SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył darmowy kanał telewizyjny o przyszłości Ziemi

Serwis streamingowy Rakuten TV dołączył do oferty FAST kanał WaterBear. To linearna stacja poświęcona zrównoważonemu rozwojowi i przyszłości planety. Na razie jest dostępna w wybranych krajach europejskich, ale z wielu innych darmowych kanałów Rakuten TV, można korzystać także w Polsce.

Kanał WaterBear jest poświęcony ekologii i zrównoważonemu rozwojowi Article

WaterBear ruszył w 2021 roku jako pierwszy serwis streamingowy poświęcony ochronie środowiska. Zaczął udostępniać wtedy m.in. nagradzane filmy dokumentalne, produkcje krótkometrażowe i seriale. W ofercie platformy znalazły się programy różnorodności biologicznej, zmianach klimatycznych i różnych ekosystemach.  Serwis jest dostępny bezpłatnie i bez reklam na smartfonach, komputerach i Smart TV (Apple TV, Tizen od Samsunga i Roku).

Ekologiczna stacja poszerzy zasięg?

Teraz nowa linearna stacja jest dostępna za pośrednictwem Rakuten TV w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i krajach skandynawskich. - WaterBear stara się opowiadać historie o zrównoważonym rozwoju w prosty sposób, aby ludzie mogli je zrozumieć. Cieszymy się ze współpracy z Rakuten TV w sprawie dystrybucji naszego kanału na platformie FAST. Umożliwia nam to zyskanie szerszej publiczności - stwierdził Oliver Taprogge, wiceprezes WaterBear ds. dystrybucji.

- Naszym celem jest zapewnienie najlepszej rozrywki widzom. Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem kanału WaterBear i umieszczeniem zrównoważonego rozwoju w centrum uwagi – powiedział z kolei Cedric Dufour, dyrektor generalny i prezes Rakuten TV.

Zasugerował, że WaterBear może poszerzyć zasięg. - Zależy nam na oferowaniu użytkownikom treści, którą mogą być inspirujące w ich życiu codziennym. Współpraca z WaterBear pozwoli udostępniać treści poświęcone ochronie środowiska ponad 140 milionom gospodarstw domowych w całej Europie - dodał Dufour.

Ponad 60 darmowych kanałów działa także w Polsce

Rakuten TV to należący do japońskiego koncernu serwis streamingowy, który ma siedzibę w hiszpańskiej Barcelonie i działa niemal w całej Europie. W Polsce firma pojawiła się w 2019 roku. Oferuje zarówno produkcje w modelu AVoD (bezpłatnie z reklamami), jak i TVOD (wypożyczenie pojedynczych filmów). Część treści jest dostępna z polskim lektorem, inne tylko z napisami lub w oryginalnych wersjach językowych. Serwis działa na urządzeniach mobilnych, komputerach, telewizorach i sprzętach Smart TV (Android TV, Tizen, WebOS, Hisense, Vestel, Panasonic).

W ofercie Rakuten TV w Polsce są też dostępne kanały linearne w modelu FAST. Większość z nich nadaje w angielskiej wersji językowej.

Są poświęcone m.in. kulinariom, muzyce, serialom, filmom, sportowi, podróżom, środowiskom LGBT, nowinkom technologicznym. Nie brakuje też stacji dla dzieci czy poświęconych wiadomościom ze świata.

W Polsce są dostępne: Baby Shark TV, Duck TV, Design Network, Euronews, Cops, Fawesome, Bloomberg Television, WPT, Kidz Bop, Stingray Greatest Hits, Stringray Hit list, Fashion TV+, Reuters, The Pet Collective, Super Toons TV, Clubbing TV, Ello Concerts by Stringray, Qwest TV Jazz and Beyond, Filmstream, Failarmy, GoUSA, Strongman Champions League, HappyKids, MayTV, Bon Appetit, People Are Awesome, Stingray Karaoke, Rokuten Viki, Vanity Fair, Hard Knocks, Qwest Mix, Revry LGBTQ TV, Cool School, Fuel TV, The Guardian, Inspotlight, Fite 24/7, Powernation, Planet Eat, USGA, Beatifull Planet, Wired, Motorvision.tv, WildEarth, AFV Family, ticker News, Stingray Naturespace, GQ, Documentary+, Bloomberg Originals, iFood.tv, watchmojo, revrynews, Glamour, LoveStories TV, ESTV, Shades of Black, Young Hollywood, World Billiards, Brat TV, Qwest TV Classical, Weather Spy, Lone Star, Vogue, Africa News, Tastemade i Travelxp, który jesienią trafił do oferty Polsat Box. W płatnym pakiecie jest jednak oferowany w jakości 4K i z polską wersją dźwiękową.

Niedawno informowaliśmy, że choć na świecie rośnie znacznie usług typu FAST, to firmy je oferujące  na razie nie podchodzą poważnie do polskiego rynku. Pokazuje to m.in. brak kanałów w języku polskim. Od jesieni posiadacze telewizorów Xiaomi mogą korzystać z serwisu Xiaomi TV+. Oferuje on wyłącznie obcojęzyczne stacje. Popularniejsi producenci typu Samsung i LG na razie nie planują zaoferowania nad Wisłą swoich platform Samsung TV Plus i LG Channels.

Dołącz do dyskusji: Ruszył darmowy kanał telewizyjny o przyszłości Ziemi

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aron
"Są poświęcone m.in. kulinariom, muzyce, serialom, filmom, sportowi, podróżom, środowiskom LGBT" - to zaraza LGBT potrzebuje już specjalnego kanału nadającego ich propagandę 24/7 !?
5 6
odpowiedź