SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Zalewska za Martę Marchewicz w radzie nadzorczej Ruchu

W radzie nadzorczej Ruchu - którego większościowym udziałowcem od drugiej połowy listopada jest Orlen, a mniejszościowymi udziałowcami PZU, PZU Życie i Alior Bank - Martę Marchewicz zastąpiła Agnieszka Zalewska.

fot. RuchArticle

Agnieszka Zalewska od 2,5 roku pracuje jako dyrektor biura nadzoru korporacyjnego w Grupie PZU. Jest też przewodniczącą rad nadzorczych spółek PZU Pomoc i PZU Zdrowie.

Wcześniej przez prawie 15 lat z krótką przerwą była związana Polską Grupą Energetyczną. Była tam m.in. dyrektorem departamentu prawnego i nadzoru właścicielskiego oraz zastępcą dyrektora departamentu prawnego. Pełniła też funkcję członka rad nadzorczych Autostrady Wielkopolskiej i Exatela.

W radzie nadzorczej Ruchu Agnieszka Zalewska zastąpiła Martę Marchewicz, sekretarz rady nadzorczej Orlen Południe.

W drugiej połowie listopada w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Ruchu 65 proc. jego akcji objął Ruch, 29 proc. - PZU i PZU Życie, a 6 proc. - Alior Bank.

Równocześnie do rady nadzorczej Ruchu dołączyli Łukasz Porażyński (dyrektor ds. międzynarodowych synergii handlowych w Orlenie, członek rad nadzorczych Orlen Deutschland i Orlen Baltics Retail) oraz Barbara Hajdas (dyrektor wykonawcza ds. kontrolingu biznesowego w•Orlenie), a odeszli z niej Tomasz Przybek, Krzysztof Kowalewski i Joanna Lassak.

Natomiast w zarządzie Ruchu w miejsce Miłosza Szulca i Tomasza Swata został powołany Bartosz Bielak (od czerwca ub.r. pracujący jako ekspert w Orlenie), a funkcję prezesa objął Piotr Regulski.

Na początku stycznia, prezentując swoją strategię do 2030 roku, Orlen zapowiedział, że uruchomi 200 punktów Ruch w nowych formatach sprzedażowych, a w 2021 roku zainstaluje 2 tys. automatów do odbioru paczek. Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował, że marka Ruch będzie dalej funkcjonować, natomiast zostanie wzbogacona.

W 2019 roku przychody grupy kapitałowej Ruch skurczyły się o 44 proc. do 694,74 mln zł, a jej strata netto zmalała z 310,39 do 56,84 mln zł. Na koniec roku spółka miała 1 333 kiosków i saloników, o 231 mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Zalewska za Martę Marchewicz w radzie nadzorczej Ruchu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciek
Super, wiadomość dnia
odpowiedź