SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza polski program bonifikat przy płatnościach kartami Visa Business

Organizacja Visa Europe przedstawiła ofertę specjalną dla posiadaczy kart Visa Business w ramach wdrażanego w Polsce programu Merchant Discount Programme, który sprawdził się w innych krajach Unii Europejskiej.

Program ma na celu stworzenie firmom obsługiwanym przez banki członkowskie organizacji Visa, szczególnie małym i średnim, korzystniejszych warunków działania poprzez system zawartych w ofercie rabatów i przekonania ich, że karty Visa Business nie tylko ułatwiają podróże służbowe, ale są pomocne także w innych aspektach prowadzenia działalności, w tym poprzez ograniczanie kosztów.

W ramach tej promocji posiadacze kart Visa Business, Visa Gold Business oraz Visa Business Electron, wydawanych w Polsce przez 28 banków mogą skorzystać ze specjalnych warunków zakupu, tj. rabatów i upustów wynegocjowanych przez Visa Europe z polskimi firmami partnerskimi. Jest to na obecnym etapie pięć ofert z segmentu B2B dotyczących sprzętu komputerowego oraz wyposażenia biura, artykułów biurowych oraz usług profesjonalnych.

Zniżki wynoszące od 5% do 15% oferują: firma ABIS - jeden z najbardziej znanych dostawców materiałów biurowych i przedstawiciel m.in. największego producenta galanterii biurowej na świecie Esselte; firma Liberty Poland - jeden z największych sprzedawców na rynku telefonii komórkowej; Optimus S.A. - największy krajowy producent komputerów oraz dostawca rozwiązań informatycznych; Pogotowie Prawne 24 - program obsługiwany przez Lions Group, pierwszą ogólnopolską sieć Kancelarii Adwokackich i Radcowskich obecną w 29 największych miastach Polski; PPI-ETC - jedna z najbardziej znanych firm oferujących elektroniczny sprzęt biurowy trwałego użytku (kserokopiarki i urządzenia wielofunkcyjne), obecna na polskim rynku od 19 lat.

Więcej informacji o rabatach dla posiadaczy kart Visa Business znajduje się na stronie internetowej: www.visaeurope.com/businessoffers.

"Chcemy wspólnie z bankami członkowskimi Visa Europe w Polsce wychodzić naprzeciw oczekiwaniom firm sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw i poprzez atrakcyjną ofertę, pozwalającą na uzyskiwanie oszczędności w działalności bieżącej, zachęcać do szerszego wykorzystywania możliwości oferowanych przez karty Visa Business" - mówi Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor generalna Visa Europe w Polsce.

Posiadacze kart Visa Business mogą także korzystać z rabatów poza granicami Polski, np. przy płatnościach za pobyt w hotelu, wynajem samochodu, itp. na mocy porozumień o charakterze międzynarodowym.

Karta Visa Business wyemitowana w maju 1991 r. była pierwszą kartą systemu Visa wydaną w Polsce, a zarazem pierwszą w ogóle kartą płatniczą wydaną w kraju. Liczba kart Visa Business systematycznie rośnie i osiągnęła na koniec czerwca br. łącznie 295 tys., tj. o 17,3% więcej niż rok wcześniej. Kartami tymi zawarto w okresie roku VII'04-VI'05 13,2 mln transakcji na łączną kwotę 2,1 mld euro, przy czym liczba transakcji w tym okresie była większa w porównaniu z VII'03-VI'04 o 30,4% a łączna wartość transakcji o 30,3%.

"295 tys. wydanych kart Visa Business świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu ze strony firm i instytucji na produkt, dzięki któremu menedżerowie zyskują możliwość swobodnego i bezgotówkowego regulowania wydatków służbowych przy zachowaniu pełnej kontroli nad tymi wydatkami ze strony tych firm i instytucji" - uważa Małgorzata O'Shaughnessy, ale dodaje: "Oceniamy jednak, że nadal wiele firm i instytucji w Polsce nie w pełni poznało korzyści wynikające z używania kart Visa Business".

Karta Visa Business jest produktem wysoko wyspecjalizowanym, służącym do realizowania wydatków służbowych na miejscu bądź w podróży. Przez ponad 10 lat służbowe karty Visa wydawane były jako wypukłe karty Visa Business i Visa Gold Business, natomiast począwszy od jesieni 2001 r. są wydawane w Polsce również jako płaskie karty Visa Business Electron. Ta karta to najnowszy produkt systemu Visa dla przedsiębiorców oraz pracowników firm i instytucji łączący zalety karty Visa Business - oferty dla podmiotów prawnych z bezpieczeństwem karty Visa Electron.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza polski program bonifikat przy płatnościach kartami Visa Business

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl