SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio ZET z najwyższą słuchalnością od 10 lat. Tracą RMF FM, TOK FM i Złote Przeboje

W okresie od listopada ub.r. do stycznia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, ale stacja zanotowała największy spadek w zestawieniu. Z kolei najwięcej zyskało Radio ZET, które zanotowało najwyższy wynik od niemal 10 lat - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od listopada 2023 roku do stycznia 2024 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 28,5 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział stacji spadł o 1,8 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

Rekordowe wyniki Radia ZET

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 14,5 proc. (udział tej stacji względem fali listopad 2022 - styczeń 2023 wzrósł o 1,2 pkt. proc.). Jednocześnie jest to najwyższy wzrost w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Radio ZET w badanej fali osiągnęło też najwyższy wynik słuchalności od niemal 10 lat - jest to najlepszy udział od fali sierpień-październik 2014. Stacja wyraźnie również zmniejszyła stratę do RMF FM. Przewaga RMF FM nad Radiem ZET w fali listopad 2023 - styczeń zmalała względem analogicznego okresu rok wcześniej o 3 pkt. proc. do 14 pkt. proc. Jest to najniższy dystans obu stacji od fali październik-grudzień 2018.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku w analizowanym okresie wyniósł 7,1 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji wyniósł 5,4 proc. (w dół o 0,2 pkt. proc.). Czołową piątkę uzupełnia Audytorium 17 (4,5 proc.; do góry o 0,3 pkt. proc.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: Radio ZET z najwyższą słuchalnością od 10 lat. Tracą RMF FM, TOK FM i Złote Przeboje

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Daf
Lubię słuchać Meloradia.
5 9
odpowiedź
User
wsx
Tylko Tadek z Krakowa i Tadek z Torunia znajo sie na radiu :)
9 2
odpowiedź
User
Analityk
Nikt nie wierzył że to się uda! No ale widać że jednak da się zmniejszyć dystans miedzy Zet a RMF!
26 15
odpowiedź