SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cielecka, Figura, Holland poprowadzą audycje w Radiu Nowy Świat. Przez jeden dzień

Aktorki, piosenkarki, reżyserki czy prawniczki pojawią się w Nowy Rok w internetowym Radiu Nowy Świat. Wśród nich będą m.in. Magda Cielecka, Katarzyna Figura, Agnieszka Holland, Agata Kulesza, Krystyna Prońko czy Magda Umer. Będzie ich można posłuchać w audycjach, które będą prowadzić razem z dziennikarzami rozgłośni.

Radio Nowy Świat przygotowało specjalną ramówkę na pierwszy dzień 2023 r. Program od godz. 9 do godz. 21 poprowadzą kobiety. W specjalnych audycjach zaprezentują swoje muzyczne wybory i odpowiedzą na pytanie, co dla nich oznacza hasło: "Przyszłość jest Kobietą".

Pierwszym noworocznym gościem w Radiu Nowy Świat będzie adwokatka i działaczka społeczna Sylwia Gregorczyk-Abram. W rozmowie z Wojciechem Mannem przedstawi słuchaczom swoje ulubione piosenki i powie, dlaczego dobrze jest pielęgnować bunt i czy feminatywy są dla niej ważne. Program rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 10.

Kolejne dwie godziny w Radiu Nowy Świat są zarezerwowane dla gwiazd polskiej estrady. O godz. 10 Michał Nogaś do rozmowy zaprosi Krystynę Prońko, która opowie m.in. anegdotę o Bieszczadach, z którą wszyscy ją kojarzą. W kolejnej godzinie razem z Michałem Nogasiem audycję współprowadzić będzie Hanna Banaszak, polska piosenkarka i wokalistka jazzowa, ale także poetka.

Popołudnie z aktorkami w Radiu Nowy Świat

Cztery następne godziny to spotkanie z kobietami kina. Między godz. 12 a 13 Katarzyna Figura wcieli się w rolę redaktorki radiowej i zaprezentuje swoje ulubione piosenki, a Adam Stasiak zapyta aktorkę m.in. o jej dwa ostatnie filmy: "Chrzciny" i "Victoria". Kolejną rozmówczynią (w godz. 13-14) dziennikarza Radia Nowy Świat będzie reżyserka Agnieszka Holland. Jej muzyczne wybory będą się przeplatać z dyskusją o przyszłości rynku filmowego i odpowiedzią na pytanie, czy sztuczna inteligencja może pisać scenariusze filmowe.

Między godz. 14-15 antenę przejmie Magda Cielecka i jej różnorodna playlista, w której znajdą się zarówno utwory bardzo współczesne, z polskim rapem na czele, jak i piosenki z lat 60. Jan Niebudek zapyta o Nowy Teatr i znaczenie tego miejsca dla aktorki oraz o pasję do sztuki. W drugiej godzinie (15-16) dziennikarz gościć będzie Aleksandrę Popławską, która opowie o innej kobiecie będącej jej wielką inspiracją, czyli swojej córce i znaczeniu edukacji indywidualnej w rozwoju młodych ludzi. Zdradzi także swoje teatralne plany, które realizować będzie w roli aktorki i reżyserki.

W godz. 16-18 w studiu Radia Nowy Świat pojawią się piosenkarki i aktorki młodego pokolenia. Ich propozycje muzyczne będą punktem wyjścia do różnych tematów podejmowanych w audycji. Marcelina Słomian do współprowadzenia programu zaprosi polsko-słowacką aktorkę Vanessę Aleksander, znaną m.in. z jednej z głównych ról w polskiej edycji "The Office PL" (godz. 16-17). W następnej (godz. 17-18) gościem będzie polska pianistka, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki - Kasia Lins, która zaprezentuje listę piosenek, które towarzyszyły jej w 2022 r.

Od godz. 18 gościem Michała Nogasia będzie Grażyna Torbicka, która podzieli się swoją playlistą oraz znaczeniem hasła "Przyszłość jest Kobietą". Po niej - w godz. 19-20 - antenę przejmie Agata Kulesza, która oprócz swoich muzycznych propozycji opowie o tremie, jaka towarzyszyła jej podczas występu z Katarzyną Nosowską.

Audycja Wojciecha Manna w wersji wideo

Na koniec tego kobiecego dnia (godz. 20-21) w Radiu Nowy Świat pojawi się wspólna audycja Wojciecha Manna i polskiej piosenkarki, wykonawczyni poezji śpiewanej, autorki recitali, dziennikarki, reżyserki, scenarzystki i aktorki Magdy Umer, która zdradzi, dlaczego nie chciała pojechać na koncert The Rolling Stones i za co kocha The Beatles.

- Oddanie anteny tak wybitnym i wspaniałym polskim kobietom to ogromny zaszczyt i przyjemność - mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat. - Chcemy również w ten sposób pokazać i zwrócić uwagę swoją oraz naszych patronów i słuchaczy na fakt, że kobiety w końcu zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w naszym życiu w różnych obszarach: ekonomicznym, kulturowym i społecznym. Ich zawodowa aktywność i działania z nią związane są zauważane i doceniane w kraju i na arenie międzynarodowej. To także ukłon w stronę wszystkich młodych kobiet, którym zależy na przyszłości.

Stacja informuje, że 1 stycznia dwie audycje Wojciecha Manna - o godz. 9 i 20 - będą także dostępne w wersji wideo na stronie internetowej Radia Nowy Świat.

Ponad 33 tys. patronów

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym, nadająca program od 10 lipca 2020 r. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. Siedziba radia mieści się w Warszawie. W skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, znani aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni.

Obecnie stację wspiera regularnie 33,7 tys. patronów, oferując co miesiąc na działalność radia 691,5 tys. zł. Ogółem zebrano na Patronite.pl 21,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Cielecka, Figura, Holland poprowadzą audycje w Radiu Nowy Świat. Przez jeden dzień

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sosik koperkowy
1 stycznia wszyscy odsypiają na kacu sylwestra.

odpowiedź
User
Margar
Extra pomysł! Już wiem, którego radia będę słuchał w NR!... może tylko czasami przełączę się na TOP357 ;)
odpowiedź
User
Observer
A zatem od 20:00 da się słuchać.
odpowiedź