SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Radosława Majdana zawarła ugodę z Chanel - wycofała perfumy Vabun for Lady No.5, zniszczy ich opakowania i reklamy

Fima Vabun, której prezesem i mniejszościowym akcjonariuszem jest były piłkarz Radosław Majdan, zawarła ugodę z domem mody Chanel dotyczącą perfum Vabun for Lady No.5. Wycofała tę markę ze sprzedaży oraz zniszczy jej opakowania i reklamy. Będzie sprzedawać te perfumy pod inną nazwą.

Article

W listopadzie ub.r. firma Vabun dostała pismo z kancelarii prawnej reprezentującej szwajcarską spółką Chanel SARL. Słynny producent kosmetyków domagał się od polskiego podmiotu wycofania ze sprzedaży perfum Vabun for Lady No.5. Uzasadniał, że ich nazwa i logo mogą kojarzyć się z marką perfum Chanel No.5.

Przedstawiciele Vabun przekonywali, że ich produkt różni się od Chanel No.5 pod względem barwy i woni, a także identyfikacji produktowej: wygląd i kształtu flakonika, koloru opakowania oraz czcionki na opakowaniu i flakoniku. Zaznaczyli jednak, że rozważą polubowne rozwiązanie sporu, rebranding i wycofanie tej linii produktu.

Marka Vabun for Lady No.5 zniknie z rynku

W piątek firma Vabun poinformowała, że dostała od Chanel SARL podpisany oryginał ugody w tej sprawie. W dokumencie potwierdziła, że wycofała już ze sprzedaży perfumy Vabun for Lady No.5 oraz nie udzieliła żadnej licencji innemu podmiotowi na wykorzystane tej marki.

Ponadto zobowiązała się do zniszczenia kartonowych opakowań spornych perfum oraz wszelkich materiałów reklamowych oraz promocyjnych dotyczących tego produktu. Same perfumy będzie mogła znów wprowadzić na rynek, ale pod inną nazwą. W przypadku naruszenia warunków ugody zobowiązała się do zapłaty kar firmie Chanel.

Vabun zaznaczyła, że jeśli wypełni te uzgodnienia, szwajcarski producent rezygnuje „z wszelkich powództw, postępowań, roszczeń, długów, odszkodowań, wyroków lub żądań w związku z używaniem spornych perfum, w tym z produkcją, sprzedaż i promocją”. - Ugoda ma zastosowanie na całym świecie, a prawem właściwym jest prawo polskie. Wszelkie spory z niej wynikające poddane będą jurysdykcji właściwych sądów polskich - dodano w komunikacie.

Firma Radosława Majdana podkreśliła, że „jako producent perfum i kosmetyków w pełni popiera zasady dotyczące ochrony praw własności przemysłowej oraz uczciwej konkurencji” oraz że „intencją spółki nigdy nie było kopiowanie lub naśladownictwo istniejących na rynku produktów”.

Zapowiedziała też, że „podejmie jak najszybsze działania związane z rebrandingiem opakowań i butelek spornych perfum”, wykorzystując do tego m.in. środki pozyskane z funduszy europejskich.

Kosmetyki Vabun będą w drogeriach Natura

Vabun zajmuje się dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet (m.in. pod marką RM Vabun) oraz oferuje usługi szkoleniowe. W czerwcu ub.r. zadebiutowała na rynku giełdowym NewConnect, sprzedała akcje za 5,6 mln zł.

Głównymi akcjonariuszami firmy są MBF Group (ma 49,9 proc.) i jej prezes Radosław Majdan (32,6 proc.).

W ub.r. spółka Vabun zanotowała 3,02 mln zł przychodów ze sprzedaży i 16,6 tys. zł straty netto, wobec 3,62 i 71,4 tys. zł zysku rok wcześniej. W samym minionym kwartale wpływy firmy wyniosły 1,44 mln zł (w czwartym kwartale 2017 roku było to 593,3 tys. zł), a zysk netto - 262,4 tys. zł (wobec 51,2 tys. zł straty netto rok wcześniej).

W tym tygodniu spółka porozumiała się co do wprowadzenia jej produktów do sprzedaży w drogeriach Natura. - Spodziewany wzrost przychodów z tytułu realizacji umowy szacowany jest na ok. +160 proc. w skali r/r - zaznaczyła w komunikacie giełdowym.

Dołącz do dyskusji: Firma Radosława Majdana zawarła ugodę z Chanel - wycofała perfumy Vabun for Lady No.5, zniszczy ich opakowania i reklamy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uważny widz
Samobój, panie bramkarzu.
odpowiedź
User
pavv
Co oznacza No.5. Numer 5 i nic więcej! Zatrzęśli portkami po jakieś pismo odebrali.
odpowiedź
User
number 5
czyli zabroniny jest tekst No.5. na jakichkolwiek perfumach, nieźle sobie papugi wymyśliły, zastanawiam się czy jakby Radzio zmienił to na No.51 to też by był bee czy może tylko te z pojedynczymi cyframi jak np No.6? A co z No.5 v2? albo No.5.5, ewentualnie No.5 3/4?
odpowiedź