SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył nowy kanał filmowy

Od soboty można oglądać nowy polski kanał filmowy

W sobotę punktualnie o 15 ruszył nowy polski kanał filmowy Kino Polska. Początkowo przez cztery dni będą to trzy godzinne bloki zwiastunów zachęcające do zwrócenia uwagi na program świąteczny i późniejszą ramówkę programową. Potem stacja rozpocznie nadawanie już normalnego programu od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 1:30, a w weekendy od 10:30 do 3:00.

Sygnał nowego kanału filmowego dostępny już dla abonentów platform Cyfra+ (do końca stycznia dla wszystkich, potem tylko dla pakietu najdroższego) i Polsat Cyfrowy oraz m.in. sieci kablowych: Multimedia Polska, Aster City Cable oraz Śląska Telewizja Kablowa.

Kino Polska jest kanałem filmowym, emitującym klasykę polskiej kinematografii. Prezentuje filmy fabularne, dokumentalne i animowane z ostatnich kilku dziesięcioleci. Oferta programowa obejmuje również prace najzdolniejszych młodych twórców współczesnych, reprezentujących kino niezależne.

Każdy film fabularny na antenie Kina Polska prezentowany jest w specjalnej oprawie, wraz z kroniką filmową, filmami dokumentalnymi i animowanymi - powiązanymi z fabułą poprzez temat, czas powstania, klimat lub specyficzne ujęcie. Dodatkowo o swoich dziełach opowiadają ich twórcy i współtwórcy: wybitni reżyserzy, scenarzyści, aktorzy. Mówią o tym, co działo się na planie, co czuli i myśleli podczas pracy, kto im pomagał i kto im przeszkadzał… Wszystko to tworzy specjalny dwu i pół godzinny blok programowy, pokazywany codziennie o godzinie 20.00 i powtarzany w następnych dniach.

Filmy i bloki prezentowane są w cyklach tygodniowych

poniedziałek - SEANS Z KLUCZEM - filmy dobrane według zasady klucza alfabetycznego, np. A jak Adaptacja, B jak Ballada, C jak Cyrk itd.

wtorek - CZASY I OBYCZAJE - dzieła o tematyce obyczajowej.

środa - filmy Z DYSTANSU - rzut oka na dzieła m.in. epoki stalinowskiej, dzisiaj niezwykle odległej, a nawet egzotycznej.

czwartek - ILUZJON - możemy nacieszyć oczy i uszy filmami sprzed wojny.

piątek to najweselszy dzień w Kinie Polska i cykl Z PRZYMRUŻENIEM KAMERY przedstawia słynne, wesołe i pełne humoru polskie komedie.

sobota - GWIAZDA NA HORYZONCIE - cykl poświęcony prezentacji najwybitniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci polskiego ekranu.

niedziela - KAMERA NA REŻYSERA - najwybitniejsi artyści kina polskiego i ich dzieła, często przedstawiane w nowym świetle.

W programie znajdą się także pozycje specjalne, takie jak KinOffteka, prezentująca dokonania polskiego kina niezależnego (tzw. off), lub Filmix, specjalny blok krótkich form: teledyski, kreskówki, filmy oświatowe sprzed lat.

Program Kino Polska na święta:

godz. 24.12.2003 - środa (Wigilia)
10.00 Pan Samochodzik i praskie tajemnice
12.00 Godzina pąsowej róży
14.00 Rodzina Leśniewskich
16.00 Marysia i Napoleon
18.00 Janosik
20.00 Hrabina Cosel
22.30 Wyjście awaryjne
24.30 Co mój mąż robi w nocy

25.12.2003 - czwartek
10.00 Marysia i Napoleon
12.00 Janosik
14.00 Hrabina Cosel
16.30 Wyjście awaryjne
18.30 Co mój mąż robi w nocy
20.00 Vabank
22.00 Motylem jestem, czyli romans 40-latka
24.00 Święta wojna

26.12.2003 - piątek
10.00 Godzina pąsowej róży
12.00 Rodzina Leśniewskich
14.00 Vabank
16.00 Motylem jestem, czyli romans 40-latka
18.00 Święta wojna
20.00 Vabank II, czyli riposta
22.00 Kazimierz Wielki
24.30 Będzie lepiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszył nowy kanał filmowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl