SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat uruchamia internetową Strefę Patrona

W czwartek, 20 października internetowe Radio Nowy Świat udostępni na swojej stronie internetowej przestrzeń dla patronów, którzy wspierają finansowo rozgłośnię. Znajdą się tam m.in. specjalne podcasty, nowości muzyczne, ankiety czy informacje o planowanych spotkaniach ze słuchaczami. - Chcemy dać możliwość naszym patronom wypowiadania się na różne tematy i aktywnego uczestniczenia w tworzeniu naszego radia - mówi Sławomir Gołębiowski, dyrektor marketingu i sponsoringu w Radiu Nowy Świat.

Strefa Patrona ma zostać uruchomiona na stronie Nowyswiat.online w godzinach porannych. Jak informuje rozgłośnia, będzie to przestrzeń, dzięki której w łatwy i przystępny sposób Radio Nowy Świat będzie mogło realizować nowe bonusy zawarte w progach na Patronite.pl. To platforma z internetowymi zbiórkami na różne projekty, nie tylko medialne. Stacja od początku zapowiadała, że chce się utrzymywać z datków przekazywanych przez słuchaczy. Ponieważ Radio Nowy Świat gra jedynie w internecie, nie potrzebuje koncesji na nadawanie. Dzięki wpłatom słuchaczy stacja nie gra reklam, a pieniądze przeznacza m.in. na pensje dla pracowników i utrzymanie radia.

Teraz rozgłośnia chce podziękować tym, którzy od dawna wspierają radio wyższymi kwotami oraz zachęcać nowe osoby do wpłat, w zależności od ich możliwości finansowych. - Założeniem stworzenia Strefy Patrona było przede wszystkim zebranie w jednym miejscu naszej oferty adresowanej do wspaniałej i wspierającej nas społeczności. Zamierzamy systematycznie wzbogacać i urozmaicać ofertę dla naszych patronów i pokazywać, z jakich bonusów mogą skorzystać - mówi Sławomir Gołębiowski, dyrektor marketingu i sponsoringu w Radiu Nowy Świat.

Nowy cykl podcastów Magdy Jethon

W Strefie Patrona znajdą się m.in. nowe podcasty. Stacja proponuje na początek cykl Magdy Jethon "Z archiwum Pani M.", w którym redaktorka naczelna Radia Nowy Świat przypomni historie i anegdoty o znanych osobach ze świata sztuki, muzyki, literatury. Do współpracy nad nowymi podcastami (nazwanymi Extra Plus) - oprócz dziennikarzy Radia Nowy Świat - będą zapraszani także autorzy, którzy nie są dotąd związani ze stacją.

W zakładce "Muzyczne nowości" prezentowane będą piosenka i album tygodnia, które będą miały swój opis, graficzne okładki, a pierwsze 30 sekund każdego utworu z singli będzie można odsłuchać jednym kliknięciem. "Dodatkowo, aby ułatwić patronom odnalezienie utworów w ich ulubionych aplikacjach muzycznych, dodano opcję, dzięki której przeniosą się oni do gotowej playlisty na naszym profilu w serwisie Spotify" - informuje rozgłośnia.

Kolejną nowością będzie zakładka "Najlepsze z anteny". Na tej podstronie znajdzie się cotygodniowe zestawienie najlepszych rozmów i tematów. Nową propozycją w Strefie Patrona będzie również zakładka "Rankingi", które dotyczyć będą tytułów książkowych i filmowych. Z pomocą znanych z anteny Radia Nowy Świat recenzentów, czyli Michała Nogasia oraz Tomasza Raczka, tworzone będą dwa rankingi z nowości ostatnich tygodni. Patroni Radia Nowy Świat w jednym miejscu znajdą polecane przez redaktorów tytuły i - podobnie jak w przypadku "Muzycznych nowości", wszystkie rankingi będą archiwizowane, a nowe aktualizowane raz w miesiącu.

Wyjścia do kina z redaktorami Radia Nowy Świat

Stacja wprowadza też w Strefie Patrona zakładkę "Ankiety", poprzez którą będą oni mogli wyrażać swoje opinie. "To również narzędzie dla prowadzących audycje, którzy w ten sposób będą mogli urozmaicać swoje programy, zadając pytanie na początku, a wyniki głosowania przedstawiając na końcu audycji" - informuje rozgłośnia.

- Chcemy dać możliwość naszym patronom wypowiadania się na różne tematy i aktywnego uczestniczenia w tworzeniu naszego radia. Ta forma kontaktu pozwoli nam również poznać jeszcze lepiej naszych patronów i słuchaczy, ich zainteresowania, gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach nas słuchają. To narzędzie pozwoli nam w sposób szybki, prosty i bezpośredni otrzymywać odpowiedzi na nurtujące nas kwestie, które chcemy rozstrzygać wspólnie z naszą nowoświatową społecznością - dodaje Sławomir Gołębiowski.

Ostatnia propozycja w Strefie Patrona, czyli "Spotkania" jest adresowana do patronów, którzy hojnie wspierają Radio Nowy Świat. W tej zakładce pojawią się zapowiedzi i relacje ze spotkań, wyjść do kina, na wystawy, koncerty z redaktorami stacji.

Pierwszą okazją będzie wyjście z prowadzącą poranny program - Katarzyną Kasią - na wystawę "Save the planet", której Radio Nowy Świat jest patronem medialnym. Spotkanie odbędzie się w przyszły piątek (28 października). Z kolei na listopad zaplanowano trzy wydarzenia: wyjście do kina Amondo wspólnie z Tomaszem Raczkiem, spotkanie Michała Nogasia z Marią Peszek i Janem Peszkiem we Wrocławskim Domu Literatury (13 listopada) oraz audycja na żywo "Czytał Michał Nogaś" w radiowym koncertu hallu z pisarką Joanną Bator (20 listopada).

- Wiemy, że nasi patroni są spragnieni spotkań z naszymi redaktorami. I właśnie ta forma kontaktu, czyli spędzenia trochę czasu z dziennikarzami Radia Nowy Świat w nieco innych okolicznościach, będzie pretekstem do rozmów z nimi i lepszego ich poznania - mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Radiu Nowy Świat przybywa patronów

Stacja chwali się rekordową słuchalnością radia i podcastów, którą zanotowała we wrześniu. Danych jednak nie podaje. Zdaniem Magdy Jethon na świetne wyniki wpływ miało kilka wydarzeń z ostatnich tygodni.

- Z pewnością było to wprowadzenie nowej wersji aplikacji, którą pobrano ponad 600 tys. razy; kampania "Nie słucham na gapę, wspieram Radio Nowy Świat", która przyczyniła się do pozyskania prawie 2 tys. nowych i powracających patronek i patronów. A potwierdzeniem naszej pracy jest przyznana nam na początku października przez ekspertów marketingu nagroda specjalna "Nowa Jakość", która doceniła model funkcjonowania Radia Nowy Świat, radia bez reklam, nadającego wyłącznie w internecie i utrzymującego się z dobrowolnych wpłat słuchaczy - mówi Magda Jethon.

Na początku lipca, gdy Radio Nowy Świat świętowało drugie urodziny, rozgłośnia miała 30,6 tys. patronów, którzy deklarowali miesięczne wpłaty na poziomie 615,9 tys. zł. W pierwszych dniach sierpnia - przy tej samej liczbie patronów - stacja dostawała więcej pieniędzy: 619 tys. zł. Dopiero pod koniec miesiąca Radiu Nowy Świat spadła liczba patronów (do 30,5 tys.) i miesięcznych wpłat (do 618 tys. zł). Tydzień później nastąpił lawinowy wzrost wspierających stację na Patronite. Stało się to po tym, gdy rozgłośnia uruchomiła nową wersję swojej aplikacji.

Teraz Radio Nowy Świat może się pochwalić, że ma 33,1 tys. patronów, a na liczniku pokazującym deklarowane miesięczne kwoty są ponad 677 tys. zł. Od początku zbiórki zebrano już 19,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat uruchamia internetową Strefę Patrona

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchaczka Iwona
Czy Marek poda tam prawdziwe wyniki?
odpowiedź
User
Yego
Czy Marek poda tam prawdziwe wyniki?

O, nowy nik ale treść wciąż ta sama? A nie pomyliło Ci się , dziubdzusiu radio? 🤭
odpowiedź
User
Też bot
Czy Marek poda tam prawdziwe wyniki?

Czyżby przeprogramowano bota nadając mu inne niki ? A co do RNŚ-tak trzymać !
odpowiedź