SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa zbiórka w ramach akcji Trójki „Święta bez granic”

Słuchacze Trójki przekazali na akcję „Święta bez granic 2016” 1 022 872 zł - niemal 300 tys. więcej niż rok temu. Pieniądze pochodzą z czterech licytacji przeprowadzanych na antenie, wpłat słuchaczy i wysyłanych przez nich wiadomości SMS, a także ze sprzedaży okolicznościowej płyty.

Article

Dochód z akcji przeznaczony zostanie dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin - podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Kwota nie jest jeszcze całkowita, bowiem akcja trwa do 14 stycznia, a na konto wciąż wpływają charytatywne SMS-y oraz dochód ze sprzedaży specjalnej Trójkowej płyty, zawierającej m.in. kolejną wersję piosenki „Karp”, nagranej przez dziennikarzy stacji.

Osią zbiórki „Święta bez granic” były cztery licytacje, przeprowadzone na antenie piątkowych programów „Zapraszamy do Trójki” przez Kubę Strzyczkowskiego. Słuchacze licytowali 21 pamiątek oraz prezentów, wśród których były m.in. młot Anity Włodarczyk, jedyna na świecie płyta winylowa Katie Melua z jej recitalem w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, lot śmigłowcem z Marcinem Szamborskim czy występ na scenie z Adamem Nowakiem i grupą Raz Dwa Trzy. Największą kwotę wylicytowano za seryjny egzemplarz Forda Ka, opatrzony  nazwą TrójKa  - został sprzedany za 99 tys. zł.

Wciąż można pomagać akcji, wysyłając SMS-y i wpłacając pieniądze na konto. Wiadomości tekstowe można wysyłać pod numer 7545. Koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT  - operatorzy: T-Mobile, Plus, Orange i Play - zrzekli się dochodu. Darowizny można też wpłacać na konto bieżące:  Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001. W tytule przelewu należy wpisać: „Trójka – Święta bez granic”.

PR 3 prowadzi  przedświąteczne akcje charytatywne od 24 lat. Rok temu zebrano 752,1 tys. zł (nie licząc dochodu ze sprzedaży płyty z „Karpiem”), które przekazano Fundacji KOOCHAM w gminie Nieporęt k/Warszawy.

Tegoroczną płytę „Święta bez granic 2016” wciąż można kupić w sklepie internetowym sklep.polskieradio.pl, „Sklepiku Walendziku” przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie oraz sklepach płytowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowa zbiórka w ramach akcji Trójki „Święta bez granic”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
I znowu dowód, że zmiany w Trójce to był strzał w 10. Jest więcej słuchaczy, ich zadowolenie jest większe, to i są hojniejsi. Brawo dla nowej Trójki i wszystkich pomagających.
11 14
odpowiedź
User
~kai
Już przez to, że co godzinę musiałbym słuchać PiSiowego serwisu wiadomości w PR3 zrezygnowałem z jej słuchania. Okazuje się, że inne stacje (niekoniecznie RMF czy Zet) są też całkiem niezłe. Ale oczywiście proszę bardzo: jeśli się Wam teraz lepiej słucha Trójki, to powodzenia! Na szczęście jeszcze każdy ma wolny wybór.
12 9
odpowiedź
User
X
A fajnosłuchacze deklarowali na fb trojki, ze ani zlotowki i ani sms w tym roku, na znak protestu. A tu taki zonk :)
10 12
odpowiedź
User
zwiadowca
Słuchacze Trójki nie obrazili się na tradycyjną trójkową akcję tylko na nowych beznadziejnych dziennikarzy i dyrektorów i złe zmiany. Drodzy Trójkowicze, zachowaliśmy się z klasą (mimo wszystko ;-)
10 8
odpowiedź