SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Janowski: od 19 lat jestem pracownikiem Media Corporation, a nie TVP

Aktor i prezenter Robert Janowski zaprzecza aby porozumiał się z Telewizją Polską i negocjował wyższe zarobki w programie „Jaka to melodia?”. - Od 19 lat związany jestem umową o pracę z firmą Media Corporation i moje stanowisko w tej sprawie jest bez zmian - twierdzi Janowski. - Dostaliśmy propozycję od TVP dalszej produkcji programu „Jaka to melodia?” - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Ocioszyńska, prezes Media Corporation.

Robert Janowski Article

W połowie czerwca magazyn „Flesz” poinformował, że prowadzący teleturniej „Jaka to melodia?” w TVP1 Robert Janowski rozstaje się z Telewizją Polską, ponieważ nadawca zmienia formułę, dodając do repertuaru m.in. pieśni patriotyczne. Niektóre media, przedrukowując wiadomość z „Flesza”, podawały informację o całkowitym zdjęciu „Jaka to melodia?” z anteny. Biuro prasowe TVP zaprzeczyło doniesieniom o usunięciu teleturnieju z ramówki.

Nadawca poinformował, że przejął prawo do realizacji formatu „Name That Tune”, na podstawie którego powstaje teleturniej „Jaka to melodia?”. Po letniej przerwie teleturniej wróci na antenę Jedynki.

Telewizja Polska złożyła Robertowi Janowskiemu propozycję dalszej współpracy, ale na nowych warunkach. W celu unowocześnia i uatrakcyjnienia formuły „Jaka to melodia?” TVP rozważała zwiększenie liczby prowadzących.

Program od 1997 roku realizuje na zlecenie nadawcy firma Media Corporation. TVP chciała przeniesienia Janowskiego z kontraktu (podpisywanego z Media Corporation) na etat w spółce.

Prowadzący teleturniej Robert Janowski napisał na Facebooku, że wszelkie informacje na temat jego porozumienia się z TVP i negocjowania zarobków są nieprawdziwe i „rażąco naruszają dobra osobiste”.

- Moje wynagrodzenie nigdy nie było tematem rozmów pomiędzy mną a TVP, ponieważ… nigdy nie byłem pracownikiem Telewizji. Od 19 lat związany jestem umową o pracę z firmą Media Corporation i moje stanowisko w tej sprawie jest bez zmian. Zgodnie z ostatnimi ustaleniami, Media Corporation nadal będzie wyłącznym producentem programu ,,Jaka to melodia?" na dotychczasowych warunkach. Oznacza to, że teleturniej pozostanie w niezmienionej formule. Dopóki jednak nie zostanie formalnie podpisana umowa pomiędzy TVP a Producentem programu, ja, jako pracownik Media Corporation, nie mogę też potwierdzić swojego udziału w teleturnieju - pisze Janowski.

Wcześniej prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że jesienią teleturniej będzie produkowany wewnętrznie, a zmianę określił jako „sukces swojej prezesury”. Poprosiliśmy Media Corporation o odniesienie się do informacji o zleceniu przez TVP produkcji nowych odcinków „Jaka to melodia?”.

- Potwierdzam, że dostaliśmy propozycję od TVP dalszej produkcji programu „Jaka to melodia?”. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach podpiszemy umowę i w ramówce jesiennej pojawi się program „Jaka to melodia?” w dotychczasowej formule, z firma Media Corporation jako producentem wykonawczym i oczywiście z Robertem Janowskim jako prowadzącym - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Ocioszyńska, prezes Media Corporation.

W wiosennym sezonie teleturniej „Jaka to melodia?” oglądało średnio 1,91 mln osób. Teleturniej Roberta Janowskiego dał TVP1 pozycję lidera rynku wśród wszystkich widzów, ale w grupie 16-49 stacja była dopiero trzecia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Janowski: od 19 lat jestem pracownikiem Media Corporation, a nie TVP

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
twarz tvp
Robert, moze nie będziesz pracownikiem, ale nadal bedziesz twarza TVP.
37 9
odpowiedź
User
olek
Janowski zarabia ok 300 000 miesięcznie od lat, z takiej kasy łatwo się nie rezygnuje. Ale pytanie dlaczego mu az tyle mu placa?
37 13
odpowiedź
User
abonamentka
Powiedz ludziom ile zarabiasz za kilka dni pracy!nie będę płaciła abonamentu !
29 12
odpowiedź
User
McDonek
A w spocie dla tvp wystapil, wzial kase i mu nie przeszkadzalo to. Przypomne ze po tym samym spocie zrezygnowal Maklowicz.
34 12
odpowiedź
User
ola
cwany lisek...
30 10
odpowiedź