SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Renault liderem jakości obsługi klienta wg TNS Polska

Marka Renault wygrała tegoroczną edycję projektu Garage Quality Check 2012, czyli to Audyt Jakości Obsługi Autoryzowanych Serwisów ASO, organizowanego przez firmę TNS Polska.

W tegorocznej edycji projektu marka Renault uzyskała 826 punktów na 1000 możliwych.


 


Marki podzielone zostały na trzy grupy pod względem spełnienia standardów jakości obsługi klientów:
• Grupa zielona (wynik powyżej 700 punktów) to wysoki standard obsługi klienta. Marki w tej grupie oprócz Renault to Citroen, Peugeot, Ford i Toyota.
• Grupa żółta (od 600 do 700 punktów) - serwisy tych marek oferują średni
w ramach badanej grupy marek standard obsługi. Marki w tej grupie to: VW, Hyundai, Skoda i Nissan.
• Grupa czerwona (poniżej 600 punktów) to marki, w których serwisach oceniane procedury i standardy stosowane są w najniższym stopniu wśród badanych marek. W tej grupie znalazły się marki takie jak: Fiat, Opel, Kia  i Chevrolet.

- Warte podkreślenia jest, że wszystkie badane marki uzyskały wynik powyżej 500 punktów. Oznacza to, że podstawowe standardy są zachowane we wszystkich serwisach, a różnice wynikające z punktacji związane są głównie z procedurami mającymi istotny wpływ na poziom satysfakcji i lojalności klientów, co potwierdzili sami klienci badanych marek w dyskusjach grupowych, które stanowiły jeden z elementów projektu - powiedział Michał Roszkowski z TNS Polska.


Ranking TNS Garage Quality Check 2012 powstał na podstawie badania przeprowadzonego w okresie sierpień - wrzesień 2012 roku. Zrealizowano 130 audytów w serwisach 13 najpopularniejszych marek, po 10 audytów dla każdej z marek. Serwisy zostały wybrane losowo z baz serwisów każdej marki, oddzielnie dla każdej z nich. W badaniu ocenie poddane następujące obszary: umówienie telefoniczne na wizytę, umówienie elektroniczne na wizytę, proces przyjęcia samochodu do serwisu, okres oczekiwania i warunki oczekiwania na zakończenie prac, proces wydanie i odbiór pojazdu oraz kontakt z klientem po wizycie i otoczenie serwisu.

Dołącz do dyskusji: Renault liderem jakości obsługi klienta wg TNS Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl