SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosyjskie Stowarzyszenie Agencji PR zawieszone w międzynarodowym stowarzyszeniu ICCO

Międzynarodowa Organizacja Konsultantów do Spraw Komunikacji (ICCO) zawiesiła członkostwo Rosyjskiego Związku Firm Konsultingowych Public Relations (AKOS) na czas nieokreślony, ze skutkiem natychmiastowym.

Article

Decyzja została podjęta w wyniku głosowania na spotkaniu Executive Committee ICCO w dniu 28.02.2022 r. i jest następstwem nielegalnej inwazji Rosji na Ukrainę, a także rażącego naruszenia prawa międzynarodowego.

Władze ICCO zadecydowały o zawieszeniu rosyjskiej organizacji w związku z obawami o niezdystansowanie się stowarzyszenia AKOS od działań rządu rosyjskiego.

Zobacz: Branża reklamowa tworzy platformę ofert pracy dla uchodźców z Ukrainy, agencje organizują akcje wsparcia

Pasywność rosyjskiego środowiska PR wobec agresji militarnej i informacyjnej

- Moralnym nakazem każdego konsultanta PR powinien być sprzeciw wobec wszelkich aktów terroru dodatkowo wspieranych potężną machiną dezinformacji. To jest pierwsza taka decyzja w historii ICCO, która nastąpiła wskutek pasywności rosyjskiego środowiska public relations wobec niespotykanej od dziesięcioleci agresji militarnej i informacyjnej prowadzonej przez władze tego kraju - podkreśla Grzegorz Szczepański, wiceprezes ICCO oraz CEO Hill+Knowlton Strategies.

Zobacz: Wojna na TikToku: Rosyjska propaganda i codzienność Ukraińców

Międzynarodowa Organizacja Konsultantów do Spraw Komunikacji ICCO została założona i działa w oparciu o zasady prawdy, zaufania oraz uczciwości. Podjęta decyzja wynika z przekonania, że prawo międzynarodowe i prawa człowieka muszą być zawsze respektowane. Co jest również spójne z szerszą falą międzynarodowych sankcji wobec Rosji.

Zobacz: Organizacje branży PR potępiają rosyjską agresję na Ukrainę i apelują o nadzwyczajny fact-checking

Związek Firm Public Relations jest członkiem ICCO od 2001 roku.

Dołącz do dyskusji: Rosyjskie Stowarzyszenie Agencji PR zawieszone w międzynarodowym stowarzyszeniu ICCO

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl