SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiowa Dwójka z wakacyjną ramówką. Transmisje letnich festiwali i największe koncerty gwiazd

W Programie Drugim Polskiego Radia wystartowała właśnie letnia ramówka. Na antenie pojawią się nowe programy i wakacyjne wersje dobrze znanych audycji. Stacja zaprasza słuchaczy do podróży po najpiękniejszych zakątkach Polski, a także na transmisje z koncertów i festiwali muzycznych.

Article

Pierwszą nowością letniego programu radiowej Dwójki będą relacje, komentarze i wspólne słuchanie występów pianistów w eliminacjach do Konkursu Chopinowskiego. Będzie ich można słuchać przez dwa tygodnie od 12 lipca w dwóch audycjach dziennie: o godz. 10 i 17.

Program Drugi Polskiego Radia latem stawia też na specjalny wybór koncertów w codziennej audycji wieczornej "Filharmonia Dwójki". Skupi w niej uwagę na rodzimym repertuarze. W programie pojawią się rozmowy z polskimi twórcami, dyrygentami, solistami, którzy podzielą się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami na temat przedstawianych dzieł.

Dwójka będzie też nadawać transmisje z letnich festiwali - najważniejszych wydarzeń ze światowej sceny muzycznej. Tych propozycji będzie można posłuchać wyłącznie na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia.

Koncerty ze stadionów i amfiteatrów

Nową pozycją będzie także tegoroczna odsłona "Dwójki na miejscu", plenerowego wydarzenia sobotnich popołudni, tym razem pod hasłem "Z biegiem lat, z biegiem rzek". Do wędrówek wodnymi szlakami dziennikarze będą zapraszać lokalne, regionalne instytucje, zaangażowanych mieszkańców, artystów, właścicieli zabytków, a tym samym zachęcą słuchaczy Dwójki do poznawania najciekawszych atrakcji znajdujących się wzdłuż polskich rzek.

Radiowa Dwójka szykuje także nowości muzyczne. Wśród nich znajdzie się m.in. cykl sobotnich audycji "Koncerty a la carte" z prezentacją wyjątkowych wydarzeń, które przeszły do historii muzyki. Zarówno tych z sal koncertowych i oper, jak i z innych mniej formalnych miejsc: stadionów czy amfiteatrów, w których gromadziły się wielotysięczne tłumy melomanów. Dwójka przypomni największe koncerty z udziałem gwiazd muzyki klasycznej i popularnej.

Z kolei "Domówka z Dwójką" zamieni się w "Miejscówkę z Dwójką". W każdą sobotę o godz. 19 będą w niej transmitowane koncerty zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów, nie tylko z ich domów, salonów, pracowni, jak było do tej pory, ale przede wszystkim z plenerowych miejsc dostępnych artystom, z możliwym wreszcie udziałem publiczności.

Jak wynika z ostatniego badania Radio Track, radiowa Dwójka w fali marzec-maj br. miała 0,4 proc. udziału w słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Radiowa Dwójka z wakacyjną ramówką. Transmisje letnich festiwali i największe koncerty gwiazd

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zyga
Szkoda gadac. Fascynują mnie tytuły audycji. Tam czyba pracują dzieci.
odpowiedź