SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rochstar ze wzrostem wpływów o 57 proc. i 3,8 mln zł zysku netto

W ub.r. firma produkcyjna Rochstar osiągnęła 52,13 mln zł przychodów sprzedażowych (57 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 3,78 mln zł zysku netto (wobec 2,32 mln zł w 2017 roku). Oprócz programów telewizyjnych i internetowych zrealizowała w ub.r. przedstawienie „100 lat niepodległości” dla NBP.

Rinke Rooyens, prezes firmy Rochstar (fot. Polsat)Article

Według raportu złożonego w KRS wpływy sprzedażowe Rochstaru zwiększyły się w skali roku o 18,94 mln zł do 52,13 mln zł. Jednocześnie w górę poszły wydatki: koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów wzrosły o 67,1 proc. do 41,09 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - o 31,2 proc. do 6,67 mln zł.

W sprawozdaniu z działalności firmy wyliczono, że wyprodukowała w ub.r. m.in. programy „Taniec z Gwiazdami - Dancing with the Stars”, „Story of my Life” i „World of Dance” dla Polsatu, „The Voice of Poland”, „Kocham Cię Polsko” i „The Voice Kids” dla Telewizji Polskiej, „Drzewo Marzeń” dla TVN, „Rinke. Na krawędzi” dla TTV oraz „SNL Polska” dla Showmaxa. Ponadto zrealizowała dla Narodowego Banku Polskiego przedstawienie „100 lat niepodległości” (wartość całorocznego zlecenia dla NBP wyniosła prawie 6 mln zł).

W „Rinke. Na krawędzi” gospodarzem jest Rinke Rooyens, prezes Rochstaru. W programie pomagał bezdomnym i osobom z chorobą alkoholową. Z kolei „SNL Polska” emitowano na platformie Showmax w pierwszej połowie ub.r., a jesienią kontynuowano jedynie cykl „Weekend Update”. Kolejne odcinki na razie nie powstaną, bo Showmax z końcem stycznia br. wycofał się z Polski.

Nowe produkcje w br.

W planach na br. zarząd Rochstaru wymienił kontynuowanie produkcji programów „The Voice of Poland”, „The Voice Kids”, „Taniec z Gwiazdami” i „Kocham Cię Polsko”.

Ponadto firma na początku br. zrealizowała dla TVP2 show „Dance, Dance, Dance” (władze Telewizji Polskiej zapowiedziały jego kolejną serię na wiosnę 2020 roku), a także „To był rok!” dla TVP1.

Władze Rochstaru zapowiedziały też wprowadzenie nowych formatów do produkcji oraz pozyskanie nowych klientów.

- Produkcja programów jest na bardzo dobrym poziomie. Współpraca z klientami w zakresie rozliczeń układa się bardzo dobrze - zapewniono.

Zysk na kapitał zapasowy

W ub.r. Rochstar osiągnął 4,37 mln zł zysku ze sprzedaży, wobec 3,52 mln zł rok wcześniej. Pozostałe wpływy operacyjne firmy wzrosły w skali roku z 31,3 do 416,1 tys. zł, a koszty operacyjne - z 9,9 do 18,5 tys. zł.

Natomiast przychody finansowe zmalały z 414,3 tys. zł do 296 zł, a koszty finansowe - z 1,12 mln zł (z czego 984,1 tys. zł przypadło na aktualizację wartości aktywów finansowych) do 162,9 tys. zł.

W efekcie zysk brutto firmy zwiększyły się z 2,83 do 4,61 mln zł, a zysk netto - z 2,32 do 3,78 mln zł. Spółka zapłaciła w ub.r. 826,2 tys. zł, wobec 509,4 tys. zł rok wcześniej.

Akcjonariusze Rochstaru zdecydowali się cały jego zeszłoroczny zysk netto przeznaczyć na kapitał zapasowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rochstar ze wzrostem wpływów o 57 proc. i 3,8 mln zł zysku netto

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiadomo
Kolega Kurskiego.
odpowiedź
User
Fan tv
Kocham cie polsko mogłoby powrócić na jesień w piątki.
odpowiedź
User
Rudolfino Endorfino
Kolega Kurskiego.

kolega wszystkich - tak się zarabia pieniądze
odpowiedź