SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rośnie liczba hotspotów

Na koniec bieżącego roku na świecie będzie 179,5 tysiąca hotspotów.

Prognozuje firma badawcza ABI Research.

W raporcie 'Wi-Fi Hotspot Market Data' ABI Research przewiduje, że na koniec 2007 roku na całym świecie będzie o 25 procent więcej takich punktów niż obecnie.

72 procent istniejących teraz hotspotów znajduje się w Ameryce Północnej i Europie. Ale w 2012 roku liczba tych punktów w rejonie Azji i Pacyfiku ma być mniej więcej taka sama jak w Ameryce Północnej.

Najwięcej hotspotów znajduje się aktualnie w Europie, gdzie jest ich około 70 tysięcy.

Hotspoty najczęściej instalowane są szpitalach, hotelach, restauracjach, centrach handlowych, na lotniskach, dworcach i uczelniach. Dzięki nim posiadacze przenośnych komputerów wyposażonych w kartę sieciową standardu 802.11 mogą podłączyć się do Internetu. Czasami usługa taka jest bezpłatna.

Hotspot to otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu, umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba hotspotów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl