SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nerwowo w Radiu Rzeszów. Dziennikarze zbuntowali się, bo wróciły stare porządki

Piotr Kusak, likwidator regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, przywrócił na poprzednie stanowisko Elżbietę Lewicką, która była oskarżana przez dziennikarkę rozgłośni o mobbing. Zaprotestowała przeciwko temu redakcja publicystyki, która jej podlega. - W tej chwili najważniejsze jest przywrócenie równowagi i spokoju - powiedział Wirtualnemedia.pl Jakub Osika, nowy likwidator Radia Rzeszów. 

Alina Pochwat-Cicha, dziennikarka Radia Rzeszów, fot. archiwum prywatneAlina Pochwat-Cicha, dziennikarka Radia Rzeszów, fot. archiwum prywatne

Sprawę o mobbing w Radiu Rzeszów opisaliśmy w połowie grudnia ubiegłego roku. Alina Pochwat-Cicha, dziennikarka z prawie 30-letnim stażem pracy w Radiu Rzeszów, oskarżyła swoją szefową Elżbietę Lewicką o mobbing. Miała być m.in. odsuwana od prowadzenia audycji i nazwana „starą wdową, która się nad sobą użala”. Lewicka odrzucała zarzut o mobbing, twierdząc, że to ona jest poszkodowana. 

Ostatecznie postępowanie przed komisją antymobbingową w radiu zostało zamknięte pod koniec grudnia 2023 roku, ponieważ dziennikarka odmówiła mediacji ze swoją byłą szefową. Komisja uznała, że w takiej sytuacji nie ma podstaw do zarzucania Lewickiej stosowania mobbingu wobec podwładnej. - Świadkowie nie chcieli zeznawać w obecności pani Lewickiej. Ta komisja to była farsa i groteska - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Alina Pochwat-Cicha. 

Decyzją likwidatora Radia Rzeszów, Piotra Kusaka, Elżbieta Lewicka została w poniedziałek 15 stycznia przywrócona na stanowisko koordynatora działu muzyki, kultury i publicystyki w rzeszowskiej rozgłośni, które straciła po oskarżeniu o mobbing. Znów jest szefową dziennikarki, która ją o to oskarżyła. 

- Napisaliśmy pismo do likwidatora, że nie zgadzamy się z tą decyzją i odmawiamy współpracy z panią Lewicką - mówi dziennikarka Radia Rzeszów. Pod protestem podpisała się cała ośmioosobowa redakcja publicystyki. 

Czytaj także: Wiemy, co dalej z Anną Popek. Nie wróci do "Pytania na śniadanie"

Nowy szef: znam sytuację w zespole

We wtorek zmieniły się władze Radia Rzeszów. Na stanowisko likwidatora został wyznaczony Jakub Osika, założyciel radia Bieszczady, które działało w latach 1997-2007, obecnie radny Sanoka. W środę nowy szef miał zaplanowane spotkanie z zespołem.

- Będę miał pierwszą wizytę w radiu w nowej roli, ponieważ zaczynam urzędowanie. Znam sytuację w Radiu Rzeszów, śledziłem ją w mediach, jestem też członkiem rady programowej radia - powiedział nam Jakub Osika. 

- W tej chwili najważniejsze jest przywrócenie równowagi i spokoju, a docelowo chciałbym bardzo, żeby Radio Rzeszów, które ma ogromny potencjał i tradycje, wróciło do dobrej marki słuchanego i wiarygodnego źródła informacji na Podkarpaciu. Na pewno będę chciał to oprzeć o zespół sprawdzony, pewnie trzeba będzie zaproponować nowe otwarcie w sensie struktury organizacyjnej. Mam nadzieję, że to uspokoi emocje, które panują w zespole - dodaje nowy szef Radia Rzeszów. 

Spotkanie z zespołem nie przyniosło oczekiwanych zmian. - Pierwsza ręka Tejkowskiego nadal rządzi redakcją - mówi nam anonimowo jeden z członków zespołu. Przemysław Tejkowski w lutym 2016 roku objął stanowisko prezesa Polskiego Radia Rzeszów, w marcu 2022 roku został ponownie wybrany na to stanowisko. Na początku stycznia został przez nowe władze odwołany z tego stanowiska. 

Czytaj także: Marek Sierocki zostaje w TVP. Poprowadzi nowy program

Dołącz do dyskusji: Nerwowo w Radiu Rzeszów. Dziennikarze zbuntowali się, bo wróciły stare porządki

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DinoTop
Wywalić łysą pałę, przywrócić: DinoTop, Kleekotanie Dinozaura, Muzykę z głośnika, RockRadio, RockNoc, Muzogalerię, Dźwiękosferę, Dookoła hiphopu, i inne nie wspomniane wyżej wartościowe audycje autorskie. Obecnie w zdecydowanej większości Radio Rzeszów to szafa grająca - muzyka z komputera, bez prowadzących i w zasadzie nie nadająca się do słuchania...
odpowiedź
User
Cnn
Wymienic te gownianych reporterow juz dawno
odpowiedź
User
Koli
To radio jaka ma sluchalnosc wstyd he
odpowiedź