SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RIM: BlackBerry Messenger 7 z funkcją BBM Voice do pobrania (wideo)

Firma Research In Motion udostępniła nową wersję komunikatora BlackBerry Messenger - BBM 7. Główną nowością jest funkcja BBM Voice, która umożliwia prowadzenia bezpłatnych rozmów głosowych z innymi użytkownikami BBM za pośrednictwem połączenia Wi-Fi.

RIM: BlackBerry Messenger 7 z funkcją BBM Voice do pobrania (wideo)

BBM 7 z BBM Voice pozwala na korzystanie ze smartfonu w czasie rozmowy. Użytkownicy mają możliwość czytania wiadomości na BBM, sprawdzania e-maili oraz korzystania z różnych aplikacji w czasie rozmowy przez BBM Voice. Mogą również przechodzić z połączenia głosowego BBM Voice do pisania wiadomości tekstowych i odwrotnie, lub też korzystać z obu tych funkcji jednocześnie.

Dzięki specjalnym oznaczeniom umieszczonym przy każdym kontakcie, użytkownicy będą widzieli, czy mogą się połączyć z wybraną osobą.

Funkcja BBM Voice działa ze wszystkimi dotychczas używanymi akcesoriami do połączeń głosowych do smartfonów BlackBerry, takimi jak zestawy słuchawkowe Bluetooth lub bezprzewodowe. Rozmawiać można także przy użyciu wbudowanej słuchawki smartfonu BlackBerry.

 

W zaktualizowanej wersji BBM dostepnych jest także 16 nowych emotikonów, które pozwalają na wyrażanie siebie w rozmowach tekstowych.

Ponadto wprowadzono powiadomienia o dostępnych aktualizacjach BBM. Teraz komunikator będzie powiadamiał użytkowników o dostępnych aktualizacjach, aby mogli je ściągnąć bezpośrednio z wewnętrznych aplikacji.

Użytkownicy mają również możliwość integracji z identyfikatorem BlackBerry ID, która pozwala na tworzenie kopii zapasowej profilu BBM, grup i kontaktów oraz ich automatyczne przywracanie.

Aplikacja BBM w wersji 7 z funkcją BBM Voice jest dostępna dla użytkowników wszystkich smartfonów BlackBerry z systemem BlackBerry 6 OS lub nowszym. Na początku przyszłego roku planowana jest także obsługa smartfonów z systemem BlackBerry 5 OS. BBM 7 można ściągnąć za darmo z BlackBerry App World.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RIM: BlackBerry Messenger 7 z funkcją BBM Voice do pobrania (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl