SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patroni Radia Nowy Świat wpłacili już 10 mln zł. „Absolutny rekord”

Radio Nowy Świat przekroczyło próg 10 mln zł wpłat na Patronite. - To absolutny rekord jeśli chodzi o zbiórki na media społeczne w ogóle - piszą twórcy rozgłośni na swojej stronie. 10 lipca RNŚ obchodzić będzie pierwszą rocznicę nadawania.

Article

Ludzie tworzący Radio Nowy Świat – jeszcze pod szyldem Ratujmy Trójkę – rozpoczęli zbiórkę na serwisie Patronite.pl w połowie kwietnia 2020 roku. Udziałowcami spółki zostali wówczas m.in. Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann. Już w ciągu pierwszych trzech dni na internetowe radio, złożone głównie z byłych dziennikarzy Trójki, udało się wtedy zebrać ponad 400 tys. zł. To był rekord pod względem tempa crowdfundingu na projekt medialny w Polsce.

Teraz - w przeddzień pierwszej rocznicy - radiowcy informują, że na Patronite udało się zebrać 10 mln zł. - Nasi Patroni po raz kolejny udowodnili, że z nimi można wszystko - napisano na stronie internetowej radia. Dziennikarze RNŚ przypominają, że z wpłat od patronów w ciągu roku udało się przeprowadzić wiele inwestycji, m.in. wynająć, wyremontować i zaadaptować budynek na siedzibę, zbudować zaplecze techniczne, stworzyć i wyposażyć studio, stworzyć zespół antenowy, stworzyć stronę internetową oraz aplikację na urządzenia mobilne, zbudować i wyposażyć studio nagraniowe czy otworzyć sklep internetowy. - Dzięki wpłatom nie tylko udało nam się stworzyć radio od podstaw, ale… rozwinąć je, udoskonalić a przede wszystkim - stworzyć niesamowitą społeczność, która buduje to lepsze miejsce dla siebie - czytamy.

10 lipca pierwsza rocznica powstania

10 lipca RNŚ będzie świętować pierwszą rocznicę powstania. Tego dnia stacja wyemituje specjalny koncert, którego formuła będzie przypominać telewizyjną „Szansę na sukces” (niemal 20 lat na antenie TVP2 program o tej nazwie prowadził Wojciech Mann). Zaśpiewają Młode Talenty, czyli finaliści organizowanego przez stację konkursu, którzy rok temu dołączyli do zespołu rozgłośni. Ich występ będą oceniać m.in. Ania Rusowicz, Lena Piękniewska, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau i Adam Nowak. Koncert poprowadzi Wojciech Mann.

Od stycznia br. miesięczne wsparcie dla RNŚ spadło o ponad 50 tys. zł. - Od powstania radia, poza okresem początkowym, liczba patronów oraz wysokość wpłat jest zmienna, raz spada, raz rośnie. To żywy organizm, który reaguje na zmiany nie tylko w radiu, ale też na rynku - wyjaśnia Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat. W tej chwili rozgłośnia ma 30,4 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 637,5  tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Patroni Radia Nowy Świat wpłacili już 10 mln zł. „Absolutny rekord”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał 2
Gratuluję! Wspaniały wynik.
odpowiedź
User
Pawel
No to będzie siano na luksusowe wyjazdy urlopowe dla elyty.
odpowiedź
User
Kolega z innej stacji;)
Powodzenia konkurencjo!!!
odpowiedź