SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekord internetowej kampanii "Auto Sukcesu"

We wtorek 23 lipca, Axel Springer Polska, wydawca "Auto Sukcesu", przeprowadził jednodniową kampanię promocyjną w komunikatorze Gadu-Gadu. Rezultaty kampanii przerosły oczekiwania twórcą kampanii. Koszt wciągnięcia internauty do gry wyniósł 2,5 gr, natomiast ściągnięcia internauty na serwis 7,5 gr, co jest zdaniem przedstawicieli Adnet.pl rekordem w polskim internecie.

Jak każdy sukces, tak i ten ma wielu ojców. Pierwszy to dom mediowy MediaCom i jego dział mediów interaktywnych - Beyond Interactive, który kampanię zaplanował, zajmował się zakupem mediów oraz opracował koncepcję i wykonał omawiany baner.

- Faktem jest, iż cała linia kreacyjna została przygotowana z uwzględnieniem specyfiki produktu oraz grupy docelowej. Dodatkowo baner na Gadu-Gadu odróżniał się tym, że zmieniona została perspektywa gry, oraz zliczane były punkty za udane minięcie przeszkód, co miało zachęcić Internautę by wszedł w interakcję nie tylko z reklamą, ale również z innymi użytkownikami Gadu-Gadu, komentując swoje wyniki. Jak widać po efektach tej kampanii przygotowanie dodatkowej kreacji specjalnie na Gadu-Gadu miało uzasadnienie - Sebastian Tereszczenko, Interactive Media Specialist w Beyond Interactive.

Drugi to wydawnictwo Axel Springer Polska, wydawca Auto Sukcesu, który uwierzył w Gadu-Gadu i zdecydował się zainwestować w dodatkową kreację.

- Kampania zaproponowana przez Beyond Interactive jest doskonałym połączeniem kreacji i planowania. Już na początku kampanii mini-gra cieszyła się wyjątkowym uznaniem wśród Internautów, zwykle krytycznych wobec wyskakujących na ekranie reklam.

Dlatego tez zdecydowaliśmy się przeznaczyć część budżetu na komunikator Gadu-Gadu, który oferuje dobry zasięg, dociera do dużej części naszej grupy docelowej i gwarantuje stałą ekspozycje banera - Michal Ferlas, Brand Manager .

Trzeci to internetowa sieć reklamowa Ad.net, która od wielu miesięcy propaguje zalety Gadu-Gadu jako nośnika reklamowego,

- Niektórzy twierdzą, że banery są nieskuteczne, że cały Internet nie nadaje się do reklamy, inni mówią, że Internet może i jest skuteczny, ale jest zbyt drogi lub, że tym medium to nie da się zbudować zasięgu. Dzięki takim kampaniom możemy im wszystkim powiedzieć - nie macie racji - Krzysztof Łada, Account Manager w Ad.net S.A.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekord internetowej kampanii "Auto Sukcesu"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl