SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie liczba transakcji internetowych

Ponad czterokrotny wzrost obrotów w I połowie 2004 roku w stosunku do I połowy roku 2003 oraz dodatni wynik finansowy w czerwcu 2004 r. ...

Obroty z tytułu zautoryzowanych i rozliczonych przez eCard S.A. transakcji internetowych wyniosły w I połowie 2004 roku 93,2 miliona złotych i były ponad czterokrotnie wyższe niż w analogicznym okresie 2003 roku. Liczba rozliczonych transakcji wyniosła 217.500 sztuk i była niemal trzykrotnie wyższa niż w I połowie 2003 roku. O 170% była też wyższa średnia wartość transakcji zrealizowanej w I połowie br. i wyniosła 425 zł (dla porównania 250 zł I połowie 2003 r.).
Znaczny wzrost zanotowany został również w obszarze działalności prowadzonej wspólnie ze spółką Xtrade. Obroty z tytułu przeprowadzonych na platformie Xtrade aukcji B2B oraz zrealizowanych do końca pierwszej połowy 2004 roku zamówień przekroczyły poziom 250 milionów złotych. Z rozwiązań oferowanych przez platformę Xtrade korzysta obecnie ponad 1700 dostawców i kupujących.
Dodatkowo, czerwiec 2004 roku jest pierwszym, w którym eCard S.A. osiągnęła dodatni wynik finansowy, co zgodnie z realizowanym planami rozpoczyna pozytywny trend wyników finansowych firmy. Czerwcowy wskaźnik EBITDA przekroczył 100 tysięcy złotych.
"Osiągnięcie pozytywnego, miesięcznego wyniku finansowego jest niewątpliwie punktem przełomowym dla Spółki - mówi Allan Wodzyński, Prezes Zarządu eCard S.A. - Potwierdza, że nasza stabilna i długofalowa strategia rynkowa oraz przewidywania dotyczące potencjału i rozwoju rynku, zarówno płatności elektronicznych jak i platform transakcyjnych są słuszne i już przynoszą pierwsze pozytywne rezultaty. Nasze plany zakładają osiągnięcie stałego, dodatniego wyniku finansowego w ciągu najbliższych 3 kwartałów"

Spółka rozpoczęła działalność w maju 2000 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba transakcji internetowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl