SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Zet w audycji "W waszej sprawie" o koronawirusie

W Radiu Zet w programie interwencyjnym "W waszej sprawie" (Eurozet) głównym tematem - w związku z obecną sytuacją w Polsce i na świecie - stał się koronawirus. Nadawca wprowadził też rotacyjny tryb pracy przy prowadzeniu audycji oraz możliwość pracy zdalnej.

Fot. PixabayArticle

Nadawcy radiowi i telewizyjni zmieniają swoje ramówki w związku z rosnącą liczbą przypadków zarażeń koronawirusem. Pojawia się więcej audycji edukacyjnych i informacyjnych, poświęconych tematowi walki z epidemią, profilaktyki oraz podawane są najnowsze wiadomości i apele rządu.

Grupa Eurozet wprowadziła szczególne środki ostrożności, dotyczące pracy zdalnej, dla tych pracowników, którzy mogą pracować poza biurem. W przypadku zespołów odpowiedzialnych za ciągłość nadawania m.in. redakcje, technika, IT praca odbywa się w trybie rotacyjnym, a zespoły zostały zmniejszone. Wszelkie spotkania odbywają się zdalnie w postaci telekonferencji. - Przyjęliśmy również politykę mającą na celu ograniczenie kontaktów bezpośrednich z osobami spoza firmy - informuje Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kozieł, rzeczniczka prasowa Eurozetu.

Od kilku tygodni prowadzono jest też kampania informacyjna dla pracowników, wprowadzono dodatkowe środki higieny, a wszyscy, którzy wrócili z regionów objętych epidemią poddawani są kwarantannie.

W godzinach 13.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku wprowadzono nową audycję – "W waszej sprawie" w Radiu Zet, w ramach której słuchacze mogli dzwonić i zgłaszać swoje problemy. Teraz audycja omawia tematy głównie związane z koronawirusem. Prowadzi ją Justyna Dżbik.

W poniedziałek podjęto też decyzję o odwołaniu Gali Płyty Rocku Antyradia, która była zaplanowana na 19 marca br.

Zmianę w ramówce wprowadziło wcześniej także Polskie Radio, które ma teraz więcej treści edukacyjnych, poświęconych tematom higieny i profilaktyki. Do odwołania zawieszono też wydarzenia z udziałem publiczności.

Z raportu Radio Track Millward Brown wynika, że w okresie od listopada ub. roku do stycznia 2020 roku udział Radia ZET w rynku słuchania wyniósł 12,6 proc.

 

 

Dołącz do dyskusji: Radio Zet w audycji "W waszej sprawie" o koronawirusie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krax
Ej, radio zet, a możecie zmienić ten przerywnik „takie są wiadomosci radia zet” w serwisach? Ja rozumiem, ze chcecie byc jak rmf i kopiujecie „takie saąfakty”, ale to dosc żenujące.
odpowiedź
User
miś społeczny
Jakoś nie mogę trafić na tę audycję. Ile razy włączę Zetkę pomiędzy godz. 13 a 14, to leci "umpa umpa", reklama, albo jakieś głupie teksty prowadzącego.
odpowiedź
User
kacper3100
Ej, radio zet, a możecie zmienić ten przerywnik „takie są wiadomosci radia zet” w serwisach? Ja rozumiem, ze chcecie byc jak rmf i kopiujecie „takie saąfakty”, ale to dosc żenujące.

Tak, na pewno się ciebie posłuchają. 😆
odpowiedź