzednio emitowany był w czwartki o godz. 18.30).

W niedzielę Radio Gdańsk wydłuża pasmo religijne. Po godz. 10.00 rozpoczynać się ma chrześcijańska audycja „Spotkania” (prowadząca: Alicja Samolewicz-Jeglicka), po godz. 10.30 - „Sposób na rodzinę” (Magdalena Manasterska). Z kolei o godz. 22.00 nadawana będzie „Muzyczna teoria względności”, która do tej pory emitowana była o godz. 17.00 (prowadzący: Maksymilian Mróz i Waldemar Ulanowski).

- Radio Gdańsk bliżej ludzi, bliżej całego Pomorza! W nowej ramówce codziennie o 14.30 Wiadomości Regionalne, każdego dnia tygodnia z innej części Pomorza. W poniedziałki: Kaszuby (część północna), we wtorki Kociewie, w środy Ziemia Słupska, w czwartki Powiśle, Żuławy i Elbląg, w piątki Kaszuby (część południowa) – informuje na Facebooku prezes Radia Gdańsk, Adam Chmielecki.

 

- To nie jest rewolucja tylko normalna praca nad ramówka. Najważniejsze zmiany to serwis regionalny codziennie w dni powszednie, poniedziałkowe audycja poświęcona problemom pracowników oraz powrót w czwartki audycji motoryzacyjnej. W najbliższych tygodniach uruchomimy także reporterski program interwencyjny. Planujemy też cykl audycji związanych z historią Radia Gdańsk, które w tym roku obchodzi 75. urodziny - informuje portal Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji radia.

Według badania Radio Track od czerwca do listopada 2019 r. Radio Gdańsk miało 6,2 proc. udziału w rynku słuchalności w Trójmieście.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Gdańsk z nową ramówką: więcej newsów z regionu, audycje o motoryzacji i prawach pracowniczych

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawe
... że każdego miesiąca odchodzą kolejni, sprawdzeni dziennikarze
16 0
odpowiedź
User
hahah
Wśród nowości, nowy prowadzący profil na fb. ;)
22 0
odpowiedź
User
markii
Jakość ich dzwięku na Fm ostatnio to jakaś masakra ,nie da się tego słuchać.W cyfrowym DAB + lepiej to wygląda,ale powinni coś zrobić w końcu z ich drugim slotem,bo ledwie tylko godzinna audycja po kaszubsku tam leci,a reszta tylko dublowanie głównej anteny.Do tego się wyświetla Radio Gdańśk English Serwice,co już od dawna nie ma tej audycji.
9 0
odpowiedź
User
[o)
Poprzestawali te audycje, pozmieniali dni, godziny i minuty. To wszystko, żeby słuchaczy do reszty stracić. Skąd mogą wiedzieć, że BARDZO OSTROŻNIE należy zmieniać pory dni i godzin nadawanych cyklicznych programów, bo stali odbiorcy zazwyczaj NIE LUBIĄ takich zmian? Dorwali się zarozumiali amatorzy do sztuki radiowej o której pojęcia nie mają, ale wydaje im się, że jak pracowali w gazecie czy rzecznikowali w jakiejś fabryce to znają się na radiu...
17 1
odpowiedź
User
paszteciarnia
Jakość ich dzwięku na Fm ostatnio to jakaś masakra ,nie da się tego słuchać..


Podobnie na stronie internetowej. Są dni, że wszystko skrzeczy niemiłosiernie. Kto tam z Techniki bierze kasę za taką fundamentalną rzecz jak jakość dźwięku? Koleś choć raz na rok słucha własnej stacji, żeby skontrolować jakość audio?
9 0
odpowiedź