SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowy plebiscyt

Wydawca Gazety Olsztyńskiej/Dziennika Elbląskiego rozstrzygnął 5 plebiscyt na Najpopularniejszego Samorządowca Regionu

W tym roku Czytelnicy gazety przysłali do redakcji ponad 65 tysięcy kuponów.

- To absolutny rekord, jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy tylu kuponów - mówi redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej Robert Sakowski. W 2004 r. do redakcji nadeszło ponad 60 tys. kuponów.

Czytelnicy gazety oddawali głosy w dwóch kategoriach: "Najpopularniejszy radny" oraz "Najpopularniejszy sołtys, wójt, burmistrz, starosta i prezydent".

Wśród radnych zwyciężył radny wojewódzki z Morąga Wojciech Szadziewicz. W tej kategorii Czytelnicy głosowali na ponad 170 radnych różnych szczebli samorządu.

- Byłoby ideałem, gdyby udało się uciec od polityki w samorządach. Myślę jednak, że w sprawach istotnych dla regionu nie jesteśmy zacietrzewieni politycznie. Widzimy interes ogółu - mówi Wojciech Szadziewicz.

W kategorii "Najpopularniejszy sołtys, wójt, burmistrz, starosta i prezydent" wygrał prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski. Czytelnicy gazety w tej kategorii oddali głosy na prawie 100 samorządowców.

- Wspierają mnie mieszkańcy i to jest dla mnie najważniejsze. Wynik w tym plebiscycie jest tego potwierdzeniem - mówi prezydent.

Plebiscyt na Najpopularniejszego Samorządowca Regionu jest jedną z największych interaktywnych zabaw organizowanych przez Gazetę Olsztyńską/Dziennik Elbląski. Więcej kuponów przychodzi tylko na Plebiscyt na Sportowca Roku - w tym roku na organizowany po raz 44 plebiscyt przyszło ok. 85 tysięcy kuponów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowy plebiscyt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl