SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bąkiewicz chce odebrać Michnikowi Order Orła Białego. „Dość tej patologii”

Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie Adamowi Michnikowi Orderu Orła Białego. Utworzył też w sieci petycję w tej sprawie, którą może podpisać każdy chętny. - Człowiek, który pachołka Moskwy, nazywa „polskim patriotą" nie jest godzien najwyższego odznaczenia państwowego - pisze Bąkiewicz.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"; fot. Wyborcza.pl Article

Chodzi o ujawnione w czwartek w „Magazynie Śledczym Anity Gargas” nagranie, pokazujące nocne spotkania sprzed 20 pomiędzy gen. Wojciechem Jaruzelskim, a Adamem Michnikiem. „Gazeta Wyborcza” alarmowała, że filmy pochodzą z zarekwirowanego przez IPN archiwum Teresy Torańskiej. Na filmie (pochodzącym z nocy 12/13 grudnia 2001 roku) widać redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, który mówi do Jaruzelskiego: „Bez ciebie nic by nie było, Wojtku. Nic, nic, nic, nic”. W zapowiedzi umieszczonej na Twitterze twórcy magazynu piszą o „sekretnej przyjaźni Adama Michnika z Wojciechem Jaruzelskim”.

Bąkiewicz nawiązuje w swojej petycji do tego materiału, pisząc: „Widać na nich (na filmach – JK) fraternizowanie się rzekomych opozycjonistów antykomunistycznych z przedstawicielami komunistycznego reżimu. Najwyższa pora, aby Adam Michnik przestał hańbić najwyższe polskie odznaczenie! Dość tej patologii! Zbyt wiele lat swoją działalnością szkodził Polsce, aby teraz chlubić się tym wyróżnieniem”.

Cel: „powstrzymać rozwój wspólnoty”

Szef narodowców poddaje też ocenie działalność redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” i samego dziennika. „Cała jego aktywność (Michnika) po upadku komunizmu była i jest nastawiona na powstrzymanie rozwoju polskiej wspólnoty narodowej. Są to działania szkodliwe dla naszego narodu. Ujawnione klika dni temu nagranie najdobitniej unaoczniło antypolską postawę redaktora Michnika” - czytamy w liście przewodnim do petycji.

Zachowanie Adama Michnika, który - jak pisze Bąkiewicz - „w kłębach dymu i oparach alkoholu ściskał się z PRL-owskim katem, wylewnie wyznając mu miłość”, dyskwalifikuje moralnie Adama Michnika, ocenia szef narodowców. Ale także ma kwestionować jego zasługi w walce z systemem komunistycznym. - Apeluję do Pana Prezydenta o odebranie Orderu Orła Białego Adamowi Michnikowi. To niezwykle dobry moment na tę od dawna potrzebną decyzję. Człowiek, który nazywa „polskim patriotą” autora stanu wojennego i pachołka Moskwy, nie jest godzien najwyższego odznaczenia państwowego – pisze na koniec Bąkiewicz, podkreślając, że „wyemitowany w TVP1 dotychczas nieznany opinii publicznej materiał wstrząsnął całą Polską” .

Program „Magazyn śledczy Anity Gargas” na początku sezonu 2021/2022 ogląda średnio 702 tys. osób. TVP1 w czasie emisji misyjnej audycji jest wiceliderem rynku - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Bąkiewicz zabiera głos po raz kolejny

Nie pierwszy raz Robert Bąkiewicz zabiera publicznie głos w sprawach dotyczących mediów. We wrześniu br., w samym środku awantury o koncesję dla TVN24, Bąkiewicz wezwał w liście otwartym przewodniczącego KRRiT, Witolda Kołodziejskiego, by nie przedłużać tej koncesji. „Telewizja TVN realizuje rosyjskie cele destabilizacji państwa polskiego” – pisał. – Zwracał też uwagę, że hybrydowa wojna prowadzona przez Rosję z Polską ma na celu zdestabilizowanie naszego kraju poprzez eskalacje wewnętrznych konfliktów. - Ta polityka byłaby nieskuteczna gdyby nie znajdowała poparcia politycznego i medialnego w części polskiego świata politycznego i medialnego – można było przeczytać w liście szefa SMN.

Z kolei w październiku gdy ponad 170 osób podpisało apel o przywrócenie programu Ewy Stankiewicz do ramówki Telewizji Republika i wyemitowanie wydania z Piotrem Naimskim, wśród sygnatariuszy apelu znalazł się także i Robert Bąkiewicz.

Dołącz do dyskusji: Bąkiewicz chce odebrać Michnikowi Order Orła Białego. „Dość tej patologii”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cyceron
Czy moglibyśmy już przestać cytować tego pana?
33 18
odpowiedź
User
Obserwator
Bąkiewicz, to sobie może ... odebrać świadectwo ukończenia podstawówki.
28 26
odpowiedź
User
Mina
Po co piszecie o tym typie - niewiarygodne - cytowanie idiotyzmów Bąkiewicza. Opamiętajcie się. I zaraz zleci się tu pełno trolli.
34 24
odpowiedź