SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ramówka Polskiego Radia 24. Na jakich częstotliwościach można słuchać Polskiego Radia 24

W najbliższy czwartek, 1 września br., na falach UKF rozpocznie nadawanie Polskie Radio 24 - nowa rozgłośnia informacyjno-publicystyczna. Nad programem stacji będzie pracować ponad 60 osób, a kanał ma konkurować z TOK FM i Radiem Maryja. Oprócz serwisów informacyjnych, w programie stacji znajdzie się m.in. kilkadziesiąt audycji autorskich.

Michał Chodurski, fot.PR24Article

Jedną ze sztandarowych audycji Polskiego Radia 24 będzie 10-minutowy program „24 pytania: rozmowa poranka PR24” (emisja od poniedziałku do piątku o godz. 7.35 i 8.35). Znajdą się w nim rozmowy z przedstawicielami ugrupowań politycznych oraz ekspertami o najważniejszych wydarzeniach politycznych, społecznych i gospodarczych. Rozmowy będą prowadzone przez dziennikarzy Polskiego Radia 24 - Aleksandrę Kozerę i Wiesława Molaka.

Od poniedziałku do piątku ok. godziny 7.46 będzie można wysłuchać „Stronniczego przeglądu prasy”, w którym redaktorzy pięciu najważniejszych dzienników przedstawią zawartość swoich tytułów oraz będą mówić o konkurencji. Jak wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Kuc, zastępca szefa PR24, program ten jest jednym z głównych dowodów na to, że Polskie Radio 24 będzie prezentować pełne spektrum opinii. - Do współpracy przy tym przeglądzie prasy zaprosiliśmy „Gazetę Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, „Dziennik Gazetę Prawną”, „Nasz Dziennik” oraz „Gazetę Polską Codziennie”. Przedstawiciele tych tytułów będą prezentować przeglądy prasy naprzemiennie - mówi nam Kuc.

Z kolei Pięciominutowa audycja „Felieton w PR 24” (od poniedziałku do piątku, godz. 8.10) będzie spojrzeniem na bieżące wydarzenia w kraju i za granicą. Sprawom kulturalnym poświęcony będzie popołudniowy „Felieton kulturalny”, nadawany od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10.

Polskie Radio 24 przygotowało także szereg audycji autorskich. W środy o godz. 13.15 Maria Przełomiec poprowadzi „Spojrzenie na Wschód” - będzie to audycja poświęcona wydarzeniom we wschodniej Europie i Azji. Tego samego dnia o godz. 23.10 Joanna Sławińska poprowadzi „Trendy kultury”. 40-minutowa audycja poświęcona będzie najważniejszym wydarzeniom kulturalnym, a w programie znajdą się m.in. rozmowy z twórcami kina i teatru.

„Konsument i rynek” to tytuł audycji, której będzie można posłuchać w czwartki po 21.30. Będzie w niej mowa o wzajemnych relacjach, prawach i obowiązkach spoczywających na sprzedających i kupujących towary i usługi. W czwartki o godz. 23.10 na antenie PR24 znajdzie się z kolei autorski program Wiktora Świetlika „Nos Kleopatry”, który poświęcony będzie historii.

W piątki o godz. 19.15 będzie można posłuchać audycji „Życie nie tylko sportowe”, w którym dowiemy się m.in., czy dla sportowców istnieje coś oprócz życia sportowego. W piątki o godz. 20.15 na antenie PR24 znajdzie się z kolei audycja „Kulisy spraw”. Dziennikarze śledczy: Michał Majewski, Rafał Dutkiewicz i Witold Gadowski będą w tym programie odsłaniać tajemnice afer i śledztw.

Również w weekendy na antenie PR24 znajdzie się sporo ciekawych audycji. W soboty o godz. 7.35 będzie można wysłuchać „Przeglądu prasy regionalnej”, który będzie przygotowywany wspólnie z dziennikarzami rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. O godz. 8.47 „Przegląd portali społecznościowych” - będzie to omówienie najciekawszych publikacji zamieszczonych m.in. na Twitterze i Facebooku.

W soboty o godz. 9.15 nadawana będzie audycja „Konfrontacje idei”, w której zaproszeni do studia goście dyskutować będą o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Z kolei o godz. 13.33 audycja „Wszystko jest historią” - autorski program Jędrzeja Lipskiego poświęcony historii najnowszej.

Jakub Moroz poprowadzi w soboty o godz. 18.15 audycję „Rozpruwacz kulturalny” - w programie mowa będzie m.in. o tym, jak ważne wydarzenia historyczne i polityczne znajdują odbicie w dziełach kultury. W sobotnie wieczory o godz. 20.15 w audycji „Między kropkami” Weronika Wakulska zaprezentuje najciekawsze nowości wydawnicze, a o godz. 23.10 będzie można posłuchać audycji „Podróże 24: Świat po ludzku”, w której znajdą się relacje z podróży do najciekawszych miejsc na Ziemi.

W soboty o godz. 24.06 będzie można posłuchać autorskiego programu Macieja Woźniakiewicza „Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja”. W programie znajdą się komentarze dotyczące nagłych wydarzeń indywidualnych i zbiorowych, związanych z nieszczęściem krzywdą lub tragedią ludzką.

W niedziele o godz. 17.15 nadawany będzie program „Polacy w świecie”, poświęcony Polakom mieszkającym za granicą. O godz. 18.15 audycja „Wróżenie z faktów” - będzie to autorski program Łukasza Warzechy, w którym prowadzący, wraz z zaproszonymi gośćmi, zastanawiać się będzie, co przyniesie nadchodzący czas.

W niedzielne wieczory o godz. 20.15 nadawany będzie program „Wiara i społeczeństwo”. Prowadząca Ewa Czaczkowska będzie mówiła m.in. o tym, jak najważniejsze instytucje wiary funkcjonują we współczesnej kulturze i popkulturze. Z kolei „Kultura nie całkiem osobista” (niedziela, godz. 23.10) to autorska audycja Magdy Mikołajczuk poświęcona m.in. wydarzeniom kulturalnym.

W paśmie nocnym nadawanym codziennie od godz. 24.00 do 6.00 rano PR24 przygotowywać będzie - podobnie, jak w ciągu dnia - swoje serwisy informacyjne (o pełnej godzinie i w połówkach godzin) oraz dodatkowo powtarzać wybrane i specjalnie do tego pasma przygotowane najistotniejsze fragmenty audycji nadanych w ciągu dnia.

Jak mówi Wirtualnemedia.pl Michał Chodurski, redaktor naczelny Polskiego Radia 24, ramówka stacji inspirowana jest znanym w krajach europejskich formatem radia informacyjnego bez udziału muzyki np. France Info, a także BBC4. - Polskie Radio 24 będzie stacją mówioną, ale mimo to dość dynamiczną. Rytm programowi będą nadawały serwisy informacyjne - między godziną 10.00 a 17.00 będzie to aż 20 minut czystej informacji plus 40 minut opisu, analizy i komentarza. Chcemy poświęcić na antenie dużo miejsca jak najbardziej bezstronnej analizie tak, aby każdy słuchacz mógł wyrobić sobie własne zdanie na dany temat - mówi nam Chodurski.

Polskie Radio 24 rozpocznie nadawanie na UKF w czwartek, 1 września br. o godz. 6.00 rano.

Kanał ten obecny jest na polskim rynku radiowym jednak już od 2010 roku, ale do tej pory dostępny był tylko w wersji cyfrowej naziemnej w systemie DAB+ oraz w internecie. Teraz, po rozbudowaniu oferty, jako publiczną stację informacyjno-publicystyczną, będzie można go słuchać w całej Polsce na falach UKF. Częstotliwości, na których od 1 września br. będzie nadawać Polskie Radio 24, należały do tej pory do radiowej Czwórki (teraz stacji tej będzie można słuchać wyłącznie cyfrowo oraz w internecie i aplikacji mobilnej PR). Pełniącym obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego PR24 jest Michał Chodurski, a jego zastępcą - Tomasz Kuc. Szefem publicystyki w PR24 jest Krzysztof Gottesman.

Polskiego Radia 24 będzie można słuchać zarówno w paśmie UKF, jak też w internecie oraz cyfrowo w systemie DAB+.


Poniżej prezentujemy częstotliwości UKF, na których będzie dostępna rozgłośnia:
Białystok (Centrum) 91,1
Bydgoszcz 96,2
Ciechanów (PEC) 95,5
Częstochowa (Elsen) 98,9
Elbląg (Jagodnik) 101,2
Gdańsk 93,4
Gorzów Wielkopolski (ul. Podmiejska) 105,4
Iława (Kisielice) 104,8
Inowrocław 90,0
Kalisz (Mikstat) 94,2
Katowice (Siemianowice) 95,9
Kędzierzyn-Koźle (ul. Piramowicza) 97,3
Kielce (Góra Telegraf) 87,6
Kołobrzeg (Stramnica) 87,9
Koszalin (Góra Chełmska) 92,8
Kraków (Krzemionki) 97,2
Krynica (Góra Jaworzyna) 98,4
Legnica 103,3
Leszno (ul. Dekana) 107,9
Lębork (Skórowo Nowe) 107,5
Lubań (Stóg Izerski) 90,6
Lublin (Wrotków) 99,0
Łobez (Toporzyk) 100,6
Łódź 107,3
Olsztyn (Pieczewo) 97,9
Opole (ECO) 100,8
Ostrołęka (Ławy) 93,4
Poznań (Piątkowo) 100,2
Przemyśl (Tatarska Góra) 91,0
Radom (ul. Przytycka) 97,5
Rzeszów 91,5
Siedlce 97,4

Słupsk 106,8

Szczecin 88,4

Warszawa 92.
 

 

Dołącz do dyskusji: Ramówka Polskiego Radia 24. Na jakich częstotliwościach można słuchać Polskiego Radia 24

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uhahany
Z tego stronniczego przegladu prasy musiano wykolegowac tabloidy - Fakt i SE, oraz Przeglad Sportowy aby pisowskie dzienniki sie zmiescily.
odpowiedź
User
Olek
Uchachany czydzisiaj już brałeś lekarstwa
Wyluzuj
Masz choć trochę dystansu?
Chyba ze musisz spłacać raty
Zamilcz
odpowiedź
User
rok
Warszawa 92 FM
odpowiedź