SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Pekao S.A. partnerem wydarzenia Red Bull Konkurs Lotów

Po 5 latach przerwy powraca Red Bull Konkurs Lotów, kolejna edycja odbędzie się w sierpniu br. w Gdyni. Partnerem wydarzenia został Bank Pekao S.A.

Red Bull Konkurs Lotów to widowiskowe wydarzenie, które łączy w sobie kreatywność, odwagę oraz współpracę drużynową. Po 5 latach przerwy, w sierpniu br., w Gdyni odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia. Pierwsze zawody odbyły się w Wiedniu w 1992 roku. W przestworza wzbiły się nowatorskie i zaskakujące kreatywnością latające maszyny. W 1997 roku odbyły się pierwsze zawody poza Austrią – w Niemczech i Szwajcarii. Dwa lata później zorganizowano pierwszy Konkurs Lotów Red Bull w Polsce. Jego gospodarzem był Poznań. Konkurs niezmiennie przyciąga rzesze uczestników i tłumy widzów na całym świecie.

Bank Pekao, który od wielu lat chętnie angażuje się w nowatorskie inicjatywy został partnerem tej ciekawej i wymagającej niemałej kreatywności rywalizacji.

- Zapał do działania, pasja i zaangażowanie przejawiające się w tworzeniu nieszablonowych rozwiązań to postawy, które Bank Pekao S.A aktywnie wspiera. Bank od dawna angażuje się chętnie w ciekawe projekty, które odzwierciedlają ideę „Bierz życie za rogi”. W ten sposób konsekwentnie budujemy wizerunek marki Pekao, jako dynamicznego, nowoczesnego banku, który idzie z duchem czasu – mówi Marta Szygenda, Dyrektor Departamentu Marketingu Banku Pekao S.A.

Głównym założeniem konkursu jest samodzielne stworzenie projektu oraz zbudowanie maszyny, która wzbije się w powietrze napędzana wyłącznie ludzką siłą mięśni. Rywalizacja dzieli się na kilka etapów rozłożonych w czasie. W pierwszym etapie, przez kilka tygodni, uczestnicy pracują nad projektami latających maszyn i zgłaszają je do konkursu. Następnie koncepcje te oceniane są przez jury, a wybrane drużyny przechodzą do konstruowania projektu, który stanie do rywalizacji 18 sierpnia 2024 w Gdyni. Jak zdobyć miejsce na rampie startowej? Przede wszystkim projekt maszyny powinien być unikalny i zaimponować jury. Do tego warto postawić na nietuzinkowe stroje.

Na pasie startowym, znajdującym się na specjalnie zbudowane 6 metrowej rampie, do ostatecznej rywalizacji stanie 40 wybranych wcześniej załóg. Ich zadaniem będzie zaprezentowanie przed zgromadzoną widownią efektów swojej pracy i podniebnych możliwości skonstruowanej maszyny. Liczy się nie tylko aspekt techniczny, ale również długość lotu, pomysłowość oraz pokaz drużyny przed startem. Podniebny lot zazwyczaj kończy się upadkiem do wody, przy aplauzie zebranej publiczności.

Każdy lot oceni jury, w którego składzie zasiądą znani i lubiani ze świata sportu, muzyki i mediów. Przewodniczącym składu sędziowskiego w tegorocznej edycji został nie kto inny, jak Człowiek Wysokich Lotów, jedna z największych legend skoków narciarskich oraz czterokrotny olimpijczyk - Adam Małysz.

Konkurs to nie tylko zawody dla uczestników, ale również weekend atrakcji i niezapomnianej zabawy dla widzów zebranych w Gdyni. W sobotę wieczorem odbędą się koncerty popularnych polskich artystów. Zarówno w sobotę oraz niedzielę odbędą się także pokazy lotnicze w wykonaniu „The Flying Bulls” oraz liczne podniebne akrobacje. Warto wykorzystać jeden z ostatnich letnich weekendów i spędzić go nad morzem podziwiając zawody, które przejdą do historii polskiego lotnictwa.

Jeśli jesteś osobą odważną, masz umiejętności konstruktorskie i nie boisz się „brać życia za rogi”, to „Red Bull Konkurs Lotów” jest właśnie dla Ciebie. Daj się ponieść wyobraźni i wzbij się w przestworza. Drużynę można zgłaszać do 30 kwietnia poprzez formularz na stronie wydarzenia, https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-konkurs-lotow-2024-zapowiedz.