SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklamy serialu „Skazana 2” udoskonalone przez sztuczną inteligencję

Grupa TVN Warner Bros. Discovery do promocji drugiego sezonu serialu „Skazana” wykorzystała sztuczną inteligencję. AI pomogło zdecydować, które nośniki OOH będą najlepiej trafiać do odbiorców.

Agata Kulesza w serialu „Skazana 2”; fot. Player.plAgata Kulesza w serialu „Skazana 2”; fot. Player.pl

Jak informuje nadawca, sztuczna inteligencja pomogła „zwiększyć efektywność komunikacji, wspierając zespół kreatywny w opracowaniu materiałów, które będę najbardziej atrakcyjne i czytelne dla odbiorców”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Do tego celu dział marketing, insights and data nadawcy po raz pierwszy przetestował VAS (Visual Attention Software) firmy 3M, które symuluje proces postrzegania za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji. - Ma ono 92 proc. skuteczności przewidywania tego, co konsument dostrzega na nośniku reklamowym. Narzędzie także prognozuje sekwencję ruchu gałki ocznej po nośniku, oceniając kolejność przyciągania wzroku przez poszczególne elementy - informuje biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

VAS 3M umożliwia łatwe i szybkie przetestowanie kilkunastu wariantów materiałów OOH. Narzędzie działa w czasie rzeczywistym. Grafik zmienia elementy w projekcie OOH, a program pokazuje, w jaki sposób zmiany te wpływają na to, co dostrzeże konsument. W kreacjach „Skazanej” zmniejszono na przykład intensywność i widoczność płomieni, które VAS 3M wskazał jako potencjalnie zbyt mocno odwracające uwagę.

- Nie można mówić o zastępowaniu ludzi przez sztuczną inteligencję. AI nie zastępuje nam myślenia kreatywnego, ale umożliwia optymalizację poszczególnych elementów kampanii. Pozwala to przyspieszyć cały proces tworzenia materiałów marketingowych oraz skupić się na pracy twórczej i kreatywnej, pozostawiając czasochłonne analizy sztucznej inteligencji - komentuje Marcin Bogłowski, Group VP - marketing, insights and data w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Koncepcja kampanii drugiego sezonu „Skazanej” została stworzona przez agencję Heart & Brain, a nadzór kreatywny i produkcyjny nad pracami sprawował dział marketing, insights and data w Warner Bros. Discovery w Polsce. Do promocji serialu wykorzystano zarówno tradycyjne nośniki digitalowe i OOH, jak również kreacje niestandardowe - jednym z projektów w ramach działań promocyjnych był tzw. motion mural przy warszawskim Metrze Politechnika.

Serial dostępny od 11 listopada w Player.pl

Serial „Skazana 2” w Player.pl dostępny jest od 11 listopada.

- Alicja Mazur, aby chronić córkę, bierze na siebie winę za postrzelenie Pawła. Jednocześnie, mając nagranie, w którym Paweł przyznaje się do zabicia Ludmiły, jest pewna swego uniewinnienia. „Penis” - kierownik penitencjarny - zostaje zdegradowany. Jego następca - Sylwester Hepner - wprowadza nowe zasady w zakładzie karnym. Hanka, mimo nadzoru Serafina, odwiedza nieprzytomnego Pawła w szpitalu. Dręczona wyrzutami sumienia, podejmuje dramatyczną decyzję - czytamy w opisie drugiego sezonu.

Dołącz do dyskusji: Reklamy serialu „Skazana 2” udoskonalone przez sztuczną inteligencję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl