SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Smolarek za Michała Celedę redaktorem naczelnym Radia ZET, nowi naczelni w Antyradiu i Chillizet

Nowym redaktorem naczelnym Radia ZET został Mariusz Smolarek, poprzednio zajmujący to stanowisko Michał Celeda będzie związany ze stacją w innej funkcji. Obowiązki naczelnego w Antyradiu przejął Marcin Bąkiewicz, a w Chillizet - Dariusz Staniak.

Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZETArticle

W komunikacie Eurozetu, nadawcy Radia ZET, podano, że Michał Celeda złożył rezygnację ze stanowiska redaktora naczelnego stacji z powodów osobistych.

Przez najbliższe kilka miesięcy będzie na urlopie, a potem wróci do rozgłośni w nowej funkcji.

- Wybór Mariusza Smolarka na stanowisko redaktora naczelnego Radia ZET to dobrze przemyślana decyzja. Pod jego kierownictwem Antyradio odnosi największe sukcesy w historii, w kilku miastach będąc w trójce najchętniej słuchanych rozgłośni radiowych. Jestem przekonana, że jego umiejętność pracy z zespołem, profesjonalizm i wyczucie radiowe przyniesie również wymierne korzyści dla Radia ZET - uzasadnia Ewa Rosiewicz, prezes Grupy Eurozet.

Według badania Radio Track od maja do lipca br. Radio ZET miało 12,8 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 12,6 proc. rok wcześniej.

Mariusz Smolarek w Antyradiu przez 16 lat

Mariusz Smolarek jest związany z radiem od 1995 roku. Pracował w Radiu Live w Częstochowie, RMF FM i Radiu Złote Przeboje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W 2005 roku dołączył do katowickiej redakcji Antyradia. W 2008 roku został szefem katowickiego oddziału stacji, a w 2013 roku przeniósł się do Warszawy, obejmując stanowisko szefa anteny Antyradia. W 2015 roku został redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Antyradia.

Od początku 2020 roku był też redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Chillizet.

Michał Celeda jest związany z Radiem ZET od połowy 2018 roku, kiedy został zastępcą dyrektora programowego. Jesienią 2018 roku przejął po Sławomirze Assendim obowiązki redaktora naczelnego stacji, a wiosną 2019 roku objął tę funkcję na stałe.

W latach 2000-2018 był związany z Radiem Eska, m.in. jako dziennikarz, zastępca dyrektora programowego i zastępca dyrektora muzycznego.

Nowi naczelni w Antyradiu i Chillizet

W związku z przejściem Mariusza Smolarka na stanowisko redaktora naczelnego Radia ZET w Antyradiu obowiązki redaktora naczelnego i dyrektora programowego przejął Marcin Bąkiewicz. Jednocześnie pozostanie dyrektorem muzycznym stacji, pełni tę funkcję od pięciu lat.

W Chillizet funkcję redaktora naczelnego i dyrektora programowego objął Dariusz Staniak, pozostając jednocześnie dyrektorem muzycznym. Staniak był już redaktorem naczelnym Chillizet w latach 2015-2017. W maju 2020 wrócił do stacji jako dyrektor muzyczny.

Od maja do lipca br. Antyradio miało 2,6 proc. udziału w rynku słuchalności (wobec 2,3 proc. rok wcześniej), a udział Chillizet zmalał rok do roku z 0,3 do 0,2 proc.

W 2019 roku grupa kapitałowa Eurozet osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 2,7 proc. do 206,08 mln zł oraz zysku netto z 23,1 do 23,35 mln zł. Firma zarabia głównie na reklamach radiowych i internetowych. Jesienią ub.r., wbrew rekomendacji zarządu, wypłaciła swoim udziałowcom SFS Ventures i Agorze 30 mln zł dywidendy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Smolarek za Michała Celedę redaktorem naczelnym Radia ZET, nowi naczelni w Antyradiu i Chillizet

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zadowolony
Smolo is the BEST!
odpowiedź
User
Adam K
Fajna zmiana :)
Bąkiewicz fajny facet a Smolar to profeska! Powodzenia Panowie!
odpowiedź
User
Radiowiec
Gratulacje!
odpowiedź