SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza 4. edycja konkursu Galerii Plakatu AMS

"Wszyscy jedziemy na jednym wózku", to hasło 4. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS.

 W Polsce żyje około 5 milionów osób niepełnosprawnych. Najprostsze sprawy w codziennym życiu stanowią dla nich poważny problem. Zadaniem uczestników 4. edycji konkursu jest zaprojektowanie plakatu przedstawiającego nie tylko trudną sytuację osób niepełnosprawnych, lecz także sposoby aktywnej pomocy, służące poprawie jakości ich życia.

Temat został wyłoniony w ramach konkursu pracowniczego. "AMS jest Zakładem Pracy Chronionej i naturalne było, że problem niepełnosprawności będzie tematem jednej z edycji Galerii Plakatu AMS, tym bardziej, że 3 grudnia jest Światowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że ten temat zainteresuje konkursowiczów i tym samym razem będziemy działać na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych." - mówi Piotr Parnowski, Prezes Zarządu AMS.

Nowością tej edycji konkursu jest dwustopniowe głosowanie jury. W pierwszym etapie każdy z członków jury otrzyma płytę CD z wglądówkami wszystkich zgłoszonych do konkursu projektów i wybierze 10 najlepszych plakatów. W drugim etapie, spośród wstępnie wybranych plakatów, jury wybierze prace nagrodzone nagrodą główną i nagrodą specjalną oraz prace wyróżnione. W jury tradycyjnie zasiadają przedstawiciele środowiska reklamowego, akademickiego i działający na rynku graficy.

Nowością jest także powołanie niezależnego audytora. Jego zadaniem będzie zebranie nadsyłanych prac oraz przyglądanie się pracom jury podczas ich obrad.

Patronem honorowym tej edycji konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. "Trzeba jeszcze wiele zrobić, aby poprawić sytuację osób niepełnosprawnych, aby uwolnić się od stereotypów. Mamy nadzieję, że temat 4. edycji konkursu pobudzi do refleksji Polaków i wpłynie na to, że inaczej będziemy patrzeć na osoby niepełnosprawne." - mówi Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Stowarzyszenie ufundowało dla autora najlepszego plakatu nagrodę specjalną w wysokości 1,5 tys. zł. Laureat nagrody głównej tradycyjnie otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 7 tys. zł od AMS. Wybrane prace będą eksponowane na nośnikach typu citylight w całej Polsce po rozstrzygnięciu konkursu, który nastąpi w grudniu w 2005 r. Podobnie jak przy poprzedniej edycji wybrani laureaci konkursu będą mieli możliwość odbycia staży w wiodących agencjach reklamowych.

Konkurs ma charakter otwarty. Prace można składać do 1 grudnia 2005 r.

Galeria Plakatu AMS powstała w kwietniu 2004 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza 4. edycja konkursu Galerii Plakatu AMS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl