SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklama Lotto w czasie mszy świętej w kościele. "Nie wyraziliśmy zgody"

Baner reklamowy Lotto stanął w kościele Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej. Właściciel marki, Totalizator Sportowy, przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl wyjaśnienie tej nietypowej jak na polskie warunki formy promocji.

W styczniu w kościele parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej podczas mszy świętej odbył się koncert kolęd Zespołu Muzycznego "Arco" i scholi parafialnej. Zdjęcia pokazujące nabożeństwo, a obok plakat reklamowy z logo Lotto - należącej do państwowego Totalizatora Sportowego - obiegły sieć i wzburzyły wielu internautów.

Na lokalnej grupie Spotted: Skarżysko-Kamienna pojawiły się między innymi takie komentarze: "Już dawno powiedziałem, że w kościele Bóg nie mieszka. To tylko gmach do robienia pieniędzy i uprawiania różnych paskudnych czynności...", " Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę?".

Totalizator Sportowy tłumaczy: baner na koncert, nie na mszę

O wyjaśnienie tej osobliwej formy promocji poprosiliśmy Totalizator Sportowy. Spółka przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że kielecki oddział Totalizatora Sportowego był sponsorem koncertu kolęd i pastorałek, które wykonywał Zespół Muzyczny "Arco". Kielecki oddział firmy przekazał parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej baner "do ewentualnego wykorzystania w czasie występów".

"Baner należy do Totalizatora Sportowego, ale miał być eksponowany wyłącznie w czasie koncertu, a nie podczas czynności liturgicznych" - wyjaśnia w komentarzu dla Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Totalizatora Sportowego.

"Wyboru obiektów, w których są organizowane koncerty związane z bożonarodzeniowymi tradycjami, ale także koncerty muzyki dawnej, organowej, chóralnej itd. dokonują ich organizatorzy, a nie Totalizator Sportowy. Spółka nie miała nigdy w planach zaistnieć podczas czynności liturgicznych, a ewentualne wykorzystanie materiałów wizerunkowych dotyczy tylko i wyłącznie wspierania wydarzeń o charakterze kulturalnym, w tym nawiązujących do polskich tradycji" - czytamy w odpowiedzi spółki na pytania Wirtualnemedia.pl.

Oświadczenie w sprawie wydał także proboszcz parafii, w której stanął baner Lotto. "Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parafii w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku Kamiennej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Arco oraz scholi parafialnej. Sponsorem tego wydarzenia, z inicjatywy Stowarzyszenia był Totalizator LOTTO z siedzibą w Kielcach. Pozyskane środki będą przekazane na działalność wykonawców koncertu. Przepraszam, że nie zostały zachowane wszystkie normy kościelne dotyczące przestrzeni sakralnej i czynności liturgicznych" - napisał ks. kan. Jan Kularski.

Dołącz do dyskusji: Reklama Lotto w czasie mszy świętej w kościele. "Nie wyraziliśmy zgody"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaa
przesada ,bo jak juz to przed koscioółem za murem czy płotem
odpowiedź
User
sosik koperkowy
Następne będą reklamy klubów go-go.
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Reklama została bo kręcili "Taniec z różańcami" dla TVP.
odpowiedź