SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza TVP Regionalna. Co w ramówce?

W ofercie ruszającego 1 września br. kanału TVP Regionalna znajdą się m.in. pozycje znane z TVP Info i pasmo publicystyczno-informacyjne. Każdy z oddziałów regionalnych TVP będzie miał pięć godzin dziennie na własny program.

Marek Pasiuta

Marek Pasiuta

TVP Regionalna przejmie od 1 września br. nadawanie programów ośrodków regionalnych obecnych dotąd w ramówce TVP Info, który stanie się pełnowymiarowym kanałem informacyjnym. W dni powszednie każdy z 16 oddziałów terenowych TVP będzie nadawał cztery i pół godziny własnego programu w godz. 7:30-8:00, 15:00-16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00 i 22:00-22:30. W weekendy bloki lokalne będą łącznie o godzinę dłuższe i będą emitowane w godzinach: 10:00-11.00, 15:00 -16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00 i 22:00-23:00.

Resztę ramówki TVP Regionalnej zajmą pozycje pokazywane w ramach tzw. pasma wspólnego. - Poza koniecznością nadania ustawowych minimum 10 proc. produkcji niezależnej, cała reszta oferty premierowej do pasma wspólnego będzie produkowana w oddziałach terenowych. W praktyce prawie wszystkie oddziały będą koordynatorem jakiegoś tytułu, a bez wyjątku wszystkie będą dostarczać treści w postaci felietonów, relacji, wywiadów, tematów, informacji itp. - mówi Wirtualnemedia.pl Marek Pasiuta, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych TVP.

W paśmie wspólnym znajdzie się m.in. pokazywany między 21.00 a 22.00 godzinny blok publicystyczno-informacyjny, w którym zobaczyć będzie można takie programy jak: “Echa dnia”, “Echa dnia - komentarze” i “Dziennik regionów”. Będą one miały charakter podsumowania wydarzeń dnia z ich analizą i eksperckim komentarzem.

- Interesować nas będą przede wszystkim sprawy blisko ludzi, widziane z perspektywy regionalnej, sąsiedzkiej, uniwersalnej. Mniej polityki, praktycznie bez wydarzeń międzynarodowych, więcej zaś problemów, o których ludzie rozmawiają miedzy sobą w domu, czy w pracy. Ponieważ programy regionalne mają swoje lokalne serwisy informacyjne, tu chcemy najważniejsze wydarzenia spuentować oraz mądrze, z wyczuciem skomentować - mówi nam Pasiuta. Programy te prowadzić będą dziennikarze z oddziałów TVP plus jedna lub dwie osoby znane z TVP Info.

Codziennie o godz. 8:00 będzie nadawane pasmo poranne “O tym się mówi”, w którym znajdą się łącznie z reporterami z kilku ośrodków. Zapowiedzą bądź skomentują oni wydarzenia dnia. Z kolei o godz. 16:30 zaplanowano pasmo magazynów tematycznych. Znajdą się w nim programy o charakterze gospodarczym, społeczno-ekonomicznym, ekologiczno-rolniczym, samorządowym, kulturalnym, dot. problemów osób starszych i niepełnosprawnych i o tematyce sportowo-turystycznej.

Z anteny TVP Info do TVP Regionalnej przeniesione zostaną takie pozycje jak „Telekurier” (jego zespół wiosną obawiał się, że program w ogóle przestanie być nadawany, więcej na ten temat) , „Raport z Polski”, „Młodzież kontra”, “Głos regionów” czy “Telenowyny”. - Stanie się tak z uwagi na fakt, że programy te tworzone są właśnie w oddziałach terenowych. Będą one stopniowo odświeżane, trochę inaczej formatowane, ale w sposób ewolucyjny - mówi Pasiuta.

Poza tym w ramach pasma wspólnego TVP Regionalnej będą też emitowane m.in. reportaże, programy uczące języków obcych “Evreyday English” i “Ahora espanol” oraz cykl “Antenowe remanenty”, prezentujący archiwalne programy ośrodków regionalnych.

Kanał TVP Regionalna nadawać będzie na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie zajmie miejsce TVP Info. Z kolei informacyjna stacja pozostanie na razie na pierwszym multipleksie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza TVP Regionalna. Co w ramówce?

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Nie rozśmieszajcie ludzi- "TVP Info pełnowymiarowym kanałem informacyjnym", to k...a czemu to od komercji dowiedzieliśmy się, że w Międzylesiu jest pendolino, czemu to komercja na drugi dzień pięknie pokazuje wjazd pociągu na wrocławski dworzec, potem w obu komercjach występują na żywo POlitycy, a w publicznej miernocie zero, dno i wodorosty. POlitykom radziłbym się zastanowić zanim dadzą jakiekolwiek pieniądze na TVP, bo tam przecież nie wystąpili. Już nie wspomnę, że jakakolwiek powódź w Dolnośląskim i publiczne dno pokazuje mapki google podczas gdy komercja jest na miejscu.
odpowiedź
User
Telewizor
Panie Marku, pozbyliście się z Ośrodków Regionalnych najlepszych fachowców. Obecnie, np. w OTV Szczecin rządzi miernota - amatorzy. Telewizja żebrze w urzędach o każdy grosz na produkcję programów. Wstyd i poniżenie.
odpowiedź
User
ani grosza
Ależ skąd, przecież TVP rozmnożyła ośrodki jak króliki w kapeluszu i utworzyła telewizję wojewódzką zamiast regionalnej- regionów jest 8 a TVP jest wojewódzka, a nie regionalna. To wojewódzkie dno nie umie nawet pokazać pociągu, który wiadomo, że jedzie nie wspominając już o powodzi czy jakimś zdarzeniu.
odpowiedź