SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio dla Ciebie ma nowego naczelnego. Co z Grzegorzem Chlastą?

Filip Gąsior 10 maja został redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Radia dla Ciebie (Polskie Radio) – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Na stanowiskach zastąpił Grzegorza Chlastę, który pozostaje w redakcji.

Filip Gąsior (fot. materiały prasowe) Filip Gąsior (fot. materiały prasowe)

Filip Gąsior awansował na stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora programowego stacji Radio dla Ciebie. Jak poinformowała nas likwidatorka rozgłośni Emilia Benedykcińska, do zmian doszło w piątek 10 maja. To wewnętrzny awans - Gąsior do tej pory był kierownikiem redakcji informacji i internetu RDC. Będzie łączył tę funkcję z nowymi obowiązkami.

- To doświadczony dziennikarz z ogromną wiedzą, od lat związany z mediami publicznymi – mówi Benedykcińska. - Pracował w mediach ogólnopolskich i regionalnych, a także w RMF FM. Filip Gąsior zbudował w Warszawie i ośrodkach regionalnych świetny zespół, który codziennie pracuje dla państwa, aby dostarczać najciekawsze wiadomości z całego Mazowsza. Wierzę, że ten sukces przełoży się teraz na całe radio. Za czasów jego kierowania działem informacji i internetu mieliśmy znakomite wyniki, naszą stronę co miesiąc odwiedza prawie milion użytkowników, podobne liczby generują nasze media społecznościowe – dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dotychczasowy redaktor naczelny i dyrektor programowy stacji Grzegorz Chlasta jest dalej w redakcji. Został redaktorem prowadzącym, w dalszym ciągu prowadzi pasma publicystyczne. - Bardzo chętnie będziemy z nim współpracować – podkreśla Benedykcińska.

Pod koniec lutego na likwidatora Radia dla Ciebie została powołana Emilia Benedykcińska. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl odniosła się do apelu grupy publicystów w obronie redaktora naczelnego stacji Grzegorza Chlasty i jego zastępczyni Aleksandry Głogowskiej. - To pracownicy z wieloletnim doświadczeniem, na pewno będziemy razem pracować - zapewniła.

Gąsior do zespołu RDC dołączył w sierpniu 2014 roku jako prezenter serwisów informacyjnych. Od 2018 roku był szefem redakcji informacji i internetu rozgłośni. W przeszłości związany był m.in. z TVP Info i RMF FM.

Niedawno Roman Rogowiecki po niemal ośmiu latach stracił stanowisko dyrektora muzycznego Radia dla Ciebie. Zastąpił go Maciej „Envee” Goliński. Rogowiecki także został w redakcji i dalej prowadzi swoje programy.

Według badania Radio Track w drugiej połowie ub.r. Radio dla Ciebie zanotowało 0,9 proc. udziału w rynku słuchalności w Warszawie, o 0,3 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Radio dla Ciebie ma nowego naczelnego. Co z Grzegorzem Chlastą?

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ojoj
Dobra wiadomość dla RDC
20 25
odpowiedź
User
Fenoloftaleina
Awansowany na stanowisko kierownicze za czasów dobrej zmiany.
Zobaczmy jak to będzie, jak na razie poranne pasmo publicystyczne prowadzi Łuchniak
12 4
odpowiedź
User
Karo
Wersja atomowa albo będzie bardzo dobrze albo nie :)
7 0
odpowiedź