SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Gdańsk uruchamia nowe studio w Starogardzie Gdańskim

W czwartek, 28 kwietnia Radio Gdańsk otwiera kolejną w ostatnim czasie redakcję lokalną. Tym razem rozgłośnia Polskiego Radia na Pomorzu uruchomi swoje studio w Starogardzie Gdańskim. - Chcemy odbudowywać sieć Radia Gdańsk - mówi jego prezes Adam Chmielecki.

Fot. Radio GdańskArticle

Tydzień temu Radio Gdańsk otworzyło oficjalnie nowe studio w Kościerzynie (choć działa ono od stycznia). W ten czwartek uruchomi kolejny terenowy oddział. Tym razem w Starogardzie Gdańskim. Wydarzenie będzie miało uroczysty charakter. Stacja zapowiada przecięcie wstęgi o godz. 16 w budynku przy ul. Gimnazjalnej 1, gdzie mieści się nowa redakcja. Godzinę później rozgłośnia zaprasza słuchaczy do kina Sokół w Starogardzie Gdańskim (al. Jana Pawła II 2) na specjalny pokaz filmu "Nędzarz i madame" (reż. Witold Ludwig) - film biograficzny prezentujący życie Adama Chmielowskiego, polskiego powstańca styczniowego, artysty oraz dobroczyńcy ubogich.

Stacja zapowiada, że w czwartek przez cały dzień będzie się łączyć ze Starogardem Gdańskim. Stamtąd mają być nadawane na żywo relacje i rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

- Chcemy wychodzić w teren, otwierać kolejne redakcje lokalne, odbudowywać sieć Radia Gdańsk, obejmującą wszystkie zakątki naszego województwa - zapowiada Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk. W ten sposób nawiązuje do sieci korespondentów terenowych i oddziałów istniejących w tej rozgłośni w przeszłości. - Od kilku lat stawiamy sobie za cel zrobienie z Radia Gdańsk takiego radia regionalnego z prawdziwego zdarzenia, dlatego powstała redakcja w Słupsku, redakcja w Kościerzynie, a niedługo także otwarte zostanie studio w Starogardzie Gdańskim.

Goście podczas otwarcia nowego studia

Prezes Radia Gdańsk dodaje, że tak jak Kościerzyna jest jednym z najważniejszych ośrodków na Kaszubach, tak Starogard Gdański pełni podobną funkcję na Kociewiu. - To dwa duże ośrodki kulturalne, społeczne i gospodarcze dwóch ważnych pomorskich subregionów z wyrazistą tożsamością i kulturą. Chcemy dowartościować środowiska lokalne - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl prezes Radia Gdańsk. - Chcemy przygotowywać i publikować jeszcze więcej informacji lokalnych i regionalnych, pokazywać pełnię tego, co dzieje się na całym Pomorzu, nie zapominając oczywiście o Trójmieście. Dzięki nowym studiom z nowoczesnym sprzętem rozmowy z naszymi gośćmi z Kaszub i Kociewia będą realizowane na najwyższym poziomie technicznym - zapowiada Adam Chmielecki.

Jak przekonuje prezes Radia Gdańsk, pierwsze miesiące działalności studia w Kościerzynie, które działa od stycznia, pokazują, że jest duże zapotrzebowanie społeczności lokalnych na bezpośredni kontakt ze "swoim radiem", które jest "na miejscu". - Spotkaliśmy się z dużym pozytywnym odzewem. Wierzę, że w Starogardzie Gdańskim będzie podobnie. To kontynuacja wizji rozwoju, którą realizujemy od kilku lat. Rozwijamy redakcję i pasmo rozszczepione w Słupsku - obecnie to już cztery godziny dziennie odrębnego programu, a startowaliśmy z poziomu dwóch godzin. Nadajemy więcej wiadomości regionalnych, nie tylko z Kaszub i Kociewia, ale także Powiśla, Żuław i Elbląga - wymienia prezes Radia Gdańsk.

W uroczystym otwarciu nowego studia mają wziąć udział m.in. Janusz Stachowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego i Paweł Warot, dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Według badania Radio Track od września 2021 r. do lutego 2022 r. Radio Gdańsk miało 4,8 proc. udziału w rynku słuchalności w Trójmieście i zajmowało w tym zestawieniu ósme miejsce.

Dołącz do dyskusji: Radio Gdańsk uruchamia nowe studio w Starogardzie Gdańskim

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Zastanawia mnie czy w dobie ogólnodostępnego internetu, inwestowanie publicznych pieniedzy w tak archaiczne medium ma sens....Takie wydarzenie byłoby prawdziwym hitem we wczenych latach 2000ych ale dziś...?
odpowiedź
User
qba
Zastanawia mnie czy w dobie ogólnodostępnego internetu, inwestowanie publicznych pieniedzy w tak archaiczne medium ma sens....Takie wydarzenie byłoby prawdziwym hitem we wczenych latach 2000ych ale dziś...?


Nie myśl tylko o sobie, pomyśl chociażby o osobach starszych, dla których radio jest jedynym źródłem pozyskiwania informacji.
Poza tym jakie archaiczne medium?
odpowiedź
User
Ona
A teraz dział reklamy ma szukać klientow na kampanie reklamowe w Starogardzie. Dzwonią matrwić i przekonują ze warto. Ale kto w pisim radiu chce słyszeć nazwę swojej firmy???
odpowiedź