SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza Polityka Insight - płatny serwis z analizami

Wydawca tygodnika „Polityka” uruchomił centrum analityczne Polityka Insight. Przygotowywać ono będzie codzienny płatny serwis internetowy z analizami politycznymi i gospodarczymi. Projektem kieruje Wawrzyniec Smoczyński.

Wawrzyniec Smoczyński

Wawrzyniec Smoczyński

- W Polsce coraz trudniej o rzeczową analizę głównych tematów polityczno-gospodarczych. A paradoksalnie zapotrzebowanie na takie treści rośnie - coraz więcej osób ze względów zawodowych musi śledzić agendę polityczną i gospodarczą. Nasz projekt odpowiada na tę potrzebę - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wawrzyniec Smoczyński, dyrektor zarządzający Polityki Insight i redaktor „Polityki”.

Polityka Insight oferować będzie trzy produkty. Pierwszym z nich będzie PI Briefing - poranny przegląd i zapowiedź najważniejszych wydarzeń w polityce i gospodarce, a także przegląd prasy i rubryka personalia o zmianach kadrowych w biznesie i administracji. - Informacje czerpiemy z ministerstw, firm prywatnych, mediów i z własnych źródeł. Naszym głównym celem nie będzie jednak informowanie, tylko analizowanie - podkreśla Smoczyński.

Taki charakter mają dwa kolejne produkty Polityki Insight. PI Agenda to codzienny zestaw kilku (od 5 do 7) analiz na wybrane tematy. - Stworzyliśmy 20-osobowy zespół analityczny, który tworzy własne treści. Analizujemy dane, czytamy raporty i ustawy, rozmawiamy z przedstawicielami administracji i biznesu. Codzienne analizy mają być przejrzyste i zwięzłe, każda mieści się na jednej stronie - mówi nam Smoczyński.

Z kolei w ramach PI Badania raz w miesiącu udostępniany będzie raport na wybrany temat, a co kwartał będzie publikowana prognoza ekonomiczna. W tym serwisie pojawią się też dossiers dotyczące aktualnych wydarzeń.

Materiały do serwisu Polityka Insight przygotowuje niezależny od redakcji „Polityki” zespół stworzony w zdecydowanej większości z analityków - ekonomistów, prawników i socjologów z doświadczeniem w administracji i biznesie. Poza Smoczyńskim w zespole jest tylko dwóch dziennikarzy - jego zastępca Łukasz Lipiński (ostatnio w „Gazecie Wyborczej”) oraz Wojciech Szacki, zajmujący się analizą polityczną (także dotąd związany z „GW”).

- Prace koncepcyjne nad projektem centrum analitycznego ruszyły rok temu. Zespół pracuje od początku stycznia br. i na bieżąco tworzy analizy. W bazie mamy ich już ponad 500 i są już dostępne dla pierwszych klientów - mówi nam Wawrzyniec Smoczyński.

Serwis Polityki Insight kierowany jest do odbiorców instytucjonalnych, m.in. z administracji rządowej i samorządowej, dyplomacji, firm prywatnych, kancelarii prawnych czy podatkowych. 

Piotr Zmelonek, dyrektor wydawniczy „Polityki”, w rozmowie z nami podkreśla, że cena dostępu do serwisu z każdym klientem będzie negocjowana indywidualnie. - Będziemy oferować dostęp stanowiskowy. Wraz z rosnąca liczbą zamówień jednostkowa cena będzie spadać - podkreśla Zmelonek. Nie ujawnia, jakie oczekiwania ma wydawca co do liczby subskrybentów Polityki Insight.

Serwis przed wakacjami udostępniony zostanie też w wersji anglojęzycznej, skierowanej m.in. do zagranicznych dyplomatów czy pracowników korporacji z zagranicy. Wszystkie teksty będą tłumaczone na bieżąco przez firmę zewnętrzną.

Polityka sp. z o.o. jest wydawcą tygodników „Polityka” i „Forum” oraz portalu Polityka.pl i płatnej platformy Polityka Cyfrowa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza Polityka Insight - płatny serwis z analizami

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jan88
problem w tym :

-że na polityce się nie znają ;

-na gospodarce vel ich rynku także;

-na sprawach społecznych też słabo.

a co do rubryki stołków kto kogo gdzie i kiedy to taki pudelek dla administracji ma się rozumieć.
22 19
odpowiedź
User
emo123
layout jak w huffington post
12 9
odpowiedź
User
KK
A kultura i analizy kulturalne?
14 10
odpowiedź
User
Reporter
Człowiekowi gęba sama sama zaczyna ziewać na widok tego badziewia.
16 13
odpowiedź
User
Hemig
Napiszcie ilu mają prenumeratorów.
14 8
odpowiedź