SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM zdominowało rynek radiowy w Trójmieście, ostro w dół Jedynka i TOK FM

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za okres luty - kwiecień 2013 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w Trójmieście.

RMF FM zdominowało rynek radiowy w Trójmieście, ostro w dół Jedynka i TOK FM

Na pozycję lidera - z miejsca drugiego - awansowało RMF FM (z 13,80 proc. do 18,70 proc. udziału). Na drugie miejsce - z trzeciego - awansowało Radio ZET (z 12,30 proc. do 13,30 proc.). Na ostatnią lokatę podium - z pozycji lidera - spadła Trójka (z 13,90 proc. do 13,30 proc.). Natomiast czwarta pozycja należała do Polskiego Radia Gdańsk (spadek z 8,80 proc. do 8,40 proc.).

Trójmiastoluty 2012 : kwiecień 2012maj 2012 : lipiec 2012sierpień 2012 : październik 2012listopad 2012 : styczeń 2013luty 2013 : kwiecień 2013
Radio RMF FM13,8%15,6%17,6%16,3%18,7%
Radio ZET12,3%11,9%9,0%11,5%13,3%
Trójka13,9%15,8%15,3%14,6%13,3%
Polskie Radio Gdańsk8,8%8,2%9,1%9,5%8,4%
Radio Złote Przeboje Trefl 103 i 99,2 FM8,6%8,4%9,5%10,2%7,7%
Radio ESKA5,6%3,7%3,7%3,9%5,2%
Radio Eska Rock4,9%5,0%4,4%4,5%5,2%
Jedynka6,3%5,1%8,0%6,3%5,0%
Radio RMF MAXXX5,2%7,4%5,6%4,4%4,3%
Radio TOK FM5,0%5,4%4,6%4,5%3,5%
Radio Plus Gdańsk3,0%1,8%1,2%2,7%3,5%
Radio RMF Classic3,2%3,2%2,2%3,2%3,3%
Radio CHILLI ZET2,0%2,9%2,2%2,6%3,2%
Radio Maryja3,5%1,8%3,2%1,4%1,8%
Radio Kaszebe1,6%2,0%2,0%1,9%1,6%
Czwórka1,6%0,7%0,4%1,0%0,7%
Dwójka0,5%0,4%0,9%0,4%0,7%
N=9109079109561071


Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM zdominowało rynek radiowy w Trójmieście, ostro w dół Jedynka i TOK FM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl