SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Rozmowa Piaseckiego” i „Kawa na ławę” w TVN24 z wyższą oglądalnością niż programy Bogdana Rymanowskiego

„Rozmowę Piaseckiego” w sezonie 2018/2019 śledziło średnio 427 tys. osób. Program miał o 68 tys. widzów więcej, niż pokazywany rok wcześniej w tym samym paśmie analogiczny cykl „Jeden na jeden”, który prowadził Bogdan Rymanowski. Z kolei „Kawa na ławę” prowadzona przez Konrada Piaseckiego zyskała 65 tys. oglądających.

Konrad Piasecki, fot. TVN / Krzysztof Dubiel Article

„Rozmowa Piaseckiego” emitowana była w TVN24 od poniedziałku do czwartku o godz. 7.30, w okresie od 3 września ub.r. do 11 lipca br. To nowy program Konrada Piaseckiego, który w swoim paśmie zastąpił analogiczną audycję „Jeden na jeden”, którą w poprzednich latach prowadził Bogdan Rymanowski.

Średnia oglądalność codziennej audycji Piaseckiego w sezonie 2018/2019 wyniosła 427 tys. osób, co przełożyło się na 13,49 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,60 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,39 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

W analogicznym okresie rok wcześniej (tj. od 4 września 2017 roku do 30 maja 2018 roku) nadawany w tym samym paśmie program „Jeden na jeden” Bogdana Rymanowskiego śledziło średnio 359 tys. osób, a jego udział wyniósł 12,10 proc. w 4+, 8,02 proc. w 16-49 i 9,26 proc. w 16-59. Oznacza to, że audycja z Konradem Piaseckim w roli gospodarza zyskała 68 tys. widzów.

Najpopularniejsze wydanie audycji w analizowanym okresie wyemitowane zostało 8 kwietnia br. - obejrzało je 615 tys. widzów. Gościem Piaseckiego tego dnia była Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego

Kanał TVN24 w czasie nadawania audycji zdecydowanie wygrał walkę o widza w rynku telewizyjnym z mającą większy zasięg stacją TVP Info. Antena ta miała w tym paśmie 5,58 proc. udziału. Trzecie miejsce zajął Polsat News (2,34 proc.).

Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59.

Konrad Piasecki po odejściu Bogdana Rymanowskiego z TVN24 zastąpił go również w roli gospodarza cotygodniowego programu „Kawa na ławę”, który emitowany jest na antenie tej stacji w niedziele o godz. 10.45. Średnia oglądalność tej audycji w okresie od 2 września 2018 roku do 14 lipca 2019 roku wyniosła 747 tys. osób, co przełożyło się na 7,92 proc. udziału w 4+, 4,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 5,19 proc. w grupie 16-59.

Z kolei audycję prowadzoną jeszcze przez Bogdana Rymanowskiego w okresie od 3 września 2017 roku do 17 czerwca 2018 roku śledziło średnio 682 tys. osób, a jej udział wyniósł 7,37 proc. w 4+, 3,65 proc. w 16-49 i 5,04 proc. w 16-59. Oznacza to, że „Kawa na ławę” z Konradem Piaseckim w roli gospodarza zyskała 65 tys. widzów.

Topowe wydanie tej audycji śledziło 1,05 mln widzów. Pokazane zostało 13 stycznia br. w tym wydaniu poruszono kwestię ustawy ujawniającej wysokość zarobków w NBP. Gości byli m.in.: Paweł Kukiz z Kukiz’15, Bartosz Arłukowicz z PO, Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej i Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski.

Również i w przypadku tego programu stacja TVN24 wygrała walkę o widza w rynku telewizyjnym z TVP Info (2,89 proc.) i Polsatem News (0,77 proc.). Także i tutaj identyczna była kolejność stacji w grupach 16-49 i 16-59.

O tym, że Rymanowski od października ub.r. rozpocznie pracę w Telewizji Polsat portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w sierpniu ub.r. - Od pewnego momentu miałem wrażenie, że stoję w miejscu. Dziennikarz, który się nie rozwija, to tak naprawdę się cofa. Kiedy pojawiła się najnowsza propozycja współpracy ze strony Telewizji Polsat, zacząłem się nad nią zastanawiać i uznałem że to jest ten moment, kiedy warto zmienić otoczenie oraz stację  i tym samym spróbować czegoś nowego - kilka tygodni później komentował nam swoją decyzję Rymanowski.

Z końcem września ub.r. dziennikarzowi skończył się okres wypowiedzenia po odejściu z TVN24 - o rozstaniu poinformował w maju, a z widzami „Kawy na ławę” i „Jeden na jeden” pożegnał się w połowie czerwca ub.r. W Grupie TVN pracował 17 lat.

Jego miejsce w obu programach zajął Konrad Piasecki, który po dwóch latach zrezygnował z pracy w Radiu ZET. Od 2 września ub.r. jest gospodarzem „Kawy na ławę”, a dzień później zaczął prowadzić poranne wywiady w nowym programie „Rozmowa Piaseckiego”, który zastąpił analogiczny cykl „Jeden na jeden” prowadzony przez Rymanowskiego.

Wraz z początkiem października ub.r. Bogdan Rymanowski objął stanowisko szefa wydawców w pionie publicystyki i informacji Telewizji Polsat, którym zarządza Dorota Gawryluk. Został on również jedną z twarzy głównego wydania „Wydarzeń” o godz. 18.50 oraz programu „Wydarzenia i opinie”, który nadawany jest tuż po zakończeniu serwisu.

Z kolei od początku kwietnia br. Rymanowski prowadzi nowy program Polsatu News „Polska wybiera” - realizowany na żywo cykl, który stacja wprowadziła do ramówki ze względu na trwający ciąg wyborczy: w maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią - wybory parlamentarne, a w 2020 roku Polacy wybiorą prezydenta.

Dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat Dorota Gawryluk poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że przejście Bogdana Rymanowskiego z TVN do Telewizji Polsat to największy tego typu transfer w Polsce w ostatnich latach. - Oznacza to również, że skoro tak znakomity dziennikarz wybiera nas, to widzi duży potencjał w Polsacie News. Liczymy na to, że widzowie to zobaczą i docenią - komentowała nam.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w pierwszym półroczu br. udział TVN24 w rynku telewizyjnym wyniósł 4,4 proc., a Polsat News - 1,03 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Rozmowa Piaseckiego” i „Kawa na ławę” w TVN24 z wyższą oglądalnością niż programy Bogdana Rymanowskiego

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spike
Teraz w TVNie bynajmniej mówią jednym głosem.
9 20
odpowiedź
User
iop
nie jest tajemnicą że Pan Rymanowski przez niektórych telewidzów był uważany za Dziennikarza pro Pis teraz jest pan Piasecki bardziej obiektywny .
28 19
odpowiedź
User
walter
nic dziwnego. Jest po prostu lepszy.
28 18
odpowiedź
User
Andrzej
Piasecki potrafi zwrócić gościowi uwagę, że pier*oli, a Rymanowski tylko siedzi i słucha.
30 12
odpowiedź
User
kk
nic dziwnego. Jest po prostu lepszy.


Jest taki sam, swoje pisowskie korzenie i sympatie ukrywa trochę inteligentniej
10 13
odpowiedź