SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Kwiatkowski: uruchomienie Poland24 to ciekawy pomysł, ale brakuje pieniędzy

- Pomysł na uruchomienie anglojęzycznego kanału informacyjnego Poland24 jest ciekawy. Boję się, że jak zwykle brakuje armat, czyli pieniędzy. Póki co traktuję to jako propagandę - ocenia Robert Kwiatkowski, były prezes Telewizji Polskiej.

Article

Zawsze uważałem, że Telewizja Polska powinna być największym nadawcą i producentem telewizyjnym jednocześnie. Zatem jeśli produkcja wróci do studiów TVP to bardzo dobrze. Drugą dobrą wiadomością jest zapowiadana rezygnacja z outsourcingu pracowników, który był nieuczciwą formą pozbywania się ich ze spółki. Uczciwiej byłoby powiedzieć, że jest za mało produkcji oraz za niski udział w rynku telewizyjnym i wtedy przystąpić do zwolnień zamiast preferować obłudną metodę outsourcingu, która jest ukrytą formą zwolnienia.

Każdy szef ma prawo doboru swoich współpracowników. Pytanie, jaki to jest szef i jakimi wartościami kieruje się w obranej polityce kadrowej. Masowe zwolnienia budzą mój protest. Ja w swojej karierze prezesa Telewizji Polskiej nigdy na coś takiego bym nie pozwolił. Ważne, żeby pracować z ludźmi, którzy już są. Prezes jest tylko jeden, ale nie on jest najważniejszy - najważniejsi pozostają widzowie. Ważne, co widzowie powiedzą na zwolnienie pracowników takich jak Piotr Kraśko, Beata Tadla i wielu innych. To jest ich prawo.

Pomysł na uruchomienie anglojęzycznego kanału informacyjnego Poland24 jest ciekawy. Boję się, że jak zwykle brakuje armat, czyli pieniędzy. Jak prezes Jacek Kurski chce to osiągnąć? Wydaje mi się to nierealne, chyba, że wskaże jakieś dodatkowe źródła finansowania projektu. Na razie nie ma takich sygnałów. Traktuję to - póki co - jako propagandę, nic więcej. Choć taki kanał niewątpliwie by się przydał, bez względu na to, jaka partia rządzi Polską.


Robert Kwiatkowski - polski polityk i przedsiębiorca, członek KRRiT w latach 1996-1998, prezes Telewizji Polskiej w latach 1998-2004. Był członkiem władz naczelnych Stowarzyszenia Ordynacka oraz członkiem zarządu Twojego Ruchu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Kwiatkowski: uruchomienie Poland24 to ciekawy pomysł, ale brakuje pieniędzy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Journalist
Głównym problemem w ewentualnym powstaniu i tworzeniu anglojęzycznego programu Poland24 nie będą kwestie finansowe ale problemy językowe. Polskich dziennikarzy, którzy mówią płynnie po angielsku jest tylu, że można ich policzyć na palcach jednej ręki. Kto te newsy będzie robił po angielsku? Kto je będzie czytał?
10 9
odpowiedź