SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Receptura Coca-Coli w muzeum w Atlancie

Po 86 latach firma Coca-Cola przeniosła swoją liczącą 125 lat recepturę w nowe miejsce - do muzeum historii Coca-Coli The World of Coca-Cola w Atlancie.

Receptura Coca-Coli w muzeum w Atlancie

Sejf, w którym przechowywana jest formuła napoju Coca-Cola, będzie prezentowany szerokiej publiczności w ramach stałej wystawy o nazwie "Skarbiec z Tajemną Recepturą" ("The Vault of the Secret Formula").

Wystawa uświetni 125. rocznicę  powstania firmy i będzie prezentowała historię tajemnicy handlowej oraz narosłych wokół niej mitów. Całość wystawy została przygotowana w multimedialnej formie.Recepturę napoju przeniesiono do muzeum Coca-Coli ze skarbca banku SunTrust w centrum Atlanty, gdzie była przechowywana od 1925 r.


 Gdy w 1886 r. dr John S. Pemberton wynalazł Coca-Colę, receptura została objęta ścisłą tajemnicą. Nie zapisano jej na papierze, a jej treść była znana wąskiej grupie osób. W 1891 r. prawa do firmy Coca-Cola kupił Asa Candler, stając się jej wyłącznym właścicielem. W 1919 r. od Candlera i jego rodziny przedsiębiorstwo przejął bankier Ernest Woodruff wraz z grupą inwestorów. Aby sfinansować zakup, zaciągnął kredyt pod zabezpieczenie dokumentacji receptury, w związku z czym poprosił syna Candlera o jej spisanie. Tajny dokument został złożony w skarbcu banku Guaranty w Nowym Jorku. W 1925 r., po spłaceniu kredytu, Woodruff przewiózł recepturę do Atlanty, do banku Trust Company, obecnie SunTrust, gdzie pozostawała do chwili obecnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Receptura Coca-Coli w muzeum w Atlancie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl