SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rozmowa Piaseckiego” i „Kawa na ławę” w TVN24 z wyższą oglądalnością niż programy Bogdana Rymanowskiego

„Rozmowę Piaseckiego” w sezonie 2018/2019 śledziło średnio 427 tys. osób. Program miał o 68 tys. widzów więcej, niż pokazywany rok wcześniej w tym samym paśmie analogiczny cykl „Jeden na jeden”, który prowadził Bogdan Rymanowski. Z kolei „Kawa na ławę” prowadzona przez Konrada Piaseckiego zyskała 65 tys. oglądających.

Konrad Piasecki, fot. TVN / Krzysztof DubielArticle

„Rozmowa Piaseckiego” emitowana była w TVN24 od poniedziałku do czwartku o godz. 7.30, w okresie od 3 września ub.r. do 11 lipca br. To nowy program Konrada Piaseckiego, który w swoim paśmie zastąpił analogiczną audycję „Jeden na jeden”, którą w poprzednich latach prowadził Bogdan Rymanowski.

Średnia oglądalność codziennej audycji Piaseckiego w sezonie 2018/2019 wyniosła 427 tys. osób, co przełożyło się na 13,49 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,60 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,39 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

W analogicznym okresie rok wcześniej (tj. od 4 września 2017 roku do 30 maja 2018 roku) nadawany w tym samym paśmie program „Jeden na jeden” Bogdana Rymanowskiego śledziło średnio 359 tys. osób, a jego udział wyniósł 12,10 proc. w 4+, 8,02 proc. w 16-49 i 9,26 proc. w 16-59. Oznacza to, że audycja z Konradem Piaseckim w roli gospodarza zyskała 68 tys. widzów.

Najpopularniejsze wydanie audycji w analizowanym okresie wyemitowane zostało 8 kwietnia br. - obejrzało je 615 tys. widzów. Gościem Piaseckiego tego dnia była Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego

Kanał TVN24 w czasie nadawania audycji zdecydowanie wygrał walkę o widza w rynku telewizyjnym z mającą większy zasięg stacją TVP Info. Antena ta miała w tym paśmie 5,58 proc. udziału. Trzecie miejsce zajął Polsat News (2,34 proc.).

Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59.

Konrad Piasecki po odejściu Bogdana Rymanowskiego z TVN24 zastąpił go również w roli gospodarza cotygodniowego programu „Kawa na ławę”, który emitowany jest na antenie tej stacji w niedziele o godz. 10.45. Średnia oglądalność tej audycji w okresie od 2 września 2018 roku do 14 lipca 2019 roku wyniosła 747 tys. osób, co przełożyło się na 7,92 proc. udziału w 4+, 4,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 5,19 proc. w grupie 16-59.

Z kolei audycję prowadzoną jeszcze przez Bogdana Rymanowskiego w okresie od 3 września 2017 roku do 17 czerwca 2018 roku śledziło średnio 682 tys. osób, a jej udział wyniósł 7,37 proc. w 4+, 3,65 proc. w 16-49 i 5,04 proc. w 16-59. Oznacza to, że „Kawa na ławę” z Konradem Piaseckim w roli gospodarza zyskała 65 tys. widzów.

Topowe wydanie tej audycji śledziło 1,05 mln widzów. Pokazane zostało 13 stycznia br. w tym wydaniu poruszono kwestię ustawy ujawniającej wysokość zarobków w NBP. Gości byli m.in.: Paweł Kukiz z Kukiz’15, Bartosz Arłukowicz z PO, Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej i Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski.

Również i w przypadku tego programu stacja TVN24 wygrała walkę o widza w rynku telewizyjnym z TVP Info (2,89 proc.) i Polsatem News (0,77 proc.). Także i tutaj identyczna była kolejność stacji w grupach 16-49 i 16-59.

O tym, że Rymanowski od października ub.r. rozpocznie pracę w Telewizji Polsat portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w sierpniu ub.r. - Od pewnego momentu miałem wrażenie, że stoję w miejscu. Dziennikarz, który się nie rozwija, to tak naprawdę się cofa. Kiedy pojawiła się najnowsza propozycja współpracy ze strony Telewizji Polsat, zacząłem się nad nią zastanawiać i uznałem że to jest ten moment, kiedy warto zmienić otoczenie oraz stację  i tym samym spróbować czegoś nowego - kilka tygodni później komentował nam swoją decyzję Rymanowski.

Z końcem września ub.r. dziennikarzowi skończył się okres wypowiedzenia po odejściu z TVN24 - o rozstaniu poinformował w maju, a z widzami „Kawy na ławę” i „Jeden na jeden” pożegnał się w połowie czerwca ub.r. W Grupie TVN pracował 17 lat.

Jego miejsce w obu programach zajął Konrad Piasecki, który po dwóch latach zrezygnował z pracy w Radiu ZET. Od 2 września ub.r. jest gospodarzem „Kawy na ławę”, a dzień później zaczął prowadzić poranne wywiady w nowym programie „Rozmowa Piaseckiego”, który zastąpił analogiczny cykl „Jeden na jeden” prowadzony przez Rymanowskiego.

Wraz z początkiem października ub.r. Bogdan Rymanowski objął stanowisko szefa wydawców w pionie publicystyki i informacji Telewizji Polsat, którym zarządza Dorota Gawryluk. Został on również jedną z twarzy głównego wydania „Wydarzeń” o godz. 18.50 oraz programu „Wydarzenia i opinie”, który nadawany jest tuż po zakończeniu serwisu.

Z kolei od początku kwietnia br. Rymanowski prowadzi nowy program Polsatu News „Polska wybiera” - realizowany na żywo cykl, który stacja wprowadziła do ramówki ze względu na trwający ciąg wyborczy: w maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią - wybory parlamentarne, a w 2020 roku Polacy wybiorą prezydenta.

Dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat Dorota Gawryluk poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że przejście Bogdana Rymanowskiego z TVN do Telewizji Polsat to największy tego typu transfer w Polsce w ostatnich latach. - Oznacza to również, że skoro tak znakomity dziennikarz wybiera nas, to widzi duży potencjał w Polsacie News. Liczymy na to, że widzowie to zobaczą i docenią - komentowała nam.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w pierwszym półroczu br. udział TVN24 w rynku telewizyjnym wyniósł 4,4 proc., a Polsat News - 1,03 proc.

Dołącz do dyskusji: „Rozmowa Piaseckiego” i „Kawa na ławę” w TVN24 z wyższą oglądalnością niż programy Bogdana Rymanowskiego

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spike
Teraz w TVNie bynajmniej mówią jednym głosem.
odpowiedź
User
iop
nie jest tajemnicą że Pan Rymanowski przez niektórych telewidzów był uważany za Dziennikarza pro Pis teraz jest pan Piasecki bardziej obiektywny .
odpowiedź
User
walter
nic dziwnego. Jest po prostu lepszy.
odpowiedź