SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Bernatowicz i Łukasz Malina w zespole Geekweek

Katarzyna Siuzdak (Science Mission) i Marcin Nowak (Motyl i Globus) będą współpracować z serwisem Geekweek (Grupa Interia), wyjaśniając użytkownikom tajemnice przyrody oraz dzieląc się z nimi naukowymi ciekawostkami. Do zespołu Geekweeka dołączyli także dziennikarze Robert Bernatowicz i Łukasz Malina.

Katarzyna Siuzdak i Marcin Nowak (fot. materiały prasowe)Article

Materiały Marcina Nowaka będą pojawiały się w serwisie Geekweek co tydzień, a kolejne części cyklu Katarzyny Siuzdak – raz na dwa tygodnie.

„Grupa Interia dynamicznie rozwija segment poświęcony nowym technologiom, grom i nauce. Dlatego m.in. uzupełni ofertę premium serwisu Geekweek o popularnonaukowe programy i cykle przygotowywane przez znanych i cenionych w sieci twórców. Kasia Siuzdak w »Misji naukowej« udowadnia, że nauka jest wszędzie – nie tylko w laboratorium. Rozkłada rzeczywistość na czynniki pierwsze, procesy fizyczne i chemiczne, przeprowadza eksperymenty i obala popularne mity. Marcin Nowak objaśnia zjawiska geograficzne, które kształtują współczesny świat, wpływają na klimat, krajobraz, a nawet wydarzenia historyczne. Jego materiały będą związane z czwartym sezonem programu »Motyl i Globus«” – mówi Przemysław Białkowski, dyrektor Działu Innowacje w Grupie Interia.

Zespół serwisu Geekweek został dodatkowo wzmocniony o trzech nowych pracowników. Robert Bernatowicz (dziennikarz) w swoich materiałach skupi się na tajnych projektach wojskowych oraz niewyjaśnionych zjawiskach. Łukasz Malina jako wydawca będzie dla redakcji wsparciem w codziennej pracy. Zadba m.in. o kwestie organizacyjne, podział zadań i dobór tematów. Sławomir Matz zajmie się kompleksową obsługą mediów społecznościowych Geekweeka (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter).

„Robert, Łukasz i Sławek – to wyjątkowe połączenie pasji, doświadczenia, młodości i profesjonalizmu. Bardzo się cieszę, że wspólnie będziemy tworzyć Geekweeka” – mówi Białkowski.

Bernatowicz, Malina i Matz w Geekweek

Dr hab. inż. Katarzyna Siuzdak, pracuje w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku, gdzie kieruje Pracownią Materiałów Funkcjonalnych. Na Instagramie publikuje jako @science_mission. Jej działalność naukowa obejmuje wytwarzanie i wykorzystanie nanomateriałów w urządzeniach do konwersji i magazynowania energii oraz sensorów elektrochemicznych. Promuje i angażuje się w interdyscyplinarne badania naukowe.

Marcin Nowak, geograf, dziennikarz, podróżnik, związany z mediami internetowymi od 14 lat. Pracował jako redaktor naczelny portalu lokalnego Mmsilesia.pl, a w latach 2010-2017 był wydawcą i digital managerem w Polska Press. Prowadzi na YouTubie kanał „Motyl i Globus”, gdzie publikuje filmy związane z szeroko pojętą edukacją geograficzną. Wspólnie z żoną tworzy podróżniczego bloga Gdziewyjechac.pl i kanał „Wędrowne Motyle”.

Robert Bernatowicz od wielu lat wykłada dziennikarstwo na prywatnych uczelniach. W latach 90. w Radiu Zet stworzył i prowadził audycje takie jak "Rewolwer i Mikrofon", "Max Radia Zet" czy "Nautilus". Przez 10 lat był reporterem radiowym, potem prowadzącym programy o biznesie.  Współtwórca kilku znanych programów telewizyjnych, w tym magazynu "Nie do Wiary" w TVN.

Łukasz Malina w mediach pracuje od kilkunastu lat. Na początku zawodowej drogi odpowiadał za wydania serwisów: Mmsilesia.pl, Naszemiasto.pl, Dziennikzachodni.pl i Tvs.pl. Zbudował od podstaw ogólnopolski projekt ESKA INFO, który rozwijał przez kilka lat. Jako niezależny konsultant pomagał lokalnym wydawcom internetowym w całym kraju. Wspierał też działania firmy Kombinat Konopny.

Sławomir Matz jest miłośnikiem astronomii. Zajmuje się astrofotografią i popularyzacją widoków nocnego nieba. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w państwowych instytucjach i firmach z sektora motoryzacyjnego.

Serwis Geekweek w październiku br. wchłonął serwisy Nowe Technologie Interia i Menway.

W listopadzie serwisy Grupy Polsat-Interia odwiedziło 20,47 mln użytkowników, co dało im 68,6 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Robert Bernatowicz i Łukasz Malina w zespole Geekweek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl