SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie popularność Blika. 40 mln transakcji w pierwszym kwartale 2019 roku

W I kwartale 2019 roku użytkownicy platformy Blik zrealizowali prawie 40 mln transakcji. To blisko 3 razy tyle co rok wcześniej. Trzy na cztery operacje Blikiem to zakupy w internecie, wzrosty zanotowano także w pozostałych kanałach. Rok do roku o 400 proc. zwiększyła się liczba płatności w terminalach płatniczych, o 250 proc. więcej było przelewów na numer telefonu Blik. - Chcemy by do końca roku by co druga transakcja w internecie była opłacana w naszym systemie - zdradza  Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Article

W I kwartale br. Blik obsłużył blisko 30 mln transakcji zrealizowanych przy zakupach internetowych - to 75 proc. wszystkich zanotowanych płatności. Drugim najchętniej stosowanym sposobem na korzystanie z Blika są wypłaty z bankomatów – było ich w tym czasie 4,7 mln (12 proc. wszystkich transakcji Blikiem w raportowanym okresie). Płatności w tradycyjnych terminalach było 2,8 mln, a użytkownicy wykonali 2,6 mln przelewów na numer telefonu Blik.

- Blik jest już popularniejszy przy zakupach w sieci niż karty. Pokazały to dane NBP za ostatni kwartał ubiegłego roku – zaznacza w komunikacie Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika. - Wierzymy, że ten trend będzie się utrzymywać. Nie ma bowiem wygodniejszego sposobu na płatności za zakupy w internecie. Naszą ambicją na ten rok jest to, aby co drugi zakup w sieci był opłacany Blikiem.

Firma podaje, że porównując I kwartał br. do ostatniego kwartału 2018 r. liczba transakcji w internecie wzrosła o 18 proc. Mimo tego, że IV kwartał jest zawsze najlepszym dla e-commerce okresem roku, dla Blika I kwartał był jeszcze lepszy niż poprzedni. Wypłat z bankomatów było o 7 proc. więcej w ujęciu kwartalnym. O 38 proc. wzrosła w tym czasie liczba płatności w terminalach i o 26 proc. przelewów na numer telefonu Blik.

W I kwartale br. Polacy wykonywali średnio 443 tys. transakcji Blikiem dziennie – w analogicznym okresie ub.r. było to 158 tys. W najlepszym dniu kwartału odnotowano 600 tys. transakcji – to najlepszy, pojedynczy dzień w historii systemu. W internecie użytkownicy płacą średnio 331 tys. razy dziennie, realizują 52 tys. wypłat z bankomatu, 31 tys. transakcji w terminalach oraz 29 tys. przelewów na numer telefonu Blik.

Dołącz do dyskusji: Rośnie popularność Blika. 40 mln transakcji w pierwszym kwartale 2019 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl