SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Roszady w K2

W ramach przygotowań do debiutu giełdowego, K2 Internet SA porządkuje strukturę organizacyjną i kapitałową.

Michał Lach, założyciel i współtwórca K2, od lutego b.r. został Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Ma dbać o dalszy rozwój K2, koncentrując się m.in. na aliansach strategicznych oraz poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju.

Janusz Żebrowski - dotychczasowy Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający pozostaje na stanowisku Prezesa Zarządu i ma za zadanie współtworzyć i realizować strategię rozwoju nie tylko Agencji, ale także pozostałych działów. Są nimi K2 Eksperci Nowych Technologii - powstały w ramach K2 dostawca dedykowanych rozwiązań informatycznych, oraz ACR - należący do K2 niezależny internetowy dom mediowy. Będzie także odpowiedzialny  za przygotowanie firmy do statusu spółki publicznej.

Jego obowiązki związane z bieżącym zarządzaniem Agencją przejęli Grzegorz Kurowski i Tomasz Tomczyk, którzy niedawno weszli także do Zarządu K2 i pełnią teraz rolę Co-managing Directors.

Do Zarządu dołączył także Tymoteusz Chmielewski, który zarządza działem K2 Eksperci Nowych Technologii oraz nadzoruje rozwój usług technologicznych całej firmy.

Zgodnie ze wstępnymi danymi za rok 2006 przychody całej grupy przekroczyły 16 mln zł, a marża EBITDA - blisko prognozowanych 20%. Dobre wyniki finansowe pozwoliły na m.in. kontynuację rozpoczętych inwestycji, wypłatę dywidendy oraz zakup od funduszy bmp pozostałych 25% akcji w ACR SA. W ten sposób grupę K2 Internet SA tworzy także posiadany w 100% ACR SA oraz kontrolowany w 100% K2 Sp. z o.o – podmiot powołany do realizacji nowych przedsięwzięć, w tym outsourcingu projektów e-commerce – podano w komunikacie.

ACR, kierowany od chwili utworzenia przez Jolę Zaczek, zatrudnia obecnie 6 osób, przy czym w związku z pozyskaniem nowych klientów zespól został wzmocniony w ostatnich miesiącach o 3 osoby i planowane jest zatrudnienie kolejnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roszady w K2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl